Strona główna » Plan lekcji do druku

Plan lekcji do druku

by HAART
Plan lekcji do druku

Plan lekcji to jeden z obowiązkowych przyborów szkolnych. Cieszę się, że zeszłoroczna wersja akwarelowych planów została miło przyjęta. Obiecałam więcej ręcznie malowanych projektów i dlatego na blogu pojawiły się: projekt romantycznej girlandy, kartki na dzień nauczyciela i kilka jesiennych plakatów. W tym roku przygotowałam plany lekcji z geometrycznymi rysunkami. Wszystko dzięki akwarelom!

W naszym domu wiszą dwa plany. Jeden w pokoju Szymka, a drugi w kuchni, czyli przestrzeni wszystkich domowników. To bardzo ułatwia życie, bo nie muszę wiecznie biegać do pokoju Szymona, zastanawiając się, o której kończy zajęcia. A jak jest u Ciebie?

plan lekcji do druku pobierz bezpłatny szablon niebieski

Pobierz plan lekcji

Przygotowałam dwie wersje. Plan z błękitną kompozycją, która (ku mojemu zaskoczeniu) skojarzyła się Szymkowi ze spodkiem kosmicznym oraz czerwoną, która bardziej przypomina asteroidę. Jakoś tak wyszło, że obie są mocno pozaziemskie. Dekoracje malowałam akwarelami i wykończyłam permanentnym cienkopisem.

Instrukcja pobrania i druku jest banalnie prosta:

  • kliknij na wybrany projekt;
  • zapisz grafikę;
  • włącz drukarkę i wydrukuj plan lekcji (idealnie w wyższej jakości);
  • ręcznie wpisz plan zajęć i godziny;

Format i papier

Projekty dopasowałam do formatu A4 w pionie i zapisałam jako pdf. Grafiki możesz wydrukować na standardowym papierze do drukarek, ale lepszy efekt uzyskasz używając grubszego papieru. Przede wszystkim plan lekcji będzie sztywniejszy.

plan lekcji do druku pobierz bezpłatny szablon czerwony

Która wersja jest fajniejsza? Którą wydrukujesz?  U nas na pewno będą obie 🙂 Zapytałam na Facebooku jakich szkolnych dodatków potrzebujecie. Wymieniliście: naklejki na pudełka śniadaniowe, zakładki do książek, karteczki do piórnika, plannery podziału obowiązków. Chcesz coś dopisać do listy?

Po wielu miesiącach wróciłam do akwareli i czuję, że znowu malowanie sprawia mi radość. Rysunki chętnie umieszczę na projektach do druku tak, aby cieszyły nie tylko mnie, ale również Was. Jeśli masz pomysły/potrzeby pozaszkolne, pisz śmiało. Planuję przygotować romantyczne kartki urodzinowe i wzory pudełek prezentowych. Pokażę, jak je składać i sklejać, więc będziecie mieli gotowy zestaw na uroczystości urodzinowe.

5 2 głosów
Oceń wpis:

Podobne

Subscribe
Powiadom o
guest

4 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Daria
5 lat

I to jest praktyczny wpis 🙂 dzięki

Magdalena
5 lat

Biorę błękitny! Jest przecudny 🙂

4
0
Ciekawy wpis? Dodaj swój komentarz.x