Strona główna Podróże Ostia Antica – zaginione miasto nieopodal Rzymu

Ostia Antica – zaginione miasto nieopodal Rzymu

by HAART
Ostia Antica, Rzym, Morze Tyrreńskie - zaginione starożytne miasto - haart.pl blog diy zrób to sam

Ostia Antica została przez nas odwiedzona w 2011 roku. Jest to starożytne miasto znajdujące się 30 km od Rzymu, z dogodnym dojazdem kolejką. Muszę przyznać, że wywarło na mnie ogromne wrażenie. Świadomość, że chodzę po głównej antycznej drodze (Decumanus Maximus), mającej 2000 lat i łączącej Rzym z morzem jest nie do opisania. Chyba jestem jakaś dziwna, ale kręcą mnie takie miejsca.

 

Ostia AnticaOstia Antica, Rzym, Morze Tyrreńskie - zaginione starożytne miasto hanna kozłowska - haart.pl blog diy zrób to sam 1Ostia Antica, Rzym, Morze Tyrreńskie - zaginione starożytne miasto - haart.pl blog diy zrób to sam 2Ostia Antica, Rzym, Morze Tyrreńskie - zaginione starożytne miasto - haart.pl blog diy zrób to sam 3

Starożytna metropolia została dobrze zachowana, a znajdujący się w jej centrum antyczny teatr z II wieku został częściowo zrekonstruowany za czasów Mussoliniego. Kocham takie miejsca! Dla wielu osób są to sterty głazów i kamieni, ale ja widzę tętniące życiem starożytne miasto. Zwiedzanie Ostia Antica zajmie jedno popołudnie. Odwiedzając Rzym warto poświecić dzień na taką wycieczkę. Można zapomnieć o gwarze miasta, oddychać świeżym powietrzem, spacerować.

Ostia Antica, Rzym, Morze Tyrreńskie - zaginione starożytne miasto - haart.pl blog diy zrób to sam 4

 

Porady

  • Z Rzymu dojedziecie pociągiem.
  • Rodzicom z małymi dziećmi polecam nosidełka, bo kamieniste drogi są dość trudne do pokonania wózkiem.
  • Warto zaopatrzyć się w prowiant. Restauracja znajdująca się w kompleksie nie wygląda najlepiej (tłum turystów, brudne toalety, marnie wyglądające stołówkowe jedzenie).
  • Przy restauracji znajdziecie sporo ławek, gdzie spokojnie zjecie posiłek na świeżym powietrzu.

Przy okazji POLECAM podróż nad Morze Tyrreńskie. To tylko 10 km od Ostia Antica, a dojechać można kolejką miejską. Snując się po pustych plażach, zapomnieliśmy o całym świecie.  Planowaliśmy pokazać Miśkowi jak wygląda wieeeeeelka woda, ale niespodziewanie uznał to popołudnie za dość nudne i zasnął.

Ostia Antica, Rzym, Morze Tyrreńskie - zaginione starożytne miasto hanna kozłowska plaża - haart.pl blog diy zrób to sam 5Ostia Antica, Rzym, Morze Tyrreńskie - zaginione starożytne miasto plaża - haart.pl blog diy zrób to sam 6


 

Zapraszam do artykułów dotyczących Włoch:


Uwaga! Jeśli skorzystasz z tego linku, otrzymasz w prezencie od Airbnb środki na podróże w wysokości 100 zł. Nie tylko do Włoch 🙂 Udanego urlopu!


Pozdrawiam,

Hania

Sprawdź również...

avatar
PiotrTes
Gość
PiotrTes

Siemano, może ktoś polecić kolagen z tołpygi?Potrzebuję takiego do smarowania na ciało, ze względów sportowych.

Aby strona działała prawidłowo, w celu analizy ruchu oraz korzystania z narzędzi marketingowych wykorzystywane są pliki cookies. OK, rozumiem. Więcej...

haart hanna kozlowska popup facebook

HAART logotyp 370x102 - haart.pl blog diy zrób to sam

 

Lubisz DIY? Zostań ze mną na dłużej i obserwuj HAART na Facebook'u. Dołącz do ok. 15 000 fanów mojego bloga. Bądź na bieżąco, komentuj i dziel się swoimi pomysłami w grupie "Pokaż co potrafisz DIY z HAART". Serdecznie zapraszam!