Warsztaty DIY

Strona główna » Warsztaty DIY
by HAART
Warsztaty string art

Od 13 lat prowadzę warsztaty DIY (zrób to sam) dla dzieci i dorosłych na terenie całego kraju. Moje warsztaty są idealne dla firm, placówek oświatowych, centrów handlowych, szkół, przedszkoli, które pragną zapewnić swoim pracownikom, uczniom lub klientom kreatywną i angażującą rozrywkę. Warsztaty prowadzę również dla nieformalnych grup np. na wieczorach panieńskich, urodzinach i przyjęciach. To idealna okazja, aby odkryć swoje ukryte talenty!

Co oferuję:

  • Proste pomysły, wielka radość: Koncentruję się na prostych projektach, które sprawią, że każdy uczestnik będzie świetnie się bawił, tworząc wyjątkowe dzieła.
  • Kompleksowe wyposażenie: Zapewniam wszystkie niezbędne materiały i narzędzia do przeprowadzenia warsztatów, a każdy uczestnik będzie mógł zabrać ze sobą wykonane przez siebie przedmioty.
  • Ogromne doświadczenie: Współpracowałam z wieloma firmami i instytucjami prowadząc warsztaty podczas wielu spotkań firmowych, targów i pikników. Miałam przyjemność prowadzić warsztaty na Forum Ekonomicznym w Krynicy, pikniku Agory, w Soho Factory, Mazowieckim Instytucie Kultury, w Galerii Plac Unii, Sound Garden Hotel, dla Rossmann i wielu innych firm. Swoje prace pokazywałam również w programach telewizyjnych oraz opowiadałam o nich w radio, a w warszawskich autobusach i 350 fitness klubach w całej Polsce od kilku lat są wyświetlane moje instruktażowe filmy „zrób to sam”.

Warsztaty DIY – wycena

Warsztaty diy HAART dla firm

Koszt przygotowania i prowadzenia warsztatów uzależniony jest od wielu czynników, takich jak liczba uczestników, temat, miejsce i czas poświęcony na opracowanie wzorów. Wystarczy, że opiszesz mi swoje planowane wydarzenie, kto będzie w nim uczestniczył, a ja przygotuję dla Ciebie propozycje kreatywnych warsztatów DIY.

Warsztaty online

Rozszerzając swoją ofertę, prowadzę także Warsztaty Online. Możemy zrealizować je na dwa sposoby:

  1. Wsparcie przy zamawianiu materiałów: Opracuję temat, przygotuję prototypy, poprowadzę warsztaty online i udzielę wsparcia na etapie zamawiania materiałów przez Klienta.
  2. Pełna obsługa z wysyłką materiałów: Zapewniam kompleksową obsługę, włączając w to wysyłkę materiałów do uczestników warsztatów.

Zapraszam do kontaktu, aby omówić szczegóły i zaplanować niezapomniane warsztaty DIY dla Twojej grupy!

Rodzaje warsztatów

String art

Warsztaty string art

String art to technika tworzenia obrazów z nitek i gwoździ na drewnianych podkładach. Na warsztatach tworzymy obrazy na bazie moich autorskich szablonów. Dostarczam wszystkie materiały i narzędzia. Dla dzieci mam proste wzory jak serca, gwiazdy czy kwiaty, a na warsztatach dla dorosłych tworzymy geometryczne wersje zwierząt, roślin i pejzaży.

warsztaty string art haart

Obrazy na tkaninach

malowanie na tkaninach

Wyjątkowo romantyczne warsztaty, w trakcie których wykorzystując rośliny, farby do tkanin i szablony, wykonujemy niepowtarzalne kompozycje na tkaninach. Każdy obraz jest inny, choć uczestnicy wykorzystują te same materiały. https://youtube.com/shorts/Hl7OoIlNSx8?feature=share

obrazy DIY

Anioły i lalki ze sznurków

warsztaty laki ze sznurków

Lalki ze sznurków to warsztaty nie tylko dla dzieci. Proste wersje wykonuję z najmłodszymi, ale dorośli tworzą piękne anioły i lalki, które można umieścić w ramie, na kole lub stworzyć całą rodzinę z odwzorowaniem charakterystycznych cech wszystkich osób. Lalki ze sznurków to również świetny pomysł na prezent z okazji ślubu i rocznicy. Każdy uczestnik wybiera kolor włosów, sukienki i dodatków. Krok po kroku związujemy i rozczesujemy sznurki lub włóczki i montujemy wszystkie elementy. Warsztaty cieszą się dużą popularnością.

