Strona główna » Inkografia – sztuka dla każdego

Inkografia – sztuka dla każdego

by HAART
inkografia desa modern edward dwurnik - haart.pl blog diy zrób to sam

Inkografia zagościła w naszym domu. Jestem tak podekscytowana, że w 5 minut chciałabym wszystko opowiedzieć. Co to jest inkografia, jak ją zdobyć, skąd pochodzi i czy to się opłaca.

Co to jest inkografia?

Inkografia to wysokojakościowy druk cyfrowy dzieł znanych autorów. Najlepsze materiały, najwyższa jakość i  najważniejsze: oryginalny podpis autora. Inkografie powstają w ściśle określonych małych seriach: 50, 100 sztuk. Każda praca zawiera unikalny hologram i numerację kodową, umożliwiającą identyfikację. Dodatkowo każda praca sprzedawana jest wraz z certyfikatem autentyczności, zawierającym szczegółowy opis pracy, autora, wymiary, datę powstania oryginału, datę i miejsce powstania inkografii.

inkografia desa modern edward dwurnik certyfikat - haart.pl blog diy zrób to sam 1inkografia desa modern edward dwurnik - haart.pl blog diy zrób to sam 2

Gdzie można kupić?

Inkografie można zamówić na stronie DESA Modern lub stacjonarnie w warszawskiej Galerii Mokotów i Marszałkowskiej. Wszystkie prace powstają za zgodą i  pod nadzorem autorów. DESA Modern współpracuje z Edwardem Dwurnikiem, Rafałem Olbińskim, Waldemarem Świerzym, Janem Dobkowskim, Jarosławem Modzelewskim. Do tego grona stopniowo dołączą młodzi artyści.

inkografia desa modern edward dwurnik - haart.pl blog diy zrób to sam 3

Inkografia – unikalne prezenty

Desa Modern proponuję również wyjątkowe prezenty dla miłośników sztuki. Za niewielkie pieniądze (już od 19 zł) można mieć oryginalny gadżet. Zakochałam się w magnetycznych zakładkach do książek. Mam ich kilka, ale najbardziej lubię prace Edwarda Dwurnika i te są mi najbliższe. Mam nawet pomysł, aby umieścić je w jednej większej ramie i traktować jak wyjątkową dekorację.

inkografia desa modern edward dwurnik zakładka do książki- haart.pl blog diy zrób to sam 4

DESA Modern wprowadziła do sprzedaży apaszki, kubki, notesy, a nawet zawieszki do torebek. Wszystko za zgodą autorów i w limitowanych seriach. Pan HAART otrzymał spinki do mankietów z motywem obrazu Jerzego Nowosielskiego „Abstrakcja, 1966”. Powstało tylko 120 kompletów. Nasz jest 65.

inkografia desa modern edward dwurnik spinki do mankietów - haart.pl blog diy zrób to sam 5

Można zamówić puzzle lub obudowę do telefonu. Sprawdźcie sami wszystkie propozycje, bo jest naprawdę dużo ciekawych wzorów i pomysłów.

inkografia desa modern edward dwurnik puzzle - haart.pl blog diy zrób to sam 6inkografia desa modern edward dwurnik - haart.pl blog diy zrób to sam 7

Strasznie się cieszę, że powstają butiki sztuki współczesnej, że przeciętny Kowalski może kupić inkografię z podpisem autora, że są to limitowane serie, które z czasem zyskają na wartości. Cieszę się, że mam w swoim domu dwie inkografie Edwarda Dwurnika! Jeśli szukacie dobrego prezentu na wyjątkową okazję – to jest to!

Pozdrawiam

Hania


Wpis powstał przy współpracy

desa modern logotyp


5 2 głosów
Oceń wpis:

Podobne

Subscribe
Powiadom o
guest

10 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
RWanda
RWanda
7 lat

Dziękuję za podpowiedź! Pomysł naprawdę b. dobry. W lutym będę w stolicy – może coś nabędę! Pozdr. P.s Bardzo podobają mi się Twoje wpisy.

Monika Raus Kobieta Niezgodna
Monika Raus Kobieta Niezgodna
7 lat

Piękne szkoda, że tak ciężko to spotkać.

Rykoszetka
7 lat

O, ciekawy pomysł! Lecę zobaczyć na stronie, co tam jeszcze mają 🙂

Gustavo Woltmann
Gustavo Woltmann
7 lat

Świetny pomysł! Żeby jeszcze dostępność się zwiększyła, to byłoby super. A ceny są na tyle niskie, że aż kusi, żeby zaopatrzyć siebie i nakupować na prezenty 🙂

Przemysław
Przemysław
4 lat

Inkografia to niezbyt szczęśliwa nazwa. W anglojezycznym tłumaczeniu inkografia (inkography) to sztuka związana z tatuażami. Lepszą formą jest używanie słów giclée lub fine art prints. Tak na całym świecie nazywa się tę formę reprodukcji.

Kamil
Kamil
1 rok

Bardzo ciekawy wpis! W obecnych czasach, można dostrzec coraz więcej prac z wykorzystaniem inkografii. Sporo tego typu dzieł można znaleźć na stronach galerii sztuki takich jak: totuart.com

10
0
Ciekawy wpis? Dodaj swój komentarz.x