Strona główna Dziecko Piekło niebo – jak zrobić kultową zabawkę

Piekło niebo – jak zrobić kultową zabawkę

by HAART
piekło niebo

Piekło niebo to zabawka mojego dzieciństwa. Pamiętam jak składaliśmy je w szkole, na podwórku, w domach koleżanek. Wybieraliśmy różne formaty, kolorowaliśmy, a po jakimś czasie robiliśmy zawody, kto złoży najmniejszą wersję.

Piekło niebo służyło do wyliczanek, ale najciekawszą częścią zabawy było samo składanie. Na początku wydawało się trudne, jednak po kilku próbach mogliśmy to robić z zamkniętymi oczami.

Chcę Was namówić do wykonania kultowej zabawki. Powrót do przeszłości może być bardzo przyjemny. Warto pokazać dzieciom dawne zabawy, tym bardziej, że będą odskocznią od elektroniki.  

zabawka piekło-niebo

Zobacz jak wykonać piekło niebo

Planowałam relację zdjęciową z poszczególnych etapów składania kartki, ale uznałam, że najlepiej pokazać to na filmie. Przy składaniu kartki, można się pogubić, więc film z pewnością rozwieje wszystkie wątpliwości. Zawsze można cofnąć i zobaczyć wszystko jeszcze raz. Kliknij w zdjęcie poniżej i zobacz film na YouTube. Będzie mi miło jeśli zostawisz komentarz lub łapkę w górę. No i nie zapomnij o subskrypcji.

Potrzebne materiały

 • biała kartka
 • nożyczki
 • flamastry
jak zrobić piekło niebo

Piekło niebo, krok po kroku

 • Przygotuj białą kartkę papieru. Moja miała format A4 i była zwykłą kartką z drukarki. Oczywiście piekło niebo można wykonać w innym formacie, ale początkującym polecam A4.
 • Lewy górny róg kartki zagnij do dołu, do krawędzi kartki. Zwróć uwagę, aby krawędzie się pokrywały. Następnie odetnij nadmiar kartki. Ta część nie będzie potrzebna.
 • Po odcięciu powstał kwadrat. Teraz prawy górny róg zagnij do dołu, a następnie rozłóż kartkę. Na środku powstanie krzyż.
 • Kartkę złóż na pół i rozłóż, a następnie zrób to samo, ale na drugim boku. Wyznaczysz w ten sposób środek kwadratu.
 • Przechodzimy do zawijania rogów. Prawy dolny róg zagnij do środka kwadratu. Przekręć kartkę i zrób to samo z kolejnym. Zagnij w ten sposób wszystkie rogi, a następnie przekręć kartkę na drugą stronę.
 • Powtórz zaginanie rogów do środka. Jeden za drugim.
 • Zabieramy się za malowanie. Dwa trójkąty leżące naprzeciwko pomaluj czerwonym flamastrem lub kredką. Dwa pozostałe niebieskim. Możesz zamalować całą powierzchnię lub zrobić dekoracyjne wzory. Pamiętaj jednak, żeby nie malować samych krawędzi kwadratu, bo kolor będzie widoczny po złożeniu zabawki. Na niebieskiej części zrobiłam kropki. Zrobiłam kilka wersji piekło niebo. W jednej narysowałam błękitne chmury, w innej paski. Można poszaleć z wzorami.
 • Na koniec pomalowany kwadrat składamy na pół, rozkładamy i powtarzamy operację na drugim boku. Następnie zginamy tak jak na filmie (2:06 min.). Ta część wydaje się najtrudniejsza, ale zapewniam, że po pierwszej próbie wyda się to banalnie proste.
 • Odginamy zakładki znajdujące się na spodzie i wkładamy w nie cztery palce. Dokładnie mówiąc palce wskazujące i kciuki.

Piekło niebo gotowe!

kolorowe piekło niebo
zabawka piekło niebo
kolorowe piekło niebo

Znasz inne stare zabawy?

Zachęcam do zwierzeń, które zabawy z dzieciństwa pamiętacie. Pochwalcie się jak spędzaliście czas. Siedzieliście na trzepaku, graliście w gumę, a może w klasy? Kto pamięta pchełki? Graliście w podchody? Jest tyle świetnych zabaw, o których możemy opowiedzieć. Zainspirujmy się!

5 2 głosów5 1
Oceń wpis:

Zobacz także...

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze

Aby strona działała prawidłowo, w celu analizy ruchu oraz korzystania z narzędzi marketingowych wykorzystywane są pliki cookies. OK, rozumiem. Więcej...

0
Ciekawy wpis? Dodaj swój komentarz.x
()
x

haart hanna kozlowska popup facebook

HAART logotyp 370x102 - haart.pl blog diy zrób to sam

 

Lubisz DIY? Zostań ze mną na dłużej i obserwuj HAART na Facebook'u. Dołącz do ponad 15 000 fanów mojego bloga. Bądź na bieżąco, komentuj i dziel się swoimi pomysłami w grupie "Pokaż co potrafisz DIY z HAART". Serdecznie zapraszam!