Strona główna » Remont łazienki w starym domu

Remont łazienki w starym domu

by HAART
remont łazienki w starym drewnianym domu, before after, prace remontowe, samodzielny remont, elektryka, glazura, terakota, malowanie, sufit podwieszany, wentylacja - haart.pl blog diy zrób to sam

Remont łazienki w naszym starym drewnianym domu spędzał nam sen z powiek. Długo zastanawialiśmy się jak ją przerobić, bo 3-4 m² to strasznie mało na wannę, sedes i umywalkę. Pralka? Jaka pralka. Nie ma miejsca.

Remont łazienki w starym domu

Załączone niżej zdjęcia najlepiej obrazują jej rozmiary. Stojąc na środku, mogłam dotknąć wszystkich ścian. Dodatkową przeszkodą było wąskie wejście. Łazienka kilkadziesiąt lat temu miała inną funkcję – była wędzarnią – stąd komin domu skutecznie uniemożliwiał poszerzenie przejścia.

stara i zniszczona łazienka w wiejskim domu

Czas zacząć przebudowę

Połączyliśmy dawny przedpokój z frontu budynku z łazienką i uzyskaliśmy dzięki temu część do higieny wraz z nieco odseparowanym pokojem kąpielowym (jak to ładnie brzmi). Jedno zdanie, a w rzeczywistości miesiące pracy, tym bardziej, że wszystkie prace (poza podstawową hydrauliką) wykonaliśmy sami. Piszę w liczbie mnogiej, ale tak naprawdę to praca Pana HAART. Zabudowaliśmy wszystkie drzwi przedpokoju oraz wejście na strych. Potem: podwieszany sufit, wentylacja, przewody elektryczne, glazura, terakota…

stan przed i po remoncie w starym domu

W pierwszej części zamieszkała finalnie umywalka i sedes. Szafkę pod umywalkę przerobiliśmy ze starej obudowy maszyny do szycia (dokładny opis przeróbki). Nad umywalką powiesiliśmy szafki z lustrami, które dodatkowo powiększają pomieszczenie. Na ścianie umieściliśmy ramę przerobioną ze starego obrazu.

ubikacja przed i po remoncie

W drugiej części stanęła wanna, pralka i wysoka szafka (opis budowy szafki).

remont łazienki, korytarz przed, w trakcie i po remoncie

Na ścianie kilka kart pocztowych kupionych w Hiszpanii i oprawionych dla estetyki w postarzane ramki.

remont łazienki, ozdoby na ścianie

Wymieniliśmy plastikowe drzwi, na prawdziwe – drewniane. Szukaliśmy czegoś gotowego, ale nic nam się nie podobało, a dodatkowo ceny powalały na kolana. Pan HAART znalazł producenta drewnianych drzwi i zamówił surowe, wyszlifowane drzwi. Pomalowałam całość białą akrylową farbą, dokleiłam kilka dekorów, przetarłam srebrną farbą i mamy POSTARZANE, jedyne w swoim rodzaju drzwi.

remont łazienki, drzwi i drewniane dekory

Potem pękła rura z wodą i zalała połowę kuchni, część łazienki i piwnicę. Świeżo wstawione drzwi napuchły, terakota zaczęła stukać, część tynku spłynęła. Prawie się popłakałam z bezsilności i złośliwości losu…

Naprawimy… wszystko naprawimy.


Chcesz zobaczyć efekt końcowy? Zapraszam TU.

remont łazienki, efekt końcowy

5 2 głosów
Oceń wpis:

Podobne

Subscribe
Powiadom o
guest

4 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Edyta
Edyta
9 lat

A co myślicie żeby zamiast płytek, na podłogę położyć wykładzinę? Jest ona dużo tańsza, no i teraz jest dużo różnych ciekawych wzorów.

HAART
9 lat
Odpowiedz  Edyta

Jestem przeciwnikiem wykładzin w łazienkach, ze względów higienicznych. Łazienka to miejsce gdzie często „się chlapie”. Mokra wykładzina, zabrudzenie itd… Myślę, że płytki lub drewniane panele są dużo wygodniejsze w utrzymaniu odpowiedniej czystości.
Pozdrawiam Hania

aktyde85
aktyde85
7 lat

Jak robiliście ścianę tam gdzie nie ma płytek? bo widzę, że nie jest gładka.

4
0
Ciekawy wpis? Dodaj swój komentarz.x