Strona główna » Walentynkowe pudełko i szablon do druku

Walentynkowe pudełko i szablon do druku

by HAART
Walentynkowe pudełko

Walentynki, rocznica znajomości lub ślubu to momenty kiedy szczególnie okazujemy uczucia. Przygotowałam projekt romantycznego pudełka, do którego będziecie mogli włożyć całe swoje serce. To może być wyznanie miłości, krótka wiadomość, wspólne zdjęcie, a nawet pierścionek zaręczynowy.

Hania Kozłowska walentynki
walentynkowe pudełko

Pobierz szablon walentynkowego pudełka

Jak pobrać szablon pudełka? Kliknij w różowy buton z napisem „walentynkowe pudełko” i zapisz plik jpg. Projekt zawiera dwa szablony: z kwiatami i serduszkami. Dodatkowo na środku znajdują się serduszka, które możesz wyciąć i nakleić na prezent .

szablon pudełka na Walentynki

Przygotuj papier w formacie A4, włóż do drukarki. i wydrukuj szablon. Możesz wykorzystać również grubszy papier z delikatną fakturą, który znajdziesz w sklepach papierniczych, dla plastyków i empikach.

Jeśli nie masz drukarki i nie możesz skorzystać z mojego szablonu, przygotuj zwykły, kolorowy papier. W sklepach papierniczych znajdziesz bloki z ozdobnymi papierami, ale możesz wykorzystać również gruby papier do pakowania prezentów. Wytnij prostokąt o wymiarach 18,5 x 9 cm i postępuj dalej z moją instrukcją.

walentynkowe pudełeczko

Potrzebne materiały

Szablon już omówiliśmy, czyli mamy najważniejszy element. Przygotuj również klej biurowy i nożyczki. Jeśli masz klej w płynie z aplikatorem to świetnie. Bardzo ułatwi sklejanie, ale zapewniam, że zwykły biurowy klej w sztyfcie również da radę.

materiały na walentynkowe pudełko

Walentynkowe pudełko krok po kroku

Wydrukuj projekt, a następnie wytnij wybrany prostokąt wdłuż przerywanej linii.

pudełko walentynkowe

Ułóż wycięty element na lewej stronie (bez nadruku). Następnie jeden długi i jeden krótki brzeg prostokąta posmaruj klejem. Warstwa powinna być cienka i znajdować się przy samej krawędzi. Zawiń boki prostokąta do środka tak, aby powstał kwadrat. Najlepiej chwilkę zaczekać, aby klej dobrze połączył papier. Jeśli od razu przejdziesz do sklejania kolejnych elementów to cała konstrukcja może się rozklejać.

walentynkowe pudełko

W tym czasie możesz przygotować karteczkę, którą włożysz do środka. To może być ulubiony wiersz, kilka miłych słów, wyznanie miłości lub wasze wspólne zdjęcie np. z wyjątkowej podróży lub spotkania. Najlepiej znasz swojego partnera, partnerkę więc wiesz co wzruszy i wywoła uśmiech na twarzy.

prezent na walentynki
walentynka

Karteczkę zwiń i włóż do środka. Następnie posmaruj klejem niesklejone brzegi i przygotuj się do najtrudniejszego etapu tworzenia pudełka – zmiany kierunku sklejania. To dzięki temu pudełko jest wyjątkowe i wygląda jak chińskie ciasteczka z wróżbą. Najlepiej, najłatwiej i najszybciej opanujesz tą „sztukę” oglądając film, który przygotowałam.

Na początku może to się wydawać skomplikowane, dlatego lepiej złożyć na próbę przed położeniem kleju. Zostaw pudełeczko do wyschnięcia, a potem nożyczkami wyrównaj krawędzie.

miłosne pudełko na Walentynki

Pudełko zakochanych

Romantyczne pudełko to bardzo miły prezent z okazji Walentynek, rocznicy, ale również na co dzień. Przecież kochamy nie tylko w wyjątkowe dni. To miły dodatek do prezentu, kolacji lub innej niespodzianki. Zobacz moje pomysły na inne drobne gadżety, które umilą ten wyjątkowy dzień: serce z klocków Lego, pyszne serca na patyku, romantyczną girlandę do druku.

Bawcie się dobrze!

5 6 głosów
Oceń wpis:

Podobne

Subscribe
Powiadom o
guest

4 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Grzegorz Kutrzeba
Grzegorz Kutrzeba
3 lat

Świetny wpis, bardzo lubię Pani treści, pozdrawiam 🙂

beti
beti
2 lat

Świetny pomysł.

4
0
Ciekawy wpis? Dodaj swój komentarz.x