Strona główna » Mini album na Dzień Mamy – napisy do druku

Mini album na Dzień Mamy – napisy do druku

by HAART
mini album

Mini album to składana książeczka, w której umieścisz ulubione zdjęcia. To świetny pomysł na prezent z okazji Dnia Mamy, Taty, Babci, urodzin, rocznicy czy walentynek. Z zależności od okazji zmieniamy napisy i zdjęcia, natomiast cała konstrukcja i proces tworzenia jest taki sam. Moja książeczka powstała z okazji dnia Mamy, więc zobaczycie napisy związane z tym świętem, ale oczywiście możecie ją dowolnie zmieniać.  

Jakie materiały będą potrzebne do wykonania mini albumu?

  • kartka z bloku technicznego w formacie A3
  • satynowa wstążka o długości 65 cm
  • kolorowe kartki, najlepiej 4 różne wzory
  • klej do papieru
  • nożyczki
  • patyk do szaszłyków lub wykałaczka
  • linijka i ołówek
  • zdjęcia

Zdjęcia powinny mieć format ok. 6,5 x 6,5 cm. Można wydrukować zdjęcia na zwykłej domowej drukarce, ale na nieco grubszym papierze lub wykorzystać standardowe zdjęcia i przyciąć je do określonego formatu. Potrzebujemy minimum 6 zdjęć.

Książeczka na Dzień Mamy, krok po kroku

Zaczynamy od wycięcia dwóch pasków. Pierwszy powinien mieć wysokość 9 cm i długość 36 cm, a drugi wysokość 8 cm i długość 27 cm. Patykiem do szaszłyków lub wykałaczką wyznaczamy linie co 9 cm, na obu paskach. W wyznaczonych miejscach składamy kartki, tak aby dłuższy pasek był harmonijką składającą sie z 4 elementów, a krótszy miał 3 elementy składające się do środka.

Smarujemy klejem środkowy element krótszego paska i przyklejamy do dłuższego. W ten sposób powstanie książeczka w kształcie krzyża. Boczne skrzydła złożą się do środka, a reszta w harmonijkę.

mini książeczka

Przechodzimy do kolorowego papieru. Wycinamy kwadraty o wymiarach 8×8 cm. Potrzebujemy 12 takich kolorowych kwadratów.

Na tym etapie potrzebne są również napisy. Możecie je wykonać ręcznie lub przygotować i wydrukować na domowej drukarce. Jeśli chcecie skorzystać z moich napisów na Dzień Mamy, wystarczy pobrać szablon, wydrukować i wyciąć.

W albumie układamy  kolorowe kwadraty, a następnie zdjęcia i napisy. Trzeba przygotować wszystkie elementy i sprawdzić czy dobrze razem wyglądają. Na tym etapie możemy je przekładać i przycinać. Potem przyklejamy wszystkie elementy po kolei, zaczynając od tych na dole czyli kolorowych kwadratów. Potem zdjęcia i napisy. Na środku umieściłam miejsce na dedykację, a na końcu napis „Dziękuję, że jesteś!”. Kilka kolorowych kwadratów możecie przyciąć, aby książeczka była ciekawsza. Tak samo postępujemy z drugą stroną albumu. Przyklejamy elementy na środku, a na pierwszej i ostatniej stronie wstążeczkę.

Zobacz film DIY

Wstążkę przecinamy na pół. Następie nakładamy niewielką ilość kleju na pierwszą stronę i przyklejamy wstążkę tak, aby wystawała na zewnątrz. Na ostatniej stronie również przyklejamy wstążkę i przechodzimy do kolorowych kwadratów. Najlepiej wykorzystać ten sam lub podobny  wzór, bo po zamknięciu książeczki będą to nasze okładki. Na koniec napis na okładce i kilka w środku. Książeczka gotowa.

album na dzień Mamy
prezent na dzień Mamy

Po złożeniu książeczka ma format 9×9 cm i wygląda uroczo z zieloną kokardą. Oczywiście wybór kolorów i wzorów zależy tylko od Was. Ja wybrałam zielony i różowy. W mini albumie możecie umieścić dedykację, życzenia lub rysunek. Jestem pewna, że stworzycie piękne mini albumy!

Dobrej zabawy i do zobaczenia.

5 1 głos
Oceń wpis:

Podobne

Subscribe
Powiadom o
guest

4 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
numizmatyki.pl
numizmatyki.pl
2 lat

Jestem już „duża”, ale moja Mama dalej uwielbia własnoręcznie wykonane prezenty.

WStroneDojrzalosci.pl
WStroneDojrzalosci.pl
2 lat

Zawsze kupowałam swojej drogiej Mamie na dzień matki różne dodatki oraz ubrania. Ale dzięki temu wpisowi zyskałam niezłe pole do manewru co mogę Mamie sprezentować!

4
0
Ciekawy wpis? Dodaj swój komentarz.x