Strona główna » Pudełko po jajkach – co z tym zrobić?

Pudełko po jajkach – co z tym zrobić?

by HAART
pudełko po jajkach, zabawa z małym dzieckiem diy

Pudełko po jajkach to super materiał do wykorzystania przy zabawie z dziećmi – miękki ale sztywny, plastyczny ale trwały. Szymek jest chory, więc siedzę i wymyślam tego rodzaju rozrywki 🙂 Wszystkie tradycyjne formy zabawy mamy już za sobą. Czas na nietypowe. Zrobimy razem domek.

Pudełko po jajkach jako domek

Musiałam bazować na tym co znalazłam w domu, więc domki powstały z pudełka po jajkach i rurce po papierowych ręcznikach. Zapraszam na szybki opis KROK po KROKU. Są dalekie od ideału, bo 2-latek jest dość niecierpliwy i budowa nie mogła trwać zbyt długo. Mając trochę więcej czasu, pracując  ze starszym dzieckiem, można stworzyć prawdziwe arcydzieła.

Potrzebne materiały

  • pudełko po jajkach;
  • rurka po papierowych ręcznikach;
  • kolorowy papier;
  • nożyczki;
  • klej, taśma klejąca;
  • flamaster;

Domki z pudełka po jajkach – krok po kroku

1. Pudełko przetnij na pół tak, jak na niżej zamieszczonym zdjęciu. Jeśli masz więcej pudełek, przygotuj jedno całe i kilka mniejszych.

2. Owiń pudełka papierem. Użyłam białego, ale może to być kolorowa bibuła, papier do pakowania prezentów, serwetki śniadaniowe. Papier sklej klejem lub taśmą bezbarwną.

materiały do zbudowania domków dla dzieci z pudełek po jajach

3. Przyklej kolorowy papier, który będzie imitował ściany domków. Doklej małe kwadraty jako okna i prostokąty jako drzwi. Na koniec, dla kontrastu, obrysuj flamastrem krawędzie kwadratów i dorysuj klamki na drzwiach. Możesz przygotować inne dekoracyjne elementy np. bawełnianą koronkę, która będzie imitował dekory na ścianie domu, płotek z patyków lub kwiatki z elementów wyciętych z gazety.

pudełko po jajkach, instrukcja jak zrobić domek do zabawy dla dzieci

Zamiast pudełek po jajkach można użyć innych papierowych i plastikowych opakowań. Pudełka po płatkach śniadaniowych, chrupkach, mleku.

pudełko po jajkach, zabawka dla dzieci

Domki ustawiłam przy torze kolejowym. Były idealnym uzupełnieniem kolejki. Szymek przestawiał domki i sprawdzał czy coś jest w środku. Zabawa bardzo mu się podobała.

pudełko po jajkach, zabawa z małym dzieckiem diy

Mam nadzieję, że spodobał się Wam ten pomysł. Możecie wykorzystać pozornie niepotrzebne pudełka i zorganizować super zabawę. W ten sposób możecie przygotować całe osiedla i miasteczka. Korzystając z mniejszych pudełek, np. po zapałkach, możecie przygotować. Miłej zabawy!

Hania

5 1 głos
Oceń wpis:

Podobne

Subscribe
Powiadom o
guest

8 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Joanna
Joanna
11 lat

jesteś niesamowita

Janina
Janina
11 lat

Dla mnie ideał…liczy się pomysł 😉

miraga
11 lat

Z niczego coś. Chyba nadałyby się dla mojej Małej.

HAART
HAART
11 lat

Bardzo dziękuję 🙂

how to dunk
how to dunk
9 lat

Fantastic beat !

jillian michaels adjustable kettlebell
jillian michaels adjustable kettlebell
9 lat

Thanks very nice blog!

8
0
Ciekawy wpis? Dodaj swój komentarz.x