Strona główna » Lodowe kule, spray do śniegu i kolorowe kostki

Lodowe kule, spray do śniegu i kolorowe kostki

by HAART
lodowe kule, kolorowe kostki, spray do śniegu, zabawa z dzieckiem, zima w ogrodzie, barwniki, woda - haart.pl blog diy zrób to sam

Przygotowałam trzy zimowe zabawy, nie tylko dla dzieciaków: lodowe kule, spray do śniegu i kolorowe kostki. Bazą wszystkich pomysłów są barwniki spożywcze. Można zamówić w necie. Kosztują ok. 1,50 zł za opakowanie zawierające jeden kolor. Najlepiej kupić kolory podstawowe: czerwony, żółty i niebieski. Mieszając żółty z niebieskim otrzymamy zielony, czerwony z niebieskim –  fioletowy itp.

Potrzebujemy jeszcze: wodę, woreczki śniadaniowe, foremki do lodu i butelkę z dozownikiem (można wykorzystać np.  opakowanie po toniku).

lodowe kule, zabawa z dzieckiem, zima w ogrodzie, barwniki, woda

Lodowe kule

POTRZEBNE MATERIAŁY: woda, barwnik spożywczy, woreczki śniadaniowe.

KROK PO KROKU: do naczynia wlewamy wodę i mieszamy z wybranym barwnikiem spożywczym. Intensywność koloru zależy od ilości barwnika.  Na początek wsypujemy odrobinę, aby uzyskać pastelowy kolor. Wlewamy ok. szklankę do woreczka, zawiązujemy i wystawiamy na mróz.  Dosypujemy trochę barwnika i  mieszamy, aby uzyskać mocniejszy kolor. Wlewamy do woreczka itd. Oczywiście, jeśli nie mamy czasu, możemy zrobić tylko jeden kolor. Zachęcam do mieszania barwników np. żółtego  z niebieskim, aby uzyskać zielony lub czerwony z niebieskim, aby uzyskać fioletowy.

Woreczki potrzebują trochę czasu na mrozie. Jeśli macie duży zamrażalnik, to z pewnością pójdzie szybciej. Co jakiś czas sprawdzamy konsystencję. Gdy woda zamarznie, zdejmujemy folię i zaczynamy zabawę.

barwniki spożywcze, lodowe kule kolorowe diy do zabawy z dzieckiem
zimowe zabawy z dzieckiem w ogrodzie, lodowe kule kolorowe
lodowe kule diy z barwnikami spożywczymi, zabawa w ogrodzie zimą z dzieckiem

Kolorowe kostki

POTRZEBNE MATERIAŁY: woda, barwnik spożywczy, foremka do lodu.

KROK PO KROKU: do naczynia wlewamy wodę i  wsypujemy do niej wybrany barwnik. Mieszamy, dosypujemy barwnik jeśli chcemy uzyskać intensywny kolor  i  wlewamy do foremki. Wstawiamy do zamrażalnika lub wystawiamy na śnieg. Po ok. godzinie kostki powinny być gotowe. Ciekawy efekt powstaje po ok. 15 minutach. Krawędzie kostek mają już stałą konsystencję, a w środku jest jeszcze płyn. Na filmie zobaczycie właśnie taki efekt.

lodowe kostki z barwnikami spożywczymi, zabawa z dzieckiem zimą w ogrodzie diy
kostki z lodu czerwone, zimowa zabawa z dzieckiem w ogrodzie

Spray do śniegu

POTRZEBNE MATERIAŁY: woda, barwnik spożywczy, butelka z dozownikiem lub spryskiwaczem.

KROK PO KROKU: do naczynia wlewamy wodę odpowiadająca pojemności butelki. Wsypujemy odrobinę barwnika i mieszamy. Jeśli kolor jest za słaby, dosypujemy barwnik. Najlepsza zabawa jest z kilkoma kolorami. Można tworzyć prawdziwe obrazy na śniegu. Skąd wziąć butelkę? Można kupić w Rossmannie lub wykorzystać opakowanie po toniku.

spray do śniegu, składniki
spray do śniegu, kolorowy śnieg w ogrodzie, zabawa z dzieckiem diy

Lodowe kule – film

Zdjęcia zdjęciami, ale zapraszam na film. Pokazałam, krok po kroku, wszystkie etapy tworzenia kul, kostek i spryskiwacza, naszą zabawę i trochę mojego biegania po śniegu 😉 Na YouTube umieściłam już 14 filmów DIY, więc zachęcam do subskrybowania kanału.

Lodowe kule i spray do śniegu świetnie rozwijają wyobraźnię dzieci. Szymek wymyślił zabawę polegającą na ukrywaniu w śniegu kolorowych kul. Potem szukaliśmy ich, jak skarbów. Można ulepić kolorowego bałwana lub ustawić piramidę w lodowych kostek. Ewa z bloga Moje dzieci kreatywnie wymyśliła mrożone bańki. Super pomysł! Takie bańki można wykonać również w kolorach. Na kartonie narysujcie tarczę i rzucajcie kostkami do celu. Dla sportu, ustawcie z kolorowych kul, tor przeszkód i zorganizujcie wyścigi. Zabaw jest sporo i jestem przekonana, że dzieciaki wymyślą kolejne.

Pamiętajcie, że barwniki w kontakcie z ubraniami i skórą, zmieniają ich kolor. Lepiej zabrać ciemne rękawiczki.

Miłej zabawy i cudownych wspomnień!

Hania

5 1 głos
Oceń wpis:

Podobne

Subscribe
Powiadom o
guest

8 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Monika
Monika
7 lat

genialne 😀

Zosia
Zosia
7 lat

fajny pomysł !

Agnieszka/Agumama.pl

Fantastyczny pomysł. Mam nadzieję, że zima w Stolicy jeszcze chwilę poczeka, żebym mogła synkom taką frajdę zapewnić 🙂

Kasia
Kasia
5 lat

Haniu, świetny pomysł na zabawę na dworze. Nie mogę się doczekać, kiedy go wypróbuję

8
0
Ciekawy wpis? Dodaj swój komentarz.x