Strona główna » Wielkanocna dekoracja z pudełka po jajkach

Wielkanocna dekoracja z pudełka po jajkach

by HAART
Wielkanocna dekoracja z pudełka po jajkach

Wielkanocna dekoracja powstała z pudełka po jajkach, pisanek, kwiatów i czekoladowych dodatków. Niby prosta, a jednak bardzo dekoracyjna i romantyczna. Pewnie przez ten pastelowy róż…

Potrzebne materiały

Podstawą pomysłu jest pudełko po jajkach, więc bez niego ani rusz. Potrzebujesz również farby, aby zamalować napisy na pudełku i całkowicie zmienić jego wygląd. Możesz wykorzystać zwykłe farby plakatowe, akrylowe lub tak jak ja, kazeinowe. Jednym z głównym elementów dekoracyjnych jest mini girlanda. Do wykonania girlandy potrzebujesz sznurka i dwóch wzorów kolorowych, papierowych taśm klejących. Oczywiście przydadzą się nożyczki i pędzel do malowania. Wnętrze pudełka wypełniamy kwiatami (żywymi lub sztucznymi), mchem oraz pisankami. Na deser dorzucamy małe czekoladowe jajka.

Wielkanocna dekoracja, krok po kroku

Zdejmij z opakowania papierowe naklejki i odetnij wystające z przodu i z boku zakładki. Nie są do niczego potrzebne. Farbą w pastelowym, różowy kolorze pomaluj całe pudełko. Góra, dół i wnętrze.

Dekoracja wielkanocna z pudełka
Malowanie pudełka po jajkach
Malowanie pudełka po jajkach

Kolorowa girlanda DIY

Teraz zajmij się mini girlandą. Odetnij 45 cm bawełnianego sznurka i przymierz do pudełka po jakach. Sznurek powinien owinąć wieczko, a z wystających końcówek później zawiążesz kokardę.

Girlanda wielkanocna

Z papierowych taśm odetnij odcinki o długości 4 cm. Następnie na środku paska połóż sznurek i złóż na pół. Po przyklejeniu ok. 5 pasków, wytnij kształt chorągiewek.

wielkanocna dekoracja z girlandą

Girlandę połóż na wewnętrznej części pudełka, a następnie owiń wieczko i zawiąż z tyłu kokardę.

Wielkanocna dekoracja na sznurku
wielkanocna dekoracja z kwiatami
różowe pudełko po jajkach

Co włożyć do środka?

Najlepiej wykorzystać przygotowane wcześniej pisanki. Zobacz jak wykonać złote jajka. Przydadzą się zielone gałązki bukszpanu lub mech. Możesz również wykorzystać chrobotka norweskiego, który nie wymaga podlewania. Do tego piękne, duże kwiaty i coś słodkiego. Świetnie sprawdzą się mini jajka w błyszczącej folii.

Dekoracja wielkanocna w pudełku

Wszystkie elementy ułóż w wytłoczce i ciesz oko wielkanocną dekoracją. Jeśli wykorzystasz żywe kwiaty, do zagłębień pudełka włóż folię i ułóż na niej morą watę. Dzięki temu rośliny będą mogły pobierać wodę i cała kompozycja będzie świeża przez długi czas.

Wielkanocna dekoracja w pudełku po jajkach

Wielkanocna dekoracja z pudełka

Taką dekorację możesz wykonać nawet w ostatniej chwili. Wykorzystaj materiały, które masz w domu. Zamiast kwiatów, możesz położyć więcej łakoci lub pisanek. Jeśli nie masz mchu ani bukszpanu, wykorzystaj inne zielone gałązki. Dodaj kolorowe piórka lub figurkę zajączka. Baw się wielkanocnymi elementami.

Pudełko po jajkach na Wielkanoc

Przy okazji zapraszam do obejrzenia nagrania z programu Pytanie na Śniadanie, w którym pokazałam bardzo dużo wielkanocnych dekoracji, w tym również wielkanocne pudełko po jajkach.

Haart w Pytanie na Śniadanie
5 2 głosów
Oceń wpis:

Podobne

Subscribe
Powiadom o
guest

4 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Kobieca Strona Dietetyki

Przepiękny! Strasznie żałuję, że nie trafiłam na Twój wpis jeszcze przed Wielkanocą 🙁

Jerzy
Jerzy
4 lat

No takiej dekoracji wielkanocnej to ja jeszcze nie widziałem. Może za rok uda mi się zrobić 😉

4
0
Ciekawy wpis? Dodaj swój komentarz.x