Strona główna » Woreczki do ćwiczeń… niekoniecznie korekcyjnych

Woreczki do ćwiczeń… niekoniecznie korekcyjnych

by HAART
woreczki do ćwiczeń, woreczki korekcyjne z materiału koszuli, groch, instrukcja krok po kroku - haart.pl blog diy zrób to sam

Woreczki do ćwiczeń? Zbierałam się za ten projekt kilka miesięcy (wstyd się przyznać, że aż tyle). Zapewniam, że każdy maluch uwielbia woreczki z tajemniczym wnętrzem. To nie jest zabawa tylko dla 2-3 latków. Wszystko zależy od tego, co z nimi zrobicie. 

Woreczki do ćwiczeń

Najprostsze zabawy polegają na podrzucaniu, rzucaniu do celu, noszeniu na głowie (dla równowagi), chwytaniu stopami, skakaniu pomiędzy woreczkami, chodzeniu po nich, zgadywaniu, co jest w środku, układaniu od najmniejszego do największego lub od najlżejszego do najcięższego.

Co włożyć do środka?

Najlepiej wykorzystać kilka różnych wypełniaczy, różniących się kształtem i wagą. Np. fasola, groch, wata, surowy makaron, styropianowe kulki, surowy ryż, folię do pieczenia. Każdy z nich daje inny efekt. Co innego trafić do celu woreczkiem z fasolą a co innego woreczkiem wypełnionym watą.

Są nieprzewidywalne, kolorowe, tajemnicze i można z nimi zrobić WSZYSTKO! Planowałam uszycie kilkunastu woreczkach, a skończyło się na dwóch. Zastała nas wieczorowa pora (co widać na zdjęciach), a Misiek nie mógł się doczekać wspólnej zabawy.

Woreczki do ćwiczeń – krok po kroku

woreczki korekcyjne z materiału koszuli z grochem
  • WERSJA 1: Wycinamy dwa prostokąty, zszywamy cztery boki zostawiając dziurkę ok. 2 cm. Przewracamy woreczek na drugą stronę. Przez dziurkę wkładamy wypełnienie. Zszywamy ręcznie dziurkę.
  • WERSJA 2: Moim zdaniem dużo prostsza. Szukamy w szafie niepotrzebnej koszuli i odcinamy mankiety. Wsypujemy wypełnienie. Zszywamy i już. To się nazywa „recykling domowy”.
zszywanie woreczków do treningów

Dodatkową zabawą jest wypełnianie woreczków. Szymek rozsypał fasolę, przekładał, liczył, a potem precyzyjnie wkładał do woreczka.

woreczki do ćwiczeń z dzieckiem, napełnianie

I zaczynamy zabawę. Na początek zabawa stopami. Łapiemy woreczek palcami, przekładamy, podnosimy do góry. Ćwiczenie zalecane przez wszystkich ortopedów.

ćwiczenia korekcyjne stóp dla dziecka w domu

Zadania na koordynacje ruchową. Skoki na jednej nodze, slalom, wyścigi. Szymek ustalił, że to są kałuże i wyzwał mnie na pojedynek.

woreczki do ćwiczeń z dzieckiem korekcyjne diy

Zadania wspomagające równowagę. Woreczek na głowę i jak modelka, powoli, spokojnie.

woreczki do ćwiczeń z dzieckiem, na głowie

Zabawy są proste, ale czy nie o to chodzi? Przecież najważniejsze jest to, że razem spędzamy czas, że cały czas się czegoś uczymy, że MAMY SWÓJ WŁASNY ŚWIAT.

Miłego dnia!

Hania

5 1 głos
Oceń wpis:

Podobne

Subscribe
Powiadom o
guest

3 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Małgosia
Małgosia
10 lat

Fajne pomysły

bella
bella
10 lat

musze uszyc moim dzieciakom

Gawali
9 lat

mnie też ogromnie pdoboa się Twoje szycie! Moje pierwsze twory to były krzywulce nad krzywulce!

3
0
Ciekawy wpis? Dodaj swój komentarz.x