Strona główna » Numerki na stół weselny

Numerki na stół weselny

by HAART
Bezpłatne numerki na stół weselny

Jedną z popularnych dekoracji ślubnych są numerki na stół weselny. Planujący przyjęcia wiedzą jak są pomocne i z każdym rokiem cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Zapytacie, do czego służą, czy są konieczne? Plan usadzenia gości, numerki na stół weselny i winietki, ułatwiają organizację wesela. Szczególnie na początku, zaraz po przyjściu gości do sali weselnej. W kilku kluczowych miejscach (przy szatni i wejściu) ustawiamy plan usadzenia gości. Goście odnajdują swoje nazwiska i numer stolika, a po wejściu na salę szukają tabliczki z numerkiem. Unikamy zamieszania, walki o miejsca i chaosu. Proste 🙂

Mam dla Was instrukcję jak wykonać piękne i romantyczne numerki na stół weselny. Poza szablonami do druku, zobaczycie etapy tworzenia kwiatów z papieru, a dzięki klejowi i taśmie tesa® udowodnię, że sklejanie papierowych elementów jest dziecinnie proste.

Materiały

Do wykonania dekoracyjnych numerków z kwiatami potrzebujemy:

materiały na numerki na stół weselny

Kwiaty z papieru DIY

Kwiaty wykonamy ze zwykłego papieru śniadaniowego, bo to świetny materiał, nie tylko do pakowania kanapek 🙂 Jest wytrzymały i ładnie się układa. Oczywiście można wykorzystać inny cienki papier, ale ja lubię korzystać ze zwykłych, domowych materiałów.

Wycinamy kwadrat o wymiarach 8 x 8 cm i składamy go na pół, a potem jeszcze raz na pół, aż powstanie mały kwadracik. Następnie wycinamy kształt płatka, pamiętając o tym, aby nie przeciąć lewego górnego rogu, który łączy wszystkie płatki.

Wycinanie liści z papieru

Rozkładamy płatek i podziwiamy kształt przypominający czterolistną koniczynkę. Element zgniatamy w dłoni, bo dzięki temu kwiat będzie wyglądał naturalnie.

Wycinanie kwiatów z papieru

W ten sam sposób wycinamy jeszcze 4 warstwy (czterolistne koniczynki), pamiętając o tym, aby każda była nieco mniejsza, tak jak na zdjęciu ↓

Kwiaty z białego papieru

Na środek największej warstwy wyciskamy kropelkę kleju w płynie. Użyłam tesa® ecoLogo®, który skleja papier, karton, tkaniny, filc, korek, skórę, a nawet drewno. Zapewniam, że wystarczy jedna mała kropelka, aby trwale połączyć warstwy kwiatka.

Kwiaty z papieru śniadaniowego

Na największej warstwie z klejem układamy mniejszą i lekko przyciskamy, aby klej się rozpłynął. Dajemy kolejną kropelkę kleju i układamy następną warstwę. Od największej do najmniejszej.

Sklejanie kwiatów z papieru

Płatki przyklejamy tak, aby nie były w tym samym miejscu, tylko wypełniały wolne przestrzenie. Najmniejszą, górną warstwę zostawiamy bez kleju.

cyfry na stół weselny z białego papieru

Przechodzimy do kolorowania, ale jeśli marzysz o białych dekoracjach, pomiń ten etap. Wykorzystałam szkolne farby akwarelowe. Sprawdzą się również profesjonalne akwarele i zwykłe plakatówki. Mocno rozcieńczamy farbę i nakładamy pędzelkiem na płatki. Po wyschnięciu, minimalnie ciemniejszym kolorem, przecieramy same krawędzie.

Malowanie papierowych kwiatów
Malowane papierowe kwiaty

Numerki na stół weselny do druku

Czas na numerki. Przygotowałam dwa szablony: różowe kwiatki i niebieskie, akwarelowe chmury. Można je bezpłatnie pobrać, klikając na wybrany niżej przycisk POBIERZ SZABLON.

Szablony do druku numerki na stoły

Drukujemy wybrany szablon, wycinamy i wkładamy do ramki na zdjęcia. Numerki pasują do ramek 15 x 21 cm, 13 x 18 cm, 10 x 15 cm i 9 x 13 cm. Na stronie A4 mieszczą się dwa numerki.

bezpłatne numerki na stoły weselne, szablon

Przyklejamy kwiaty

Z tyłu kwiatka przyklejamy wąską taśmę dwustronną, dzięki której zamocujemy kwiat na ramce. Prostszym rozwiązaniem jest przyklejenie taśmy najpierw na ramkę i dociśnięcie do niej kwiatka. Z nieznanych mi powodów chciałam sobie utrudnić zadanie 😉

Numerki z kwiatami na stoły weselne
Numerki na stoły ślubne, przyklejanie dwustronną taśmą tesa

Następnie wycinamy listki. Zdjęcie przedstawia kształt podwójnego listka, potem skręcone i wygniecione listki, a na koniec podwójną wersję listków.

Skręcanie liści z papieru

Tak przygotowane listki przyklejamy taśmą dwustronną do kwiatka lub ramki.

numerki na stół weselny przyklejane taśmą
numerki na stół weselny z kwiatami z papieru diy

Na deser kryształki. Mały, błyszczący dodatek ożywi kwiaty. Na tył kryształka przyklejamy taśmę dwustronną, a następnie przyklejamy całość w środek kwiatka.

Przyklejanie kryształków taśmą dwustronną tesa
Numerki z papierowymi kwiatami na stół

Numerki na stół weselny

Teraz już tylko czekacie na efekt końcowy, więc nie trzymam Was w niepewności. Oto numerki na stół weselny z romantycznymi kwiatami w roli głównej.

numery na stół weselny
cyfry na stół weselny, numeracja
numerki na stół weselny, numery stołów pobierz za darmo, szablon do druku

Pamiętajcie, że możecie stworzyć kwiaty w dowolnych kolorach, dopasowanych do stylistyki ślubu i wesela, a potem wykorzystać ramki jako prezent dla najbliższej rodziny. Wystarczy tylko zmienić numerki na ślubne zdjęcia.

Kto bierze ślub w najbliższych miesiącach? 🙂


Wpis powstał przy współpracy z tesa®

5 2 głosów
Oceń wpis:

Podobne

Subscribe
Powiadom o
guest

9 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Amy
Amy
4 lat

Mam plan, żeby zrobić wszystkie tego typu dodatki weselne samodzielnie. Bardzo mi w tym pomagasz 🙂

Klara
Klara
4 lat

Super pomysł. Może i ja zrobię takie numerki na stół na swoje wesele 🙂

kociraj
kociraj
4 lat

Bardzo ciekawy i interesujący post. Oby tak dalej 🙂

GdzieWesele.pl
GdzieWesele.pl
4 lat

Super pomysł 🙂 Pozdrawiamy GdzieWesele.pl 🙂

Kamerzysta Łódź

Świetne te numerki!

9
0
Ciekawy wpis? Dodaj swój komentarz.x