Strona główna » Dziecięcy kocyk na jesienne spacery

Dziecięcy kocyk na jesienne spacery

by HAART
dziecięcy kocyk diy na jesienne spacery do parku i nie tylko, samodzielne szycie, igła i nitka, dziecko, kocyk z polara - haart.pl blog diy zrób to sam

Jesień pełną gębą. Złote liście, kasztany. Niby ładnie, niby fajnie  ale czy to zawsze musi się wiązać z katarem, kaszlem i gorączką? Synek chory, ja kaszlę, Pan HAART narzeka na gardło. Chora jesień… Zdecydowałam się – jako remedium na chandrę – uszyć dziecięcy kocyk.

Dziecięcy kocyk DIY

Na chłodne jesienne spacery uszyłam kocyk. Przyda się szczególnie rano, gdy idziemy do klubu malucha. Jest mały, bo z założenia miał być dodatkiem do spacerówki. Idealny na nóżki. Kolorowa bawełna + granatowy polar. Synek zaakceptował projekt i już w trakcie szycia domagał się testów wytrzymałości. Nie miałam szans na zrobienie zdjęć.

dziecięcy kocyk diy do samodzielnego uszycia, instrukcja

Na koniec stwierdził, że idzie spać z kocykiem. Nie mógł się doczekać, więc pierwsze testy wykonał na dywanie 🙂 Bardzo się cieszę, że mu się spodobał. Mamy wyjątkowy, niepowtarzalny i jedyny w swoim rodzaju kocyk.

dziecięcy kocyk diy

Szycie nie jest skomplikowane. Wystarczy przygotować dwa prostokąty. Wymiary dostosujcie do swoich potrzeb np. 50 cm x 80 cm. Jeden prostokąt będzie zewnętrzną warstwą  i dobrze gdyby był kolorowy. Drugi wewnętrzną, ciepłą warstwą, więc polecam polar. Połóżcie prostokąty jeden na drugim tak, aby kolorowa strona bawełny znalazła się w środku. Zszyjcie na maszynie wszystkie krawędzie, zostawiając mały otwór o szerokości ok. 7-8 cm. Przewróćcie kocyk na prawą stronę (przez opisaną dziurkę) i ręcznie zaszyjcie otwór. To wszystko. Pozostaje cieszyć się spacerami.

Miłego szycia,

Hania

0 0 głosów
Oceń wpis:

Podobne

Subscribe
Powiadom o
guest

3 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Klucha
Klucha
11 lat

Wygląda na to, że kocyk przeszedł testy pomyślnie 🙂

HAART
HAART
11 lat

o tak 🙂
Na razie tylko domowe testy bo od dwóch tygodni jesteśmy na zwolnieniu lekarskim ale w poniedziałek przetestujemy na zewnątrz.

HAART
HAART
11 lat

A dzisiaj kocyk służy do usypiania białego pluszowego niedźwiedzia 🙂

3
0
Ciekawy wpis? Dodaj swój komentarz.x