Makrama

warsztaty makrama

Makrama to nie tylko klasyczne dekoracje ścienne, ale również przedmioty użytkowe. Na warsztatach pokazuję jak wykonać torbę na bidon, na matę do jogi, dekoracyjne paski i naszyjniki. Zakres i temat warsztatów ustalam indywidualnie, dopasowując do wydarzenia i grupy odbiorców.

Malowanie koszulek i toreb

stempelki z warzyw na koszulkach t-shirt warsztaty diy zrób to sam

Wykorzystujemy specjalne farby, flamastry i pastele do tkanin, dzięki którym zmieniamy zwykłe t-shirty i torby w niepowtarzalne dzieła. Pokazuję proste techniki i triki na ciekawe wzory, zachęcam do korzystania z szablonów i nietypowych przedmiotów w roli stempelków.

Warsztaty DIY malowanie na tkaninach
Warsztaty DIY malowanie koszulek
Przerabianie ubrań na warsztatach DIY
Warsztaty DIY Hania Kozłowska

Biżuteria z kolorowych tkanin i sznurków

warsztaty Zrób to sam

Na warsztatach uczę jak z bawełnianych sznurków, tkanin i wstążek wykonać wyjątkową biżuterię. Szyjemy, kleimy i dekorujemy koralikami oraz cekinami. Uczestnicy tworzą naszyjniki, bransoletki, broszki, breloczki, dekoracje torebek. Panów angażuję do wykonania dekoracji na patykach, które przypominają modne makramy.

Warsztaty DIY bransoletki i breloczki
Warsztaty diy - naszyjniki ze sznurków
warsztaty zrób to sam w firmie, makramy i zawieszki
naszyjnik z tshirtów

Decoupage dla każdego

szafeczka decoupage na biżuterię

Decoupage polega na dekorowaniu drewnianych przedmiotów elementami wyciętymi z kolorowych serwetek. Do przyklejenia serwetek lub papieru ryżowego używa się specjalnego kleju, a następnie kilkukrotnie lakieruje. Uczestnicy ozdabiają proste drewniane przedmioty: małe skrzyneczki, zakładki, zawieszki, bransoletki.

warsztaty diy decoupage w firmie
Warszataty DIY decoupage

Przerabiaj butelki czyli recyklingowa biżuteria

warsztaty diy biżuteria z plastikowych butelek pet

Z fragmentów plastikowych butelek tworzymy wyjątkową biżuterię. Łączymy plastik z innymi materiałami, wiążemy, szyjemy, a nawet malujemy. Recyklingowe warsztaty DIY cieszą się dużą popularnością na eko wydarzeniach.

biżuteria z plastikowej butelki pet
butelki PET

Warsztaty DIY – filc jest fajny

literki z filcu i koraliki, warsztaty diy

Z kolorowego filcu można wyczarować cudowne dekoracje i zabawki. Przy pomocy szablonów wycinamy ciekawe wzory, szyjemy i dekorujemy. Powstają: naszyjniki, bransoletki, broszki, breloczki, książeczki dla dzieci, maskotki i zawieszki. Wykorzystujemy dużo kolorowej muliny i koralików.

rybka z filcu diy
filcowa książeczka malucha, czarny, żółty, zabawka dla dziecka

Świąteczne skrzaty

Warsztaty świąteczne dla firm Skrzaty

Kolorowe świąteczne skrzaty tworzymy ze skarpetek, rękawów i tkanin. Tak, tak, przerabiamy zwykłe skarpetki na zabawne skrzaty z wielkimi czapkami. Wykorzystujemy włóczki, sztuczne futra, filc oraz cekiny i wstążki.

