Strona główna Dom Pudełko ślubne z puszki po czekoladkach

Pudełko ślubne z puszki po czekoladkach

by HAART
Pudełko ślubne z metalowej puszki

Pudełko ślubne wiele ma twarzy. Moje powstało z metalowej puszki po czekoladkach, bo lubię przerabiać niepotrzebne przedmioty. Była już zasłona z plastikowych butelek, siedzisko z meblościanki, osłonka na doniczkę z worka do odkurzacza, igielnik z pudełka po jajkach i wiele innych. Dzisiaj pokażę jak z puszki po czekoladkach zrobić pudełko ślubne.

 

Do czego służy pudełko ślubne?

Każdy gość weselny przed imprezą szuka odpowiedniego stroju, prezentu, kartki z życzeniami i koperty na gotówkę. Rodzice, chrzestni, dziadkowie zazwyczaj szykują większą gotówkę i wielokrotnie prosili mnie o przygotowanie ozdobnego pudełka, które ładnie wyeksponuje życzenia i pomieści gotówkę.

Pudełko ślubne świetnie sprawdzi się do niestandardowego pakowania gotówki. Można banknoty zwinąć w małe rulony i na każdym zawiązać satynową kokardę. Już 5, 10, 15 banknotów ułożonych w ten sposób, wygląda bardzo ciekawie.

Do pudełka można włożyć kupony Lotto, wspólne zdjęcie z życzeniami, bilety na ulubioną sztukę teatralną lub inny bardzo osobisty prezent. Pudełko można również wypełnić sezonowymi kwiatami, liśćmi lub gałązkami i na nich położyć prezent oraz życzenia.

Pudełko ślubne z kwiatem

 

Jak z pudełka po czekoladkach wykonać pudełko ślubne?

Lubię przerabiać rzeczy codziennego użytku i nigdy nie wyrzucam ozdobnych pudełek po słodyczach. Szczególnie gdy są metalowe. Wybrałam opakowanie z papierową etykietą, ponieważ łatwo ją usunąć. Puszkę oczyściłam z kleju płynem do mycia naczyń i gąbką. Oczywiście można wykorzystać puszki z nadrukami, ale wymagają nieco więcej pracy, bo trzeba dokładnie zakleić wszystkie napisy.

 

Materiały

  • Metalowa puszka
  • Filc A5
  • Szeroka biała koronka 20cm
  • Srebrna tasiemka 20 cm
  • Klej do filcu lub Magic
  • Biała tkanina np. satyna lub inna z dużą domieszką poliestru
  • Igła i biała nitka
  • Nożyczki

Pudełko ślubne

 

Krok po kroku

Z różowego filcu wycięłam kształt odpowiadający formatowi puszki. Na środku filcu przykleiłam białą, szeroką koronkę, zostawiając zapas na dole i górze po ok. 2 cm.  Po wyschnięciu kleju, w kilku miejscach przyszyłam koronkę, zawinęłam końcówki pod spód filcu i przyszyłam. Dzięki temu brzegi wyglądają bardzo schludnie i koronka się nie siepie. Dokładnie tak samo zrobiłam z węższą, srebrną wstążką. Przykleiłam, zawinęłam końce i podszyłam.

Pudełko ślubne z puszki po czekoladkach Pudełko ślubne z kwiatami Pudełko ślubne z czerwonym filcem

 

Z białego materiału uszyłam kwiat, a właściwie dwa kwiaty, ponieważ drugi wykorzystałam na kartce z życzeniami. Jak wykonać takie kwiaty? Należy wyciąć 5-7 kół różnej wielkości, brzegi opalić nad świeczką, a następnie ułożyć od największego do najmniejszego i zszyć na środku. Następnie warto w samym środku doszyć kilkanaście drobnych koralików, które pięknie ozdobią kwiat. Jakiś czas temu nagrałam film, w którym pokazuję jak wykonać kwiaty z materiału. Zachęcam do kliknięcia i polubienia na YouTube.

 

Kwiat przyszyłam do filcu, a następnie całą konstrukcję (filc z koronką, tasiemką i kwiatem) przykleiłam klejem do puszki. Nad romantycznym kwiatem umieściłam papierową kartkę z imionami nowożeńców i datą ślubu. Zajrzyjcie na moją tablicę Pinterest, wybierzcie ramkę, wpiszcie w środku datę, imiona i wydrukujcie. Na koniec wystarczy wyciąć ramkę i przykleić klejem Magic do pudełka.

 

Pudełko ślubne i kartka

Pudełko ślubne z białym kwiatem Pudełko ślubne z puszki po czekoladkach

 

Wykonałam sporo takich pudełek i żałuję, że nie robiłam zdjęć na bieżąco. Następnym razem na pewno będę o tym pamiętać. Jakie ślubne DIY Was interesują? Co chcielibyście zobaczyć? W czym pomóc? 😊

 

Zobacz także...

avatar

Aby strona działała prawidłowo, w celu analizy ruchu oraz korzystania z narzędzi marketingowych wykorzystywane są pliki cookies. OK, rozumiem. Więcej...

haart hanna kozlowska popup facebook

HAART logotyp 370x102 - haart.pl blog diy zrób to sam

 

Lubisz DIY? Zostań ze mną na dłużej i obserwuj HAART na Facebook'u. Dołącz do ok. 15 000 fanów mojego bloga. Bądź na bieżąco, komentuj i dziel się swoimi pomysłami w grupie "Pokaż co potrafisz DIY z HAART". Serdecznie zapraszam!