Strona główna » Album na Dzień Babci i Dziadka + napisy do druku

Album na Dzień Babci i Dziadka + napisy do druku

by HAART
album na dzień Babci i Dziadka

Album na dzień Babci i Dziadka może mieć wiele twarzy. Zamiast tradycyjnie ułożonych zdjęć w kupionym albumie, proponuję przygotować mini harmonijkę z uroczą kokardą. Format, kolory oraz długość albumu można dopasować do zdjęć oraz czasu jaki chcecie poświęcić na tworzenie.

W tytule napisałam album na dzień Babci i Dziadka, ale dokładnie w ten sam sposób można przygotować prezent na walentynki, rocznicę ślubu lub życzenia dla młodej pary. Mam nadzieję, że przerobicie ten pomysł na swoje potrzeby wiele, wiele razy.

mini album na dzień babci
książeczka ze zdjęciami na dzień babci i dziadka

Mini album miałam przyjemność pokazać w programie Pytanie na Śniadanie. Jeśli nie mieliście okazji zobaczyć na żywo, zapraszam do obejrzenia na stronie TVP2. Znajdziecie tam również inne propozycje DIY na dzień Babci i Dziadka.

pytanie na śniadanie tvp 2 haart hanna kozłowska

Potrzebne materiały

  • kartka z bloku technicznego
  • kolorowe kartki lub papier do pakowania prezentów
  • czerwona satynowa wstążka
  • uniwersalny klej do papieru np. Magic
  • nożyczki
  • karteczka z napisem

Pobierz napisy na dzień Babci i Dziadka

Większość materiałów nie powinna sprawić trudności, ale z pewnością zastanawiacie się skąd wziąć karteczki z napisami. Przygotowałam specjalnie z okazji dnia Babci i Dziadka kilka prostych napisów w ramkach. Plik zapisałam w formacie pdf. Możecie go pobrać i wydrukować na domowej drukarce.

teksty na dzień Babci i Dziadka

Album na dzień Babci i Dziadka, krok po kroku

Przygotuj 7 zdjęć, każde o wymiarach ok. 7 x 7 cm. Możesz wykorzystać standardowe zdjęcia wywołane na papierze fotograficznym lub wydrukować je na zwykłej, domowej drukarce. Trzeba jednak pamiętać, aby zrobić to na grubszym papierze. W moim albumie wykorzystałam zdjęcia wydrukowane na kremowym papierze, z którego zazwyczaj robię kartki świąteczne.

zdjęcia wnuków do albumu

Z kolorowego papieru wytnij 9 kwadratów o wymiarach 8 x 8 cm. To może być papier do pakowania prezentów lub specjalne kartki wykorzystywane w scrapbookingu. W sklepach papierniczy można kupić zestawy pięknych, fantazyjnych papierów. Do albumu najlepiej wykorzystać 2-3 wzory.

kolorowy papier

Z dużego bloku technicznego wytnij pasek o wymiarach 47,5 x 9,5 cm. W sklepach papierniczych można kupić pojedyncze, grube kartki w różnych kolorach, a ceny oscylują koło 3 zł.

Następnie złóż pasek w harmonijkę tak, aby każda część miała wymiary 9,5 x 9,5 cm. Gdy odmierzysz 9,5 cm, zrób linię wykałaczką. Dzięki temu papier ładnie się złamie, a dodatkowo nie zostanie na nim ślad, jak po ołówku.

album harmonijka
składany album na zdjęcia, harmonia

Przygotuj czerwoną satynową wstążkę o długości ok. 40 cm, jeden z kolorowych kwadratów oraz napis.

czerwona satynowa wstążka

Na pierwszej stronie albumu przyklej wstążkę tak, aby środek wstążki znajdował się dokładnie na środku albumu.

wstążka w albumie na zdjęcia

Następnie naklej na nią wcześniej przygotowany kolorowy papier oraz napis „Babcia i Dziadek”.

scrapbooking książeczka diy dla babci i dziadka

Na pozostałych stronach przyklej kolorowe karteczki, a na nich zdjęcia. Jedynie ostatnią stronę, która będzie zamykać album, zostaw tylko z kolorowym motywem.

Zdjęcia chłopca do albumu ze zdjęciami diy
album ze zdjęciami chłopca
książeczka na dzień Babci i Dziadka

Podsumowanie

Na koniec złóż książeczkę i zwiąż wstążką. Jestem przekonana, że Dziadkowie będą zadowoleni, a mała forma albumu pozwoli zabrać go do przyjaciół i rodziny, aby pochwalić się uroczym prezentem. Pamiętaj, że na jednej ze stron możesz ręcznie napisać życzenia. To z pewnością rozczuli Babcię i Dziadka.

mini album diy na dzień babci i dziadka

Miłej zabawy!

5 1 głos
Oceń wpis:

Podobne

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Ciekawy wpis? Dodaj swój komentarz.x