Strona główna » Ślubna dekoracja z hula hop

Ślubna dekoracja z hula hop

by HAART
dekoracja ślubna z hula hop

W wrześniowe popołudnie złapałam ostatnie ciepłe promienie słońca. Było romantycznie, zwiewnie, a nawet bajkowo. Idealny plener , aby powstała ślubna dekoracja z hula hop.

Dekoracja z hula hop

Ręcznie robione dekoracje to wspaniały pomysł na podciągnięcie weselnego budżetu. Można sporo zaoszczędzić, a znając kilka prostych trików, nie zajmie to wiele czasu. Oczywiście kluczową sprawą jest dobra cena za kwiatowe girlandy, które są głównym elementem dekoracji. Ceny są bardzo różne, od 8 zł za 30-40 cm, po kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt za 1,5 m. Wszystko zależy od jakości i ilości kwiatów. Hula hop to niewielki wydatek (5-7 zł), a wstążki kosztują ok. 7 zł za 32 metrową rolkę.

Dekoracja z hula hop pasuje na wiele uroczystości. W ten sam sposób można ozdobić imprezę urodzinową, chrzciny, rocznicę ślubu czy zwykłe garden party. Można wykonać kilkanaście sztuk i udekorować wielką balowa salę. Na taką imprezę przydadzą się numerki na stoły (do pobrania za darmo) i instrukcja jak samodzielnie wykonać kwiaty z materiału.

koło z kwiatami na ślub
kwiaty na hula hop diy

Potrzebne materiały

  • hula hop, cena ok. 5 zł
  • przezroczysta taśma klejąca, cena ok. 2 zł
  • nożyczki
  • 3 kwiatowe girlandy o długości ok. 100 cm, cena ok. 15 zł/szt.
  • bukiet ozdobnych kwiatów, cena 10 zł
  • 10 m białej wstążki o szerokości 25 mm, cena 7 zł/ 32 metrowa rolka

O kwiatach napisałam we wstępie, ale jeszcze raz podkreślę, że są kluczowym elementem. Girlandy są świetnym rozwiązaniem, bo wystarczy nimi owinąć hula hop i tylko w kilku miejscach przykleić. Oczywiście można wykorzystać pojedyncze kwiaty, ale pracy przy łączeniu będzie dużo więcej. Długość girland zależy od rodzaju kwiatów i gęstości elementów. U mnie wystarczyły 3 o długości ok. 1m.

Dekoracja z hula hop, krok po kroku

Koniec kwiatowej girlandy przyklejamy bezbarwną taśma klejącą do hula hop. Następnie owijamy nią koło i co jakiś czas, np. co 20 cm, podklejamy taśmą. Na tym etapie nie przejmujemy się układaniem pojedynczych kwiatków, a jedynie rozmieszczamy girlandę.

dekoracja z hula hop, dekoracje ślubne z koła, potrzebne elementy
kwiaty na kole hula hop ozdoba weselna diy

Koniec pierwszej girlandy przyklejamy do koła i bierzemy kolejną. Powtarzamy owijanie i przyklejamy końcówkę. W ten sposób maskujemy cały hula hop. Dopiero po przyklejeniu wszystkich girland zajmujemy się szczegółowym układaniem kwiatków. Niektóre będą wymagały podklejenia lub przełożenia w inne miejsce. Jeśli nie przeszkadza Wam czerwony kolor hula hop i traktujecie go jak dodatkowa dekorację, nie musicie się tak skupiać na maskowaniu koła.

koło z kwiatami na wesele

Grubą, satynową wstążkę tniemy na metrowe kawałki. Potrzebujemy ok. 10 szt., ale możemy wykorzystać kilka kolorów wstążek. U mnie pojawiły się białe i liliowe.

Wstążki składamy na pół i zawiązujemy na dole koła. Końcówki wstążek warto opalić nad płomieniem, ponieważ zabepieczymy w ten sposób materiał i nie będzie się siepał.

dekoracja ślubna z kołem i kwiatami diy

Kilka kolorowych kwiatów przyklejamy po prawej stronie, tuż nad wstążkami. Najlepiej wybrać gotowy mały bukiet, który zawiera nie tylko główki kwiatów, ale również zielone listki.

Kwiaty przyklejone do hula hop
hula hop z kwiatami na ślub wesele diy

Na koniec, przywiązujemy na górze wstążkę, która pozwoli zawiesić dekorację w dowolnym miejscu.

haart hanna kozłowska z dekoracją z hula hop diy
ślubne dekoracje z hula hop zrób to sam diy

Lubię ślubne tematy i jeszcze nie raz będę wracać do ręcznie robionych dekoracji.

5 1 głos
Oceń wpis:

Podobne

Subscribe
Powiadom o
guest

4 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Eliza
4 lat

Genialny pomysł, bardzo ładny efekt końcowy!

Monika
Monika
4 lat

Ty to masz świetne pomysły! Na początku myślałam, że czerwone hula hup to nienajlepszy pomysł, bo będzie prześwitywać, ale wygląda super. Kradnę pomysł!

4
0
Ciekawy wpis? Dodaj swój komentarz.x