Lubicie romantyczne dekoracje? Ja uwielbiam. Muszę się powstrzymywać, aby cała nasza domowa przestrzeń nie była zbyt kobieca, a Pan HAART nie uciekł z krzykiem „mam dość koronek, kwiatków i piórek”. Przemycam małe romantyczne dekoracje, które jak na razie, moi mężczyźni tolerują. Koleżanki widząc kwiatowe dekoracje, pytają gdzie je kupiłam. Z dumą odpowiadam – zrobiłam sama i zaczynam pokazywać jak je wykonać.

W dzisiejszym tutorialu opiszę, jak zmieć zwykłą ramkę na zdjęcia, w wyjątkowo romantyczną dekorację. Wystarczy przygotować kawałek tkaniny, taśmę dwustronną i koraliki. Całość wykonacie w 15 minut. Zapraszam.


Potrzebne materiały
  • Ramka na zdjęcia
  • Tkanina z tworzywa sztucznego
  • Nitka i igła
  • Koraliki lub srebrne dżety
  • Taśma dwustronna tesa Powerbond
Metamorfoza zwykłej ramki DIY HAART (7)

 Krok po kroku

Wybierz tkaninę syntetyczną tak, aby łatwo się marszczyła pod wpływem ognia. Nadają się do tego prawie wszystkie tkaniny „podszewkowe” oraz cieniutkie woalki. Potrzebujesz niewielki kawałek, ok. 20 x 20 cm. Warto sprawdzić, czy nie masz w szafie za małej sukienki lub dawno zapomnianej bluzki. Zaoszczędzisz i zrobisz porządek w szafie. Wytnij kilka kół o średnicy od 7 cm do 2 cm. Ważne, aby każde kolejne koło było mniejsze od poprzedniego. Opal nad świeczką krawędzie każdego koła tak, aby powstały ładne marszczenia. Uważaj na palce 🙂

Metamorfoza zwykłej ramki DIY HAART (8)

Ułóż koła jedno na drugim, od największego do najmniejszego. Zepnij szpilką i przygotuj igłę oraz nitkę w kolorze tkaniny. Zszyj wszystkie elementy, ale pamiętaj, aby wbijać igłę tylko na środku. Dzięki temu łatwo ukryjesz miejsce zszycia. Wybierz kilka małych koralików lub jeden większy (jak na moim zdjęciu) i przyszyj je na środku.

Metamorfoza zwykłej ramki DIY HAART (9) Metamorfoza zwykłej ramki DIY HAART (10)

Z tyłu kwiatka przyklej taśmę dwustronną i naklej całość na ramkę. Można wykonać jeden większy kwiat lub kilka mniejszych. Wszystko zależy od wielkości ramy i pomysłu. Można przygotować kilka różnych ram i do każdej dokleić kwiatek. Będą się różniły kształtem i fakturą, ale połączy je wspólny element — kwiaty.

Metamorfoza zwykłej ramki DIY HAART (11)Metamorfoza zwykłej ramki DIY HAART (1)

Romantyczne ramy sprawdzą się w salonie, sypialni i pokoju dziecka (dziewczynki). Świetnie pasują do pokoju noworodka. W ramce można umieścić odlew rączki lub zdjęcie małych stópek.

W mojej delikatnej, romantycznej ramce umieściłam papierowy dekor. Zmieniłam nieco jej przeznaczenie, ale znając życie, za tydzień lub dwa, umieszczę w niej rodzinne zdjęcie. Wybrałam jednolitą tkaninę, bo chciałam, aby ramka była uniwersalna i pasowała zarówno do prostych dekoracji, jak i do pstrokatych zdjęć.

Metamorfoza zwykłej ramki DIY HAART (3)Metamorfoza zwykłej ramki DIY HAART (2)Metamorfoza zwykłej ramki DIY HAART (5)Metamorfoza zwykłej ramki DIY HAART (4)

Jak Wam się podoba mój pomysł na przemianę zwykłej ramki? Może robiliście już podobne dekoracje? Jestem ciekawa Waszych opinii.

Pozdrawiam

Hania


Wpis powstał przy współpracy z

Tesa logo