Willa Janukowycza – Muzeum Korupcji

by HAART
willa Janukowycza

Willa Janukowycza – ceny

W 2018 roku zapłaciliśmy 100 UAH za osobę dorosłą i 50 UAH za dziecko. To uprawniało nas do eksplorowania 137 ha terenu. Willa Janukowycza była płatna oddzielnie 500 UAH, jednak procedura ubiegania się o wejściówki była trochę skomplikowana. Na głównych drzwiach znajdowała się kartka z informacjami pisanymi cyrylicą i telefonem do osoby oprowadzającej po budynku. Wysłaliśmy sms z wiadomą prośbą, ale odpowiedź dotarła do nas po prawie 2 godzinach. Nie czekaliśmy zatem i zwiedzaliśmy Muzeum Korupcji z pominięciem byłego domu prezydenta Ukrainy. Drugą, oddzielnie płatną atrakcją jest Muzeum Retro Motoryzacji. Tutaj osoba dorosła płaci 70 UAH, a dziecko 50 UAH. Dodatkowo płatne są oczywiście wszelkie aktywności, zwiedzanie rowerem/melexem czy – co oczywiste – konsumpcja w barze i restauracji.

willa Janukowycza
dom Janukowycza
willa Janukowycza
posiadłość Janukowycza
willa Janukowycza
https://www.instagram.com/p/BxVHuJangEn/?utm_source=ig_web_copy_link
https://www.instagram.com/p/BiBW8WYH9iX/?utm_source=ig_web_copy_link

Jak zwiedzać 137 hektarów?

Wszystko zależy od ilości czasu jakim dysponujesz. Z pewnością choćby pobieżne ogarnięcie części terenu wokół willi wymaga 1-2 godzin. Willa Janukowycza, a raczej cały teren, to atrakcja nawet na cały dzień i faktycznie tyle nam zabrało chodzenie po parkach, lasach, nabrzeżach. Z początku wszystko może się wydawać niewielkie i niepozorne, jednak już na wysokości jeziora z fontannami da się odczuć rozmiar posiadłości.

Muzeum Korupcji pod Kijowem
ogrody przy willi Janukowycza

Zdecydowaliśmy się na ścieżkę zgodną z ruchem wskazówek zegara, a więc poszliśmy przez pola golfowe, mijając lądowisko dla helikopterów, do Muzeum Retro Motoryzacji. Po krótkim karmieniu saren (!) ruszyliśmy wzdłuż tzw. putinówki (sztuczny zalew z domkiem wybudowany wiadomo dla kogo) do Dniepru. Stąd, nieco manewrując dla urozmaicenia pieszej wędrówki, dotarliśmy do Galeonu i dalej do stajni oraz zoo. Stąd wróciliśmy ostrym podejściem do bramy głównej.

Idąc od bramy głównej w kierunku parku rozrywki warto skręcić mocniej w prawo. Tu stoi nieco schowany na uboczu niepozorny domek. Przypomina on inne tego rodzaju budynki na przedmieściach i jest zdecydowanie… zwyczajny. Podobno Wiktor Janukowycz właśnie w nim spędzał większość czasu, a nie w okazałej willi.

willa Janukowycza na Ukrainie

Czytaj dalej na stronie 3 ↓

5 4 głosów
Oceń wpis:

Podobne

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Aby strona działała prawidłowo, w celu analizy ruchu oraz korzystania z narzędzi marketingowych wykorzystywane są pliki cookies. OK, rozumiem. Więcej...

0
Ciekawy wpis? Dodaj swój komentarz.x