Strona główna » Piekło niebo – jak zrobić kultową zabawkę

Piekło niebo – jak zrobić kultową zabawkę

by HAART
piekło niebo

Piekło niebo to zabawka mojego dzieciństwa. Pamiętam jak składaliśmy je w szkole, na podwórku, w domach koleżanek. Wybieraliśmy różne formaty, kolorowaliśmy, a po jakimś czasie robiliśmy zawody, kto złoży najmniejszą wersję.

Piekło niebo służyło do wyliczanek, ale najciekawszą częścią zabawy było samo składanie. Na początku wydawało się trudne, jednak po kilku próbach mogliśmy to robić z zamkniętymi oczami.

Chcę Was namówić do wykonania kultowej zabawki. Powrót do przeszłości może być bardzo przyjemny. Warto pokazać dzieciom dawne zabawy, tym bardziej, że będą odskocznią od elektroniki.  

zabawka piekło-niebo

Zobacz jak wykonać piekło niebo

Planowałam relację zdjęciową z poszczególnych etapów składania kartki, ale uznałam, że najlepiej pokazać to na filmie. Przy składaniu kartki, można się pogubić, więc film z pewnością rozwieje wszystkie wątpliwości. Zawsze można cofnąć i zobaczyć wszystko jeszcze raz. Kliknij w zdjęcie poniżej i zobacz film na YouTube. Będzie mi miło jeśli zostawisz komentarz lub łapkę w górę. No i nie zapomnij o subskrypcji.

Potrzebne materiały

 • biała kartka
 • nożyczki
 • flamastry
jak zrobić piekło niebo

Piekło niebo, krok po kroku

 • Przygotuj białą kartkę papieru. Moja miała format A4 i była zwykłą kartką z drukarki. Oczywiście piekło niebo można wykonać w innym formacie, ale początkującym polecam A4.
 • Lewy górny róg kartki zagnij do dołu, do krawędzi kartki. Zwróć uwagę, aby krawędzie się pokrywały. Następnie odetnij nadmiar kartki. Ta część nie będzie potrzebna.
 • Po odcięciu powstał kwadrat. Teraz prawy górny róg zagnij do dołu, a następnie rozłóż kartkę. Na środku powstanie krzyż.
 • Kartkę złóż na pół i rozłóż, a następnie zrób to samo, ale na drugim boku. Wyznaczysz w ten sposób środek kwadratu.
 • Przechodzimy do zawijania rogów. Prawy dolny róg zagnij do środka kwadratu. Przekręć kartkę i zrób to samo z kolejnym. Zagnij w ten sposób wszystkie rogi, a następnie przekręć kartkę na drugą stronę.
 • Powtórz zaginanie rogów do środka. Jeden za drugim.
 • Zabieramy się za malowanie. Dwa trójkąty leżące naprzeciwko pomaluj czerwonym flamastrem lub kredką. Dwa pozostałe niebieskim. Możesz zamalować całą powierzchnię lub zrobić dekoracyjne wzory. Pamiętaj jednak, żeby nie malować samych krawędzi kwadratu, bo kolor będzie widoczny po złożeniu zabawki. Na niebieskiej części zrobiłam kropki. Zrobiłam kilka wersji piekło niebo. W jednej narysowałam błękitne chmury, w innej paski. Można poszaleć z wzorami.
 • Na koniec pomalowany kwadrat składamy na pół, rozkładamy i powtarzamy operację na drugim boku. Następnie zginamy tak jak na filmie (2:06 min.). Ta część wydaje się najtrudniejsza, ale zapewniam, że po pierwszej próbie wyda się to banalnie proste.
 • Odginamy zakładki znajdujące się na spodzie i wkładamy w nie cztery palce. Dokładnie mówiąc palce wskazujące i kciuki.

Piekło niebo gotowe!

kolorowe piekło niebo
zabawka piekło niebo
kolorowe piekło niebo

Znasz inne stare zabawy?

Zachęcam do zwierzeń, które zabawy z dzieciństwa pamiętacie. Pochwalcie się jak spędzaliście czas. Siedzieliście na trzepaku, graliście w gumę, a może w klasy? Kto pamięta pchełki? Graliście w podchody? Jest tyle świetnych zabaw, o których możemy opowiedzieć. Zainspirujmy się!

4.9 7 głosów
Oceń wpis:

Podobne

Subscribe
Powiadom o
guest

6 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Miriam
Miriam
3 lat

Nie jestem mistrzynią w robieniu origami, ale akurat ta zabawka nie wydaje się trudna do zrobienia. Będę musiała wypróbować! 🙂

Elżbieta
Elżbieta
3 lat

Cieszę się jak dziecko, że przypomniała mi Pani tą zabawkę. Zaraz pokażę ją swoim wnukom ♥️♥️♥️ . Pozwolę sobie ocenić bloga jaki Pani prowadzi . Jest konkretnie , ciepło jak tylko kobieta potrafi ♥️ bez zbędnego przedłużania i nudy .… Czytaj więcej »

Oskar
Oskar
2 miesiące

Cześć

6
0
Ciekawy wpis? Dodaj swój komentarz.x