Strona główna » Kolorowy kij

Kolorowy kij

by HAART
Kolorowy kij zabawy dzieci

Kolorowy kij to jedna z najprostszych i zarazem najfajniejszych zabawek. Kto z nas nie znosił do domu patyków, liści, kamieni? Wspomnienia wracają jak bumerang, a jesienne spacery to dobry moment na rodzinne poszukiwanie pamiątek.

Łupy z leśnych wędrówek można zamienić w super zabawki lub dekoracje. Pamiętacie czarno białą zawieszkę albo malowane patyki? Dzisiaj pokażę jak zwykły, duży kij, zamienić w magiczny kostur.

Kolorowy kij – jak się bawić

Co z tym zrobić, jak się bawić? Takie pytania zadają dorośli, bo dzieci nie mają problemów z wymyślaniem niesamowitych zastosowań. Już sam rozmiar wzbudza zainteresowanie. Kolorowy kij na początku jest mieczem, rycerską kopią lub inną bronią. Podnoszą, machają, próbują trafić w cel.

Potem przychodzą bardziej angażujące pomysły np. magiczny kostur. Określają nieprawdopodobne możliwości, wymyślają zaklęcia, szukają strojów, które podkreślą moc kostura.

Kolorowy kij to również świetny element zabaw w indiańskie plemiona. Może być podstawą tipi, włócznią wojownika,  wsparciem szamana.

Na koniec jest świetną dekoracją i zawsze wzbudza zainteresowanie gości. Kolorowy kij można postawić w salonie, przedpokoju, sypialni, bo świetnie ożywia pomieszczenia. Szczególnie skandynawskie, jasne domy, pięknie wyglądają z niesamowicie barwnym dodatkiem DIY.

kolorowy kij do zabawy diy dziecko

Działamy! Krok po kroku

Poszukaj długiego, grubego kija i połóż w suchym, ciepłym miejscu do wyschnięcia. Po kilku dniach przetrzyj papierem ściernym i usuń odstającą korę. Białą emalią akrylową pomaluj końce patyka. Możesz pomalować całość lub tylko wybrane elementy, które planujesz zostawić bez dekoracji.

zabawa z dzieckiem diy malowanie kijka

Przygotuj

  • bawełniany sznurek;
  • włóczkę lub mulinę;
  • klej na gorąco lub klej do drewna;

Możesz kupić bawełniany sznurek lub wykonać go samodzielnie (wystarczy pociąć bawełniany T-shirt). Jeśli zdecydujesz się na drugą opcję, odetnij dół niepotrzebnej koszulki, a następnie odcinaj pasek o szerokości 1,5 cm. Takie cięcie na okrągło pozwoli uzyskać jeden długi pas, który na koniec wystarczy naciągnąć, aby uzyskać zaokrąglone krawędzie.

Bawełniany sznurek przywiąż do kija i owijaj go dość ciasno, ukrywając końcówkę sznurka (jak na drugim zdjęciu). Co jakiś czas posmaruj kij klejem do drewna (np.szewskim) lub klejem na gorąco. To zabezpieczy sznurek i nic nie będzie się przesuwało podczas zabawy.

owijanie kija kolorowym materiałem sznurkiem, zabawka dla dzieci diy
sklejanie sznurka z kijem patykiem, zabawka dla dzieci diy

Co 10-15 cm zmieniaj kolory bawełnianych sznurków, a na koniec w miejscu łączenia przywiąż jaskrawą mulinę. To dodatkowy, charakterystyczny akcent. Pamiętaj, aby również pod muliną położyć trochę kleju.

kolorowy kij dla dzieci zabawka diy wiązanie sznurków
kolorowy kij ze sznurkami diy, zabawka dla dziecka
kolorowy kij dla dzieci zabawka diy zrób to sam

Kolorowy kij

Mam nadzieję, że spodoba się Wam ten pomysł i wyruszycie na poszukiwania długich patyków. To dobry czas na rodzinne rozmowy i wyzwania, a kolorowy patyk będzie zarówno dekoracją jak i zabawką.

5 3 głosów
Oceń wpis:

Podobne

Subscribe
Powiadom o
guest

4 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Ministerstwo Gadżetów

Świetny pomysł na urozmaicenie zabawy dziecku 🙂 Fajnie wyszło

Sprytny Miś
Sprytny Miś
5 lat

A dziecko nie zrobi sobie tym krzywdy? Do nieszczęścia wiele nie trzeba.

Damian
2 lat

To lepsze niż świetlny miecz

4
0
Ciekawy wpis? Dodaj swój komentarz.x