Strona główna » Woreczki do ćwiczeń… niekoniecznie korekcyjnych

Woreczki do ćwiczeń… niekoniecznie korekcyjnych

by HAART
woreczki do ćwiczeń, woreczki korekcyjne z materiału koszuli, groch, instrukcja krok po kroku - haart.pl blog diy zrób to sam

Woreczki do ćwiczeń? Zbierałam się za ten projekt kilka miesięcy (wstyd się przyznać, że aż tyle). Zapewniam, że każdy maluch uwielbia woreczki z tajemniczym wnętrzem. To nie jest zabawa tylko dla 2-3 latków. Wszystko zależy od tego, co z nimi zrobicie. 

Woreczki do ćwiczeń

Najprostsze zabawy polegają na podrzucaniu, rzucaniu do celu, noszeniu na głowie (dla równowagi), chwytaniu stopami, skakaniu pomiędzy woreczkami, chodzeniu po nich, zgadywaniu, co jest w środku, układaniu od najmniejszego do największego lub od najlżejszego do najcięższego.

Co włożyć do środka?

Najlepiej wykorzystać kilka różnych wypełniaczy, różniących się kształtem i wagą. Np. fasola, groch, wata, surowy makaron, styropianowe kulki, surowy ryż, folię do pieczenia. Każdy z nich daje inny efekt. Co innego trafić do celu woreczkiem z fasolą a co innego woreczkiem wypełnionym watą.

Są nieprzewidywalne, kolorowe, tajemnicze i można z nimi zrobić WSZYSTKO! Planowałam uszycie kilkunastu woreczkach, a skończyło się na dwóch. Zastała nas wieczorowa pora (co widać na zdjęciach), a Misiek nie mógł się doczekać wspólnej zabawy.

Woreczki do ćwiczeń – krok po kroku

woreczki korekcyjne z materiału koszuli z grochem
  • WERSJA 1: Wycinamy dwa prostokąty, zszywamy cztery boki zostawiając dziurkę ok. 2 cm. Przewracamy woreczek na drugą stronę. Przez dziurkę wkładamy wypełnienie. Zszywamy ręcznie dziurkę.
  • WERSJA 2: Moim zdaniem dużo prostsza. Szukamy w szafie niepotrzebnej koszuli i odcinamy mankiety. Wsypujemy wypełnienie. Zszywamy i już. To się nazywa „recykling domowy”.
zszywanie woreczków do treningów

Dodatkową zabawą jest wypełnianie woreczków. Szymek rozsypał fasolę, przekładał, liczył, a potem precyzyjnie wkładał do woreczka.

woreczki do ćwiczeń z dzieckiem, napełnianie

I zaczynamy zabawę. Na początek zabawa stopami. Łapiemy woreczek palcami, przekładamy, podnosimy do góry. Ćwiczenie zalecane przez wszystkich ortopedów.

ćwiczenia korekcyjne stóp dla dziecka w domu

Zadania na koordynacje ruchową. Skoki na jednej nodze, slalom, wyścigi. Szymek ustalił, że to są kałuże i wyzwał mnie na pojedynek.

woreczki do ćwiczeń z dzieckiem korekcyjne diy

Zadania wspomagające równowagę. Woreczek na głowę i jak modelka, powoli, spokojnie.

woreczki do ćwiczeń z dzieckiem, na głowie

Zabawy są proste, ale czy nie o to chodzi? Przecież najważniejsze jest to, że razem spędzamy czas, że cały czas się czegoś uczymy, że MAMY SWÓJ WŁASNY ŚWIAT.

Miłego dnia!

Hania

5 1 głos
Oceń wpis:

Podobne

Subscribe
Powiadom o
guest

3 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Małgosia
Małgosia
10 lat

Fajne pomysły

bella
bella
10 lat

musze uszyc moim dzieciakom

Gawali
10 lat

mnie też ogromnie pdoboa się Twoje szycie! Moje pierwsze twory to były krzywulce nad krzywulce!

3
0
Ciekawy wpis? Dodaj swój komentarz.x