Strona główna Dziecko Kolorowy kij

Kolorowy kij

by HAART
Kolorowy kij zabawy dzieci

Kolorowy kij to jedna z najprostszych i zarazem najfajniejszych zabawek. Kto z nas nie znosił do domu patyków, liści, kamieni? Wspomnienia wracają jak bumerang, a jesienne spacery to dobry moment na rodzinne poszukiwanie pamiątek.

Łupy z leśnych wędrówek można zamienić w super zabawki lub dekoracje. Pamiętacie czarno białą zawieszkę albo malowane patyki? Dzisiaj pokażę jak zwykły, duży kij, zamienić w magiczny kostur.

 

Kolorowy kij – jak się bawić

Co z tym zrobić, jak się bawić? Takie pytania zadają dorośli, bo dzieci nie mają problemów z wymyślaniem niesamowitych zastosowań. Już sam rozmiar wzbudza zainteresowanie. Kolorowy kij na początku jest mieczem, rycerską kopią lub inną bronią. Podnoszą, machają, próbują trafić w cel.

Potem przychodzą bardziej angażujące pomysły np. magiczny kostur. Określają nieprawdopodobne możliwości, wymyślają zaklęcia, szukają strojów, które podkreślą moc kostura.

Kolorowy kij to również świetny element zabaw w indiańskie plemiona. Może być podstawą tipi, włócznią wojownika,  wsparciem szamana.

Na koniec jest świetną dekoracją i zawsze wzbudza zainteresowanie gości.  Kolorowy kij można postawić w salonie, przedpokoju, sypialni, bo świetnie ożywia pomieszczenia. Szczególnie skandynawskie, jasne domy, pięknie wyglądają z niesamowicie barwnym dodatkiem DIY.

Kolorowy kij do zabawy

 

Kolorowy kij, krok po kroku

Poszukaj długiego, grubego kija i połóż w suchym, ciepłym miejscu do wyschnięcia. Po kilku dniach przetrzyj papierem ściernym i usuń odstającą korę. Białą emalią akrylową pomaluj końce patyka. Możesz pomalować całość lub tylko wybrane elementy, które planujesz zostawić bez dekoracji.

Kolorowy kij dla dzieci

 

Przygotuj

  • bawełniany sznurek
  • włóczkę lub mulinę
  • klej na gorąco lub klej do drewna

Możesz kupić bawełniany sznurek lub wykonać go samodzielnie (wystarczy pociąć bawełniany T-shirt). Jeśli zdecydujesz się na drugą opcję, odetnij dół niepotrzebnej koszulki, a następnie odcinaj pasek o szerokości 1,5 cm. Takie cięcie na okrągło pozwoli uzyskać jeden długi pas, który na koniec wystarczy naciągnąć, aby uzyskać zaokrąglone krawędzie.

Bawełniany sznurek przywiąż do kija i owijaj go dość ciasno, ukrywając końcówkę sznurka (jak na drugim zdjęciu). Co jakiś czas posmaruj kij klejem do drewna (np.szewskim) lub klejem na gorąco. To zabezpieczy sznurek i nic nie będzie się przesuwało podczas zabawy.

Kolorowy kij owinięty materiałem

Kolorowy klej z przyklejonym sznurkiem

 

Co 10-15 cm zmieniaj kolory bawełnianych sznurków, a na koniec w miejscu łączenia przywiąż jaskrawą mulinę. To dodatkowy, charakterystyczny akcent. Pamiętaj, aby również pod muliną położyć trochę kleju.

Kolorowy kij dla dzieci

Kolorowy kij ze sznurkami

Kolorowy kij dla dzieci

 

Kolorowy kij

Mam nadzieję, że spodoba się Wam ten pomysł i wyruszycie na poszukiwania długich patyków. To dobry czas na rodzinne rozmowy i wyzwania, a kolorowy patyk będzie zarówno dekoracją jak i zabawką.

 

Sprawdź również...

avatar
Ministerstwo Gadżetów
Gość

Świetny pomysł na urozmaicenie zabawy dziecku 🙂 Fajnie wyszło

Sprytny Miś
Gość
Sprytny Miś

A dziecko nie zrobi sobie tym krzywdy? Do nieszczęścia wiele nie trzeba.

Aby strona działała prawidłowo, w celu analizy ruchu oraz korzystania z narzędzi marketingowych wykorzystywane są pliki cookies. OK, rozumiem. Więcej...

haart hanna kozlowska popup facebook

HAART logotyp 370x102 - haart.pl blog diy zrób to sam

 

Lubisz DIY? Zostań ze mną na dłużej i obserwuj HAART na Facebook'u. Dołącz do ok. 14 000 fanów mojego bloga. Bądź na bieżąco, komentuj i dziel się swoimi pomysłami w grupie "Pokaż co potrafisz DIY z HAART". Serdecznie zapraszam!