Strona główna » Bajki są ważne czyli co czytać dzieciom

Bajki są ważne czyli co czytać dzieciom

by HAART
bajki są ważne, co czytać dzieciom, bio books

Bajki są niesamowite. Przede wszystkim jednak bajki są ważne. Wręcz najważniejsze w życiu każdego małego człowieka. Oto dowód:

– Mamo, najpierw pójdziemy na spacerek, potem coś zjemy, a potem pójdziemy na biegun północny.

– Na biegun północny? Dlaczego?

– Mamo! Bo tam mieszkają niedźwiedzie! Nie wiesz?

Bajki są ważne – co czytać dzieciom

edukacyjne książki dla dzieci, ekologia, biobooks

Dzieci są nieprzewidywalne. Zaskakują dojrzałością i pytaniami z górnej półki. Słuchają, obserwują i w najmniej oczekiwanym momencie pokazują, czego się nauczyły. Można zaplusować, gdy dziecko pokaże babci jak się lepi pierogi lub zawstydzić, gdy nauczy wujka głośno bekać. Cóż, życie…

W naszym domu pojawiają się trudne pytania. Z większością sobie radzimy, ale są takie, które wymagają zastanowienia. „Dlaczego woda się nie pali? Co jest w środku baterii? Ile czasu będziemy jechać na biegun północny?” Musicie przyznać, że trzeba się chwilę zastanowić, aby udzielić mądrej odpowiedzi. To dopiero początek trudnych pytań 🙂

bajki są ważne, bajki o ekologii dla dzieci

Warto rozwijać dziecięcą ciekawość. Warto podsuwać wartościowe książki, gry, bajki, zabawki. Jesteśmy pierwszymi i najważniejszymi nauczycielami! Pokażę kilka książek, które zamieszkały w naszym domu. Książek, które nie tylko cieszą kolorami, ale uczą.

Dwie z nich należą do serii ZIELONE BAJKI i wyszły spod pióra Elizy Piotrowskiej. „Bajka o drzewie” i „Bajka o słońcu” to ekologia dla najmłodszych podana w lekkiej formie. Mądra opowieść o znaczeniu pór roku, kosmosie i słońcu. Maluchy dowiedzą się jak wiele czasu potrzebuje nasionko, aby stać się wielkim drzewem i jak wiele mu zawdzięczamy. Poznają pory roku i zobaczą wschód słońca.

bajki są ważne, ekologiczne bajki dla dzieci biobooks

„Uff! Jak dbać o powietrze” i „Pstryk! Jak oszczędzać energię”, to dwie kolejne książki z przemyconą ekologią. Idealne do pierwszych rozmów na temat znaczenia środowiska. Pomogą nauczyć maluchy oszczędzania energii i pokażą, jak ważne jest powietrze. Polecane dla dzieci od 5 roku życia.

opowiadania dla dzieci, edukacja ekologiczna, biobooks

W książkach znajdziecie ciekawe pomysły na ręcznie robiony TELEFON BEZ PRĄDU, PIEKARNIK słoneczny lub WIATRACZEK. To świetny wstęp do poważnych pytań.

bajki są ważne, ekologiczne opowiadania dla małych dzieci, biobooks

Niespodzianka

Zamawiając dowolne książki w sklepie BIO BOOKS (dowolna ilość, na dowolną kwotę) nie zapłacicie za wysyłkę. Tak! Wystarczy tylko w rubryce KOD wpisać hasło „HAART”. Oferta jest ważna przez miesiąc czyli do 7 czerwca 2014.

Miłego czytania i świetnej zabawy!

Hania

0 0 głosów
Oceń wpis:

Podobne

Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Ania
Ania
9 lat

Super! Musze poszukac tych ksiazek

1
0
Ciekawy wpis? Dodaj swój komentarz.x