Świąteczne zawieszki

Warsztaty świąteczne dla firm

Z kolorowych włóczek, cekinów, koralików i sznurków tworzymy wyjątkowe świąteczne zawieszki. Warsztaty są przeznaczone dla dzieci i dorosłych. Młodszych uczestników zachęcam do wykonania prostszych ozdób, a dorosłych do doszywania cekinów i koralików.


Jak pakować prezenty – warsztaty DIY

warsztaty online pakowanie prezentów

Pokazuję ciekawe i często nietypowe sposoby na pakowanie prezentów. Każdy z uczestników otrzymuje pudełka i torebki do ozdabiania, a następnie wykorzystuje tkaniny, papier, stemple, kwiaty, cekiny, taśmy i wiele innych materiałów do dekoracji.

warsztaty diy pakowanie prezentów
świąteczne warsztaty dla firm

Kartki świąteczne

Warsztaty kartki świąteczne

Na warsztatach świątecznych wykonujemy wyjątkowe, niepowtarzalne i kolorowe kartki oraz zawieszki prezentowe. Pokazuję pomysły na niestandardowe dekoracje, sposoby wykorzystania tkanin, szablonów i naturalnych elementów takich jak patyczki czy mech.

Warsztaty w Sound Garden Hotel
kartki wielkanocne

Zajączki na patykach

wielkanocne zajączki WARSZTATY dla firm

Mięciutkie, kolorowe i romantyczne zajączki to piękna dekoracja, która zostanie z uczestnikami warsztatów na lata. Z dużej gamy kolorowych tkanin uczestnicy wybierają swoją ulubioną i na bazie szablonów wycinają kształt zajączka. Pokazuję kilka sposobów zszywania tkanin, od najprostszych, po bardziej skomplikowane i ozdobne. Do dekoracji wykorzystujemy kwiaty, wstążki, rafię, pompony, filc, koraliki i pióra. Do części doszywamy wstążki, aby powiesić zajączki. Rozmiar (od 12 do 20 cm ) zależy od uczestników i czasu jaki mamy na warsztaty.

Romantyczne pisanki

warsztaty dla firm PISANKI

Wielkanoc nie może się obyć bez pisanek. Na warsztatach tworzymy piękne, romantyczne pisanki z kwiatami w rozmiarze XL. Bazą pisanek są styropianowe jajka, które malujemy, a następnie ozdabiamy. Wycięte kwiaty przyklejamy specjalnym klejem, dodajemy dekoracyjne kropki i romantyczne koronki. Jajka umieszczamy na patyczkach i dodajemy kokardy. Pisanki mają wysokość 7-15 cm w zależności od wybranego wzoru.

Choinki z patyków

Świąteczne warsztaty diy. Choinki z patyków i szyszek.

Świąteczne warsztaty, podczas których wykorzystujemy dużo naturalnych materiałów. Patyki łączymy z suszonymi trawami, owocami, mchem, a następnie dodajemy wstążki, błyszczące elementy lub papierowe ozdoby. Tworzymy duże i małe choinki, którymi można ozdobić świąteczny stół, drzwi wejściowe, prezenty lub postawić na półce w salonie.

Warsztaty dla dzieci

bańki mydlane, barwniki spożywcze, słomki, tworzenie obrazów, papier do pakowania

Na warsztaty z dziećmi przygotowuję kilka tematów, ponieważ trzeba dostosować pomysły do wieku, płci i zainteresowań uczestników. Wykonujemy girlandy z papieru, wielkie pompony, kwiaty, biżuterię z bawełnianych sznurków, zakładki do książek, a nawet mini makramy. Malujemy również koszulki i ten pomysł sprawdza się na przyjęciach urodzinowych i weselach.

Warsztaty diy dla dzieci. Malowanie koszulek, kamieni, patyków
warsztaty z dziećmi

Kontakt

Pytania? Wątpliwości? Chętnie na nie odpowiem i wszystko wyjaśnię, jeśli tylko do mnie napiszesz.