Strona główna » Jak namalować obraz?

Jak namalować obraz?

by HAART
jak namalować obraz, farba akrylowa, lakier do paznokci, malowanie na płótnie, podobrazie, malowanie nauka - haart.pl blog diy zrób to sam

Często pytacie jak namalować obraz, bez wyjątkowych zdolności plastycznych. Zastanawiałam się jak podejść do tematu. Przygotować szablony do wydrukowania, czy może opisać proste sposoby na malowanie? Wybrałam drugą wersję i  przygotowałam opis krok po kroku, jak namalować obraz w 15 minut.

Jak namalować obraz

Obraz to mocne słowo na moje mazaje, ale chcę pokazać technikę, która daje bardzo dużo możliwości. Dzięki tym prostym zabiegom, możesz stworzyć wyjątkową dekorację, przerobić stare plakaty lub stworzyć niepowtarzalny tryptyk.


Krok po kroku

Przygotuj podobrazie (do kupienia w sklepach dla plastyków, cena 10-15 zł za format 30×40 cm) lub sztywny karton. Jeśli wybierzesz drugie rozwiązanie, pomaluj karton białą farbą akrylową. Na zdjęciach pokazałam jak przemalowałam mało atrakcyjny plakat oprawiony w drewnianą ramę. Możesz zrobić dokładnie tak samo. Jeśli masz w domu plakat/obraz, którego chcesz się pozbyć i nie jest to rękodzieło, a jedynie reprodukcja, możesz go zamalować.

Wybierz dwa lub trzy kolory z całej palety farb akrylowych. Możesz wykorzystać również emalie akrylowe do malowania drewna (do kupienia w marketach budowlanych, cena 10-15 zł za małą puszkę). Wybrałam żółtą i czarną farbę akrylową.

jak namalować obraz, farba akrylowa, lakier do paznokci, malowanie na płótnie, podobrazie, malowanie nauka - haart.pl blog diy zrób to sam 1

W pojemniku umieść 2-3 cm farby akrylowej i dodaj łyżkę wody. Oczywiście ilość farby zależy od wielkości podobrazia i intensywności planowanych plam 🙂 Wymieszaj farbę z wodą i zrób kilkanaście plam i kropek.

Dodaj kolejną łyżkę wody i wymieszaj. Farba będzie rzadsza i  z łatwością zrobisz zacieki. Nanieś na podobrazie grubsze plamy i postaw pionowo obraz. Woda z farbą spłynie tworząc zacieki. Powtórz te operacje z żółtą farbą.

jak namalować obraz, farba akrylowa, lakier do paznokci, malowanie na płótnie, podobrazie, malowanie nauka - haart.pl blog diy zrób to sam 2

Właściwie na tym etapie mogłabym skończyć, ale chciałam dodać jeszcze jeden kolor, aby pokazać, że tak też może być ciekawie. Zamiast farby użyłam lakieru do paznokci. O tym sposobie możesz przeczytać niżej ↓ Obraz zostaw do wyschnięcia i  powieś na ścianie.

jak namalować obraz, farba akrylowa, lakier do paznokci, malowanie na płótnie, podobrazie, malowanie nauka - haart.pl blog diy zrób to sam 3jak namalować obraz, farba akrylowa, lakier do paznokci, malowanie na płótnie, podobrazie, malowanie nauka - haart.pl blog diy zrób to sam 4


Jak namalować obraz bez farb?

Jeśli nie masz kolorowych farb wykorzystaj przedmioty, które masz w domu. Świetnie sprawdzą się lakiery po paznokci. Postępuj tak jak z farbami. Rozlej kilka kolorów  i poczekaj aż wyschną. Możesz wymieszać dwa różne kolory, tworząc kolejny. Lepiej rozlewać cienkie linie, bo grube warstwy wymagają sporo czasu na wyschnięcie.

Możesz wykorzystać niepotrzebne flamastry. Wyjmij wkład, tylko pamiętaj, aby robić to w gumowych rękawiczkach. Wład bardzo mocno barwi skórę i ciężko później domyć ręce. Zdejmij ochronną folię (nie każdy flamaster ją posiada) i  rozwałkuj na podobraziu lub białym kartonie. Łącząc kilka kolorów otrzymasz świetną kompozycję.


Pokaż mi swoją pracę!

Wrzuć zdjęcie na Facebooka lub Instagram i oznacz #haartpl. Z przyjemnością obejrzę. Jeśli chcesz mogę ją również pokazać na moim facebooku. Daj znać, napisz komentarz lub maila.


jak namalować obraz, farba akrylowa, lakier do paznokci, malowanie na płótnie, podobrazie, malowanie nauka - haart.pl blog diy zrób to sam 5Wyznaję zasadę, że proste rozwiązania są najlepsze. To jeden z takich przykładów. Mam nadzieję, że Cię zainteresowałam i spróbujesz stworzyć podobną dekorację. Koniecznie daj znać, jak poszło.

Miłej zabawy!

3.5 17 głosów
Oceń wpis:

Podobne

Subscribe
Powiadom o
guest

22 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
aniab
aniab
7 lat

Fajny efekt 🙂

Wiktor Jagielski

Jakoś mnie nie ujmuje ten obraz, ale jeżeli Tobie się podoba to najważniejsze 🙂

tereska
tereska
7 lat

hah wygląda fajnie, nie powiem, że nie

elżbieta
elżbieta
7 lat

tak sobie to wygląda szczerze powiem

Krysia
Krysia
7 lat

ładny !

Systemmeble
Systemmeble
7 lat

Niby taki prosty a ma coś w sobie. Fajnie się na niego patrzy 🙂

Anka
Anka
7 lat

Bardzo użyteczne porady jak malować obraz ;*

DIY
7 lat

A może by tak namalować coś na szkle

Helga
Helga
7 lat

Hej, podoba mi się, rozumiem, że namalowane pod post. Masz super pomysły!! Bardzo podoba mi sie Twój blog.
pozdrawiam serdeczenie

zdjęcia artystyczne
zdjęcia artystyczne
6 lat

Fajny pomysł, w sam raz do galerii sztuki nowoczesnej.

Ola
Ola
4 lat

Jest karton, jest farba, są chęci, ale co zrobić, żeby zabezpieczyć boki kartonu, żeby się nie rozwarstwiały? I co z tym zrobić później, jeśli nie chcę wkładać w antyramę?

22
0
Ciekawy wpis? Dodaj swój komentarz.x