Strona główna Lifestyle Inkografia – sztuka dla każdego

Inkografia – sztuka dla każdego

by HAART
inkografia desa modern edward dwurnik - haart.pl blog diy zrób to sam

Inkografia zagościła w naszym domu. Jestem tak podekscytowana, że w 5 minut chciałabym wszystko opowiedzieć. Co to jest inkografia, jak ją zdobyć, skąd pochodzi i czy to się opłaca.

Co to jest inkografia?

Inkografia to wysokojakościowy druk cyfrowy dzieł znanych autorów. Najlepsze materiały, najwyższa jakość i  najważniejsze: oryginalny podpis autora. Inkografie powstają w ściśle określonych małych seriach: 50, 100 sztuk. Każda praca zawiera unikalny hologram i numerację kodową, umożliwiającą identyfikację. Dodatkowo każda praca sprzedawana jest wraz z certyfikatem autentyczności, zawierającym szczegółowy opis pracy, autora, wymiary, datę powstania oryginału, datę i miejsce powstania inkografii.

inkografia desa modern edward dwurnik certyfikat - haart.pl blog diy zrób to sam 1inkografia desa modern edward dwurnik - haart.pl blog diy zrób to sam 2

Gdzie można kupić?

Inkografie można zamówić na stronie DESA Modern lub stacjonarnie w warszawskiej Galerii Mokotów i Marszałkowskiej. Wszystkie prace powstają za zgodą i  pod nadzorem autorów. DESA Modern współpracuje z Edwardem Dwurnikiem, Rafałem Olbińskim, Waldemarem Świerzym, Janem Dobkowskim, Jarosławem Modzelewskim. Do tego grona stopniowo dołączą młodzi artyści.

inkografia desa modern edward dwurnik - haart.pl blog diy zrób to sam 3

Inkografia – unikalne prezenty

Desa Modern proponuję również wyjątkowe prezenty dla miłośników sztuki. Za niewielkie pieniądze (już od 19 zł) można mieć oryginalny gadżet. Zakochałam się w magnetycznych zakładkach do książek. Mam ich kilka, ale najbardziej lubię prace Edwarda Dwurnika i te są mi najbliższe. Mam nawet pomysł, aby umieścić je w jednej większej ramie i traktować jak wyjątkową dekorację.

inkografia desa modern edward dwurnik zakładka do książki- haart.pl blog diy zrób to sam 4

DESA Modern wprowadziła do sprzedaży apaszki, kubki, notesy, a nawet zawieszki do torebek. Wszystko za zgodą autorów i w limitowanych seriach. Pan HAART otrzymał spinki do mankietów z motywem obrazu Jerzego Nowosielskiego “Abstrakcja, 1966”. Powstało tylko 120 kompletów. Nasz jest 65.

inkografia desa modern edward dwurnik spinki do mankietów - haart.pl blog diy zrób to sam 5

Można zamówić puzzle lub obudowę do telefonu. Sprawdźcie sami wszystkie propozycje, bo jest naprawdę dużo ciekawych wzorów i pomysłów.

inkografia desa modern edward dwurnik puzzle - haart.pl blog diy zrób to sam 6inkografia desa modern edward dwurnik - haart.pl blog diy zrób to sam 7

Strasznie się cieszę, że powstają butiki sztuki współczesnej, że przeciętny Kowalski może kupić inkografię z podpisem autora, że są to limitowane serie, które z czasem zyskają na wartości. Cieszę się, że mam w swoim domu dwie inkografie Edwarda Dwurnika! Jeśli szukacie dobrego prezentu na wyjątkową okazję – to jest to!

Pozdrawiam

Hania


Wpis powstał przy współpracy

desa modern logotyp


Zobacz także...

avatar
RWanda
Gość
RWanda

Dziękuję za podpowiedź! Pomysł naprawdę b. dobry. W lutym będę w stolicy – może coś nabędę! Pozdr. P.s Bardzo podobają mi się Twoje wpisy.

Monika Raus Kobieta Niezgodna
Gość
Monika Raus Kobieta Niezgodna

Piękne szkoda, że tak ciężko to spotkać.

Rykoszetka
Gość

O, ciekawy pomysł! Lecę zobaczyć na stronie, co tam jeszcze mają 🙂

Gustavo Woltmann
Gość
Gustavo Woltmann

Świetny pomysł! Żeby jeszcze dostępność się zwiększyła, to byłoby super. A ceny są na tyle niskie, że aż kusi, żeby zaopatrzyć siebie i nakupować na prezenty 🙂

Przemysław
Gość
Przemysław

Inkografia to niezbyt szczęśliwa nazwa. W anglojezycznym tłumaczeniu inkografia (inkography) to sztuka związana z tatuażami. Lepszą formą jest używanie słów giclée lub fine art prints. Tak na całym świecie nazywa się tę formę reprodukcji.

Aby strona działała prawidłowo, w celu analizy ruchu oraz korzystania z narzędzi marketingowych wykorzystywane są pliki cookies. OK, rozumiem. Więcej...

haart hanna kozlowska popup facebook

HAART logotyp 370x102 - haart.pl blog diy zrób to sam

 

Lubisz DIY? Zostań ze mną na dłużej i obserwuj HAART na Facebook'u. Dołącz do ok. 15 000 fanów mojego bloga. Bądź na bieżąco, komentuj i dziel się swoimi pomysłami w grupie "Pokaż co potrafisz DIY z HAART". Serdecznie zapraszam!