Strona główna » Paryż Montmartre i Moulin Rouge

Paryż Montmartre i Moulin Rouge

by HAART
Paryż Montmartre i Moulin Rouge. Magiczna część francuskiej stolicy, wycieczka z dzieckiem - haart.pl blog diy zrób to sam

Paryż Montmartre i Moulin Rouge to ikony tego miasta. W Paryżu spędziliśmy kilka dni. Po wielogodzinnym zwiedzaniu wracaliśmy do hotelu, na Montmartre. Wybraliśmy dzielnicę otoczoną artystyczną przeszłością (od van Gogha przez Picassa do Chopina). Malowniczą dzielnicę z historycznym Moulin Rouge, które z bliska wygląda zgoła inaczej niż nam się wydawało.

Paryż, Moulin Rouge

okolice moulin rouge w paryżu, wieczorem

Najsłynniejszy kabaret Paryża na Montmartre. Działając od 1889 roku jest jednym z obowiązkowych punktów Paryża. Nie zaglądaliśmy do środka. Jako wzorowa matka  uznałam, że Szymek ma jeszcze czas na kontakt z „gołymi babami” 🙂 Z zewnątrz nie robił oszałamiającego wrażenia, ale to przecież „historyczne” miejsce i nie mogliśmy sobie odpuścić tego widoku. Poza tym mieszkaliśmy 15 minut spacerem od Moulin Rouge.

moulin rouge, paryż, po zmierzchu
haart banner 100 zł airbnb

Paryż Montmartre – Bazylika Sacré Cœur

Na szczycie Montmartre znajduje się Bazylika Sacré Cœur (Bazylika Najświętszego Serca). Otwarta codziennie w godzinach 7.00-23.00. Pogoda nie była dla nas łaskawa i na wzgórze wdrapywaliśmy się z parasolem. Z góry zjechaliśmy jednak kolejką i zaszyliśmy się w małych uliczkach dzielnicy. Współcześnie są one jednym wielkim targiem różności z całego świata. Oczywiście, skusiliśmy się na niewielkie zakupy 🙂

paryż montmartre, uliczki pod bazyliką sacre coeur
park przy bazylice sacre coeur w paryżu
Paryż Montmartre , wzgórze przy sacre coeur
bazylika sacre coeur, panorama paryża
Paryż Montmartre, bazylika sacre coeur
kolejka na wzgórzu z bazyliką sacre coeur w paryżu
Paryż Montmartre, sklepiki i kawiarnie
Paryż Montmartre, sztuka ulicy

Paryż Montmartre to uliczki wypełnione małymi uroczymi sklepikami. Znalazłam kilka miejsc z antykami, które najchętniej zapakowałabym do podróżnej torby i zabrała do domu. Niestety, zarówno gabaryty jak i ceny wybiły mi ten pomysł z głowy.

paryż, haart hanna kozłowska
Paryż Montmartre, haart hanna kozłowska
klimat paryża w dzielnicy montmartre

Chciałabym pokazać jeszcze kilka odsłon Paryża.  Miasta widzianego naszymi oczami. Pokazałam już WIEŻĘ EIFFLA i KATEDRĘ. Kolejne wspomnienia cierpliwie czekają w szufladzie.

Pozdrawiam wszystkich fanów Paryża : )

Hania

5 1 głos
Oceń wpis:

Podobne

Subscribe
Powiadom o
guest

3 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Brtk
Brtk
9 lat

fajnie było…

HAART
9 lat

:*

Ania
Ania
9 lat

Cudowne zdjęcia! Zresztą jak zawsze 🙂

3
0
Ciekawy wpis? Dodaj swój komentarz.x