Strona główna Dom Rozeta do upinania firan – uchwyt DIY

Rozeta do upinania firan – uchwyt DIY

by HAART
uchwyt diy rozeta do upinania firan, instrukcja krok po kroku, jak zrobić, drewniany krążek - haart.pl blog diy zrób to sam

Rozeta do firan to pomysł Pana HAART. Powiem więcej – to pomysł i wykonanie Pana HAART! Oboje nie lubimy firanek, ale w romantycznej sypialni nie mogło ich zabraknąć. Wybrałam delikatne, jednolite, bez dodatkowych atrakcji i wzorów. Mogłam swobodnie szaleć z upinaniem (drapowaniem). Zrezygnowaliśmy z zasłon, bo firanki spełniają ich funkcję. W oknach zamontowaliśmy kremowe rolety, które dzielnie odgradzają nas od sąsiadów.

 

Rozeta do upinania firan

Planowałam kupić metalowe uchwyty do firan, ale Pan HAART  powiedział magiczne “mam pomysł” 🙂 Pokazał kilka drewnianych kołków, które zostały z paneli ściennych (niżej znajdziesz informację, gdzie można je zobaczyć) i przyłożył do wiszących już firanek. Nie byłam pewna tego pomysłu, ale gdy już zostały zamontowane,  pokochałam bez pamięci. Cudowny pomysł! Pokażę jak samodzielnie wykonać uchwyty do upinania firan. Potrzebujesz tylko 3 materiałów, a wykonanie zajmie 10 minut. Do dzieła!

 

Potrzebne materiały

  • plastry drewna;
  • długie metalowe wkręty;
  • klej;

 

Rozeta do upinania firan – krok po kroku

  • Wkręć w ścianę długi metalowy wkręt. Nasz miał ok. 12 cm, z czego ok. 4 cm wkręciliśmy w ścianę.
  • Przygotuj drewniane plastry. Mieliśmy ułatwione zadanie, bo wykorzystaliśmy plastry z obudowy kominka. Tu >klik< możesz zobaczyć nasz pomysł na drewniane panele wokół kominka i poznać adres producenta. Możesz pociąć na plastry drewniany pieniek lub kupić drewniane podkładki pod kubki. Gdzie kupić? Np. na Wood Lovers.
  • Mocnym klejem przyklej drewniane koło do wkręta. Powierzchnia przyklejania jest niewielka (główka wkręta), więc musisz zastosować dobry, mocny klej. Użyliśmy stolarskiego kleju, ale dobrze sprawdzą się silikonowe kleje stosowane w pistoletach.

uchwyt diy rozeta do upinania firan, instrukcja krok po kroku, jak zrobić, drewniany krążek - haart.pl blog diy zrób to sam 1

  • Plastry możesz polakierować lub zostawić surowe drewno.
  • Metalową część wkrętu możesz owinąć satynową tasiemką. Miałam plan ukrycia w ten sposób wkrętów ale kilku odwiedzających wybiło mi ten pomysł z głowy. “Daj spokój, tego zupełnie nie widać”.

 

Firankę ułożyłam luźno na uchwycie. Nie związywałam, nie dawałam dodatkowych dekoracji. Uznałam, że sam drewniany dekor wystarczy. W prostocie jest siła.

uchwyt diy rozeta do upinania firan, instrukcja krok po kroku, jak zrobić, drewniany krążek - haart.pl blog diy zrób to sam 2

Uchwyty umieściliśmy w bielonej sypialni. To moja oaza, moje ulubione miejsce. Głównym elementem sypialni jest drewniany zagłówek (zobacz wpis), a pozostałe elementy dzielnie mu towarzyszą. Dekoracje toną w bieli i błękitach – małe  drewniane uchwyty okazały się ciekawym dodatkiem.  Prawie niezauważalne, a jednak BARDZO WYJĄTKOWE.

uchwyt diy rozeta do upinania firan, instrukcja krok po kroku, jak zrobić, drewniany krążek - haart.pl blog diy zrób to sam 3

Tak na marginesie: jak nazywać takie uchwyty? Rozety, uchwyty, haczyki? Miałam problem z ładnym nazwaniem “tego czegoś” do układania firan. Macie jakiś pomysł?

Sprawdź również...

avatar
Magdalena Redlińska
Użytkownik

świetny pomysł!!

HAART
Gość

Magda, bardzo dziękuję!

Iz
Gość

Super pomysł!

Pozdrawiam Iz

Beata Kowalska-Wajnkaim
Użytkownik

Ładny i pomysłowy ten Twój blog. Przyjemnie się go czyta i ogląda. Znalazłam przypadkiem, ale planuję częste wizyty. Pozdrawiam jak najwiosenniej 😉

Aby strona działała prawidłowo, w celu analizy ruchu oraz korzystania z narzędzi marketingowych wykorzystywane są pliki cookies. OK, rozumiem. Więcej...

haart hanna kozlowska popup facebook

HAART logotyp 370x102 - haart.pl blog diy zrób to sam

 

Lubisz DIY? Zostań ze mną na dłużej i obserwuj HAART na Facebook'u. Dołącz do ok. 14 000 fanów mojego bloga. Bądź na bieżąco, komentuj i dziel się swoimi pomysłami w grupie "Pokaż co potrafisz DIY z HAART". Serdecznie zapraszam!