Strona główna » Stempelki DIY z ziemniaka

Stempelki DIY z ziemniaka

by HAART
stempelki diy z ziemniaka

W okresie przedświątecznym chcę Was namówić do wykonania świątecznych stempelków. Wykorzystamy ziemniaki, czyli produkty, które każdy ma w domu. To prosty pomysł, z którym poradzą sobie dzieci, który można wykonać nawet o ostatniej chwili, tuż przed świętami.

Stempelki z ziemniaków można wykorzystać do dekoracji papieru do pakowania, ozdobić nimi kartki świąteczne, girlandy, torebki z niespodziankami, a nawet wykorzystać do malowania t-shirtów. Pokażę jak wykonać CHOINKĘ, w dwóch wersjach, ale to tylko jeden z pomysłów. W ten sam sposób można wyciąć inne wzory i urozmaicić dekoracje.

Potrzebne materiały

  • ziemniaki
  • nóż
  • farba
  • ołówek
  • tacka lub talerz
stempelki z ziemniaków HAART

Do wykonania stempelków potrzebujemy zwykłych ziemniaków. Najlepiej wybrać duże okazy, aby choinki były dobrze widoczne. Do wycinania potrzebujemy noża, a do malowania farbę i tackę lub talerz. Z pewnością zastanawiacie się jakie farby wykorzystać. Powinny być dość gęste, więc sprawdzą się farby akrylowe lub zwykłe plakatówki. Do malowania na tkaninach trzeba wykorzystać specjalną farbę do tkanin. Przyda się również ołówek lub flamaster, aby narysować linie.

Zobacz film

Zapraszam na kanał HAART na YouTube 🙂

Stempelki choinki DIY

Zaczynamy od przecięcia ziemniaka na pół. Ołówkiem lub flamastrem rysujemy trójkąt, a następnie prostokąt na dole. W ten sposób powstaje bardzo prosta choinka. Za chwilę pokażę jak ją nieco urozmaicić, ale na razie zostańmy przy prostej wersji. Nożem wycinamy kształt choinki, pamiętając, że powinna wystawać minimum 3mm. Im więcej tym lepiej, bo łatwiej odbijać wzór na papierze.

Stempelki z ziemniaka

Moczymy stempelek w farbie sprawdzając czy pokryła całą choinkę i odbijamy na papierze. Efekt jest natychmiastowy i nie trzeba go w żaden sposób zabezpieczać.

świąteczne stemple

Czas na bardziej skomplikowaną wersję choinki. Robimy dokładnie taką samą bazę, czyli trójkąt i nóżkę, a następnie na bokach wycinamy wąskie trójkąty. Chodzi o uzyskanie efektu gałązek. Wycięcia powinny być nieregularne, różnic się wielkością, aby choinka wyglądała ciekawie i naturalnie. Wycinanie i wyrównywanie zajmie trochę czasu, ale zapewniam, że warto, bo efekt jest bardzo ciekawy.

Na dole choinki również wycinamy trójkąty. Jak widzicie nie rysowałam linii pomocniczych, bo nie ma na to miejsca. Po pierwszej choince, będzie dużo łatwiej, a po kolejnej możecie zrezygnować nawet ze wstępnych linii.

stemple z ziemniaka diy
stemple diy

Stempelki

W ten sposób można przygotować wyjątkowy papier do pakowania świątecznych prezentów. Oczywiście choinka to tylko jeden z pomysłów, chyba najprostszy, a na pewno najbardziej kojarzony z Bożym Narodzeniem.

Z okazji świąt życzę Wam dużo radości, spokoju, całą tonę kreatywności i chęci spełniania marzeń.

Spokojnych, dobrych świat!

5 2 głosów
Oceń wpis:

Podobne

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Ciekawy wpis? Dodaj swój komentarz.x