Strona główna » Decoupage na świeczkach

Decoupage na świeczkach

by HAART
serwetki na świeczkach

Decoupage to metoda ozdabiania przedmiotów znana od wielu lat. Polega na przenoszeniu dekoracyjnych motywów z serwetek na przedmioty codziennego użytku. Zazwyczaj są to drewniane szkatułki, skrzynki, zawieszki, ale również biżuteria i meble. Chcę Wam pokazać jeszcze jedną odsłonę decoupage. Trochę mniej znaną, ale równie dekoracyjną. Pokażę jak zmienić zwykłe świeczki w piękne, kwiatowe i niepowtarzalne świece. Zaczynamy!

decoupage na świeczkach

Potrzebne materiały

  • Biała lub kremowa świeczka do dekoracji. Unikaj ciemnych i barwionych, ponieważ wzór z serwetki nie będzie na nich widoczny.
  • Serwetka z motywem, który chcesz przenieść na świeczkę. Pamiętaj, że najłatwiej wycina się elementy znajdujące się na białym tle.
  • Łyżka stołowa.
  • Świeczka, niezbędna do podgrzania łyżki.
  • Nożyczki.
diy decoupage na świeczkach

Decoupage na świeczkach, krok po kroku

Zaczynamy od wycięcia wzorów z serwetki. Na początek lepiej wybrać drobne kwiaty lub liście, bo łatwiej je wtopić w świecę. Wytnij dokładnie wybrane elementy i sprawdź czy dobrze wyglądają na świeczce. Z doświadczenia wiem, że ten etap czasem zajmuje zaskakująco dużo czasu. Często wprowadzam zmiany i łączę elementy z równych serwetek, dlatego podejrzewam, że u Ciebie będzie podobnie.

decoupage na świeczkach
serwetka przyklejana do świeczki

Każda serwetka składa się z 3 warstw, a nas interesuje tylko górna, na której znajduje się nadruk. Po wycięciu wzoru zdejmij górną warstwę, a pozostałe odłóż, bo nie będą nam potrzebne.

nakładanie serwetek na świeczki
decoupage

Nad świeczką ogrzej łyżkę. Ułóż na świeczce wycięty motyw i delikatnie przyłóż ciepłą łyżkę. Powoli przesuwaj i nie naciskaj za mocno. Pod wpływem ciepła wosk lekko się rozpuści i wtopi serwetkę. Potrzeba trochę wyczucia, ale zapewniam, że nie jest to trudne.

świeczki decoupage

W ten sposób umieść na świeczce wszystkie wybrane elementy. Delikatnie przesuwaj łyżkę po całej świecy i sprawdzaj czy powierzchnia jest gładka. Drobnymi kwiatkami lub listkami uzupełnij wolne miejsca.

Świeczki z decoupage

W ten sposób możesz przygotować cały komplet pięknych, dekoracyjnych świec w wybranym kolorze. Pięknie ozdobią wnętrza, podkreślą kolor przewodni, a zapakowane w ozdobne pudełko będą wyjątkowo uroczym prezentem.

Mam nadzieję, że zachęciłam Cię do metamorfozy zwykłych domowych świeczek. Decoupage na świeczkach to prosta technika i jestem pewna, że dzięki niej stworzysz wspaniałe dekoracje. Oznacz mnie na zdjęciu #haart @haartblog Zajrzę na pewno!

5 6 głosów
Oceń wpis:

Podobne

Subscribe
Powiadom o
guest

10 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Ann
Ann
3 lat

Super pomysł. Nie wedziałam, że to takie proste.

Aleksandra
Aleksandra
3 lat

A jak to potem jest jak się wypala świeczka poniżej wzorku?

Gold
Gold
3 lat

Świetny pomysł na długie jesienne wieczory .

Weronika
Weronika
2 lat

Proszę o radę – czy oprócz serwetki do świecy przyczepi się na gorąco także gotowy papier decoupage oraz papier ryżowy? Czy to kwestia tylko serwetek?

Jola
Jola
1 rok

Zostają takie smugi po przesuwaniu i wtapianiu przez łyżeczkę? Nie jest to idealnie równa powierzchnia?

10
0
Ciekawy wpis? Dodaj swój komentarz.x