Strona główna » Księga gości weselnych – 10 pomysłów

Księga gości weselnych – 10 pomysłów

by HAART
księga gości weselnych, 10 pomysłów - haart.pl blog diy zrób to sam

Księga gości weselnych na ślub Ewy i Michała została przeze mnie pokazana w czerwcu. Obiecałam publikację najciekawszych ksiąg ślubnych z całego świata. Pracowałam nad zestawieniem kilka tygodni i przygotowałam listę 10 oryginalnych pomysłów na upamiętnienie listy gości weselnych. Opracowałam koszty przygotowania każdej z nich oraz adresy sklepów, w których można kupić niezbędne produkty. Mam nadzieję, że znajdziesz wśród nich tą jedną, wyjątkową, która będzie odpowiadała założeniom Twojego wesela.

Tablica ze zdjęciem

Wyjątkowy pomysł Brittni and Morgana. Wydrukowali ulubione zdjęcie w dużym formacie i pocięli je na 156 kwadratów. Na spodzie każdego zapisali numer odpowiadający numerowi na dużej, drewnianej tablicy. Goście losowali kwadraty i zapisywali na nich życzenia. Później szukali odpowiedniego numeru i  wieszali na tablicy. Obraz powstawał w trakcie wesela. Nowożeńcy powiesili tablicę w salonie i wracają do życzeń gdy tylko mają na to ochotę. Zdjęcia z tego niezwykłego wesela możecie zobaczyć tu: Ruffled. Drewnianą deskę można kupić w każdym sklepie budowlanym. Do tego będą potrzebne małe gwoździki (156 sztuk) i wielkoformatowy wydruk (można zamówić np. tu).

Deska = 30 zł
Długopis = 2 zł
Gwoździe = 5 zł
Wydruk = ok. 100 zł
Całkowity koszt = ok. 137 zł

Plastry drewna jako księga gości weselnych

Cienkie plastry drewna i flamaster. Koniec 🙂 Cudowny, w swojej prostocie, pomysł na oryginalna pamiątkę. Można samodzielnie pociąć cienki pieniek brzozy lub zamówić u stolarza. Tak będzie najtaniej. W sieci są dostępne podkładki pod kubki, które również sprawdzą się w tej roli ale niestety są dość drogie. Kosztują ok. 1,2 zł/szt., a to oznacza 120 zł za 100 szt. Polecam wizytę u stolarza 🙂 Przykładowe zdjęcia znajdziecie na blogu Brides.com.

Flamaster = 3 zł
Drewniane koła = ok. 50 zł (za 100 szt.)
Całkowity koszt = ok. 53 zł

Maszyna do pisania

Coś dla fanów stylu vintage. Wiele osób nigdy nie korzystało z maszyny do pisania. To może być ciekawe doświadczenie. Wystarczy przygotować karteczki (najlepiej z czerpanego papieru, który wygląda na stary) i  maszynę do pisania. Znalezienie odpowiedniej maszyny nie jest takie trudne jak się wydaje. Na allegro znajdziecie maszyny z lat 70. już za 60-80 zł. Oczywiście starsze są dużo droższe, ale to już sprzęt kolekcjonerski i rządzi się swoimi prawami. Ręcznie wykonany papier czerpany kosztuje ok. 1,2 zł/szt. w formacie A4. Kartkę A4 spokojnie można przeciąć na pół i dzięki temu dla 100 gości weselnych zamówić tylko 50 kartek A4. Przykładowe zdjęcia z wesela z maszyną do pisania.

Używana maszyna do pisania = 60 zł
Papier czerpany A4 = 120 zł (za 100 szt.) | Papier czerpany A5 = 60 zł (za 100 szt.)
Całkowity koszt = ok. 120 zł

Talerze

Pomysł dla miłośników porcelany. Kilka talerzy i flamaster do pisania na porcelanie. Poinformuj gości weselnych o tym, że mogą zapisać swoje życzenia na talerzach. Po weselu wstaw talerze na kilkadziesiąt minut do piekarnika. Wysoka temperatura utrwali napisy. Czas i temperatura „pieczenia” zależy od rodzaju flamastra. W sklepie szal-art znajdziesz opis jak długo i w jakiej temperaturze utrwalać napisy. Talerze możesz postawić w witrynce lub zawiesić na ścianie. Przykład księga gości w formie zapisanych talerzy.

5 talerzy = ok. 35 zł
Flamaster do pisania na porcelanie = 10 zł
Taśma dwustronna do przyklejania talerzy (opcja) = 15 zł
Całkowity koszt = ok. 45 zł

Pocztówki

Życzenia na kartkach pocztowych to bardzo ciekawy pomysł. Wystarczy przygotować pocztówki i długopis oraz ułożyć całość w dekoracyjnej skrzyni. Pocztówki mogą przedstawiać  ulubione miejsca nowożeńców, kwiaty, zwierzęta. Dla odważnych mogą być tematyczne np. fani motocykli Harley-Davidson mogą przygotować pocztówki z motocyklami. Można również zamówić kartki z waszymi zdjęciami. Przykłady: Brides, Stylemepretty, Bridalguide.

Długopis = 3 zł
Drewniana skrzynia = 40 zł
Kartki pocztowe = 50 zł (za 100 szt.)
Całkowity koszt = 93 zł

Księga gości weselnych na liściu

Jesienna księga gości czyli życzenia zapisane na suszonych liściach. Wyglądają pięknie ale niestety są nietrwałe. W kwiaciarniach można kupić sztuczne liście, które do złudzenia przypominają prawdziwe. Przedstawiam adresy dwóch sklepów sprzedających takie produkty: sklep. W sali weselnej przygotuj pudełko z listkami i flamaster. Zdjęcia pochodzą z Eversnapapp.com

Flamaster = 3 zł
Pudełko = 15 zł
Suszone liście = 0 zł
Liście z tworzywa sztucznego (zamiast liści) = 20 zł (za 100 szt.)
Całkowity koszt = 18 – 38 zł

Akwarele

Prosty pomysł na kolorowy plakat z podpisami gości jako księga gości weselnych. Można kupić gotowe plakaty TU lub wykonać je samodzielnie. Wystarczy na dużym arkuszu papieru namalować akwarelami kolorowe plamy, a na środku napisać inicjały nowożeńców i datę ślubu. Całość umieścić w ramie bez szyby i przygotować do prezentacji w sali weselnej.

Długopis = 2 zł
Akwarele = 5 zł
Duża rama = 35 zł
Arkusz białego papieru = 2 zł
Całkowity koszt = 38 zł

Pasje i zainteresowania

Jeśli macie pasję, która Was łączy, to warto ją wykorzystać jako temat przewodni wesela. Żeglarze zamiast tradycyjnej księgi gości mogą postawić miniaturę żaglowca i zachęcić gości do podpisywania się na tkaninie. Muzycy na ulubionym instrumencie. Fani podróży na globusie lub mapie. Zdjęcia od lewej: stylowi.pl, blog.specjaleventrentals.com.

Globus = ok. 100 zł
Model żaglówki = ok. 300 zł
Całkowity koszt = ok. 400 zł

Drewniane klocki jako księga gości weselnych

Drewniane klocki można kupić w formie gry Jenga (np. sklep 1, sklep 2) lub poszukać zwykłych, dziecięcych klocków (np. sklep). Wystarczy przygotować flamaster i klocki oraz poinformować gości o możliwości napisania życzeń. Powstanie wówczas bardzo oryginalna księga gości weselnych.

Flamaster = 3 zł
Drewniane klocki = 65 zł
Gra Jenga (zamiast drewnianych klocków) = 75 zł
Całkowity koszt = 68 – 78 zł

Video księga

Kto powiedział, że goście mają zapisywać życzenia? Mogą je nagrać! VIDEO życzenia to bardzo ciekawa propozycja. Dostępna tylko dla nowożeńców, nagrana w specjalnym namiocie lub pomieszczeniu. Super sprawa!

Namiot tipi ręcznie robiony = 400 zł
Całkowity koszt = 400 zł

Księga gości weselnych – podsumowanie

Jak widać księga gości weselnych niejedno ma imię. Wybrałam tylko 10 ciekawych propozycji dla upamiętnienia tego szczególnego wydarzenia. Który pomysł podoba się wam najbardziej?

0 0 głosów
Oceń wpis:

Podobne

Subscribe
Powiadom o
guest

11 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Iwona z Oh Deer Blog

Szkoda, że ja już po ślubie bo wszystkie pomysły są mega!!!

Styly
Styly
8 lat

Dobrze, że trafiłam tutaj przed ślubem – plułabym sobie w brodę gdybym nie zaczerpnęła stąd inspiracji 😉 Wszystkie pomysły są świetne tylko księga video choć wydaje się być super pomysłem – mam wątpliwości. Ludzie są wstydliwi, dopiero po jakiejś ilości… Czytaj więcej »

Mama Kreatywna
Mama Kreatywna
8 lat

Świetne pomysły. Szkoda tylko, że już dawno po ślubie. ostatnio robiłam taką „inną” księgę gości dla znajomej. Świetna pamiątka.

Lidia
Lidia
7 lat

Witam, jest możliwość zobaczenia” tablicy ze zdjęciem”? pamiętam, że wcześniej pojawiało się zdjęcie….

Luisa
Luisa
7 lat

Plastry sa cudne! My mieliśmy takie: http://plastry-drewna.pl/ksiega-gosci-weselnych/ i naprawdę super to wygląda, do tego potem jest naprawdę trwałe, jak ktoś chce, to wieszać na ścianie potem można, rewelka 🙂

Agnieszka
Agnieszka
4 lat

Super pomysły 🙂 Ja chciałabym jeszcze moje drewniane plastry do księgi pomalować na kolorowo, czym najlepiej to zrobić?

11
0
Ciekawy wpis? Dodaj swój komentarz.x