Na rynku jest bardzo dużo stempli i stempelków. Od najprostszych, dla dzieci, do bardzo profesjonalnych. Pieczątki i szablony pozwalają stworzyć wyjątkowe dekoracje, nadruki na koszulkach, kartki i dziecięce zabawki. HAART, jak zwykle proponuje, DOMOWE SPOSOBY na wyjątkowe stempelki.

Wiele zwykłych przedmiotów można wykorzystać do malowania. Przeszukajcie kuchnie i łazienki. Wyciągnijcie kapsle, korki po winie, foremki do ciasta i rulony po papierze. Z dziecięcego pokoju pożyczcie pionki do gry, figurki i farby. Wszystko się przyda. Potrzebujecie tylko trochę wyobraźni.

FARBY – zależy, na czym chcecie malować i jaki efekt osiągnąć. Czasem wystarczą zwykłe plakatówki (np. dekoracje kartek świątecznych) a czasem przyda się tusz. W dzisiejszym wpisie pokazuję farby do tkanin La Pajarita.  W kilka minut zmienicie zwykły t-shirt w wyjątkowe ubranie. Opis krok po kroku znajdziecie w TYM WPISIE.


PIONKI DO GRY

Dzięki pionkom wykonacie równe małe kółeczka. Do większych użyjcie plastikowych zakrętek lub szklanki. Wystarczy na brzeg szklanki nanieść pędzelkiem farbę i odbić na tkaninie. Możecie przygotować wzór składający się z kilku kółek, wpisanych jedno w drugie, każde innego koloru.

stempelki

PAPIEROWE ROLKI

W każdej kuchni znajdzie się rolka po ręcznikach papierowych. Wystarczy delikatnie złamać koło a powstanie kształt serca lub skrzydełek (zdjęcie poniżej). Idealnie sprawdzają się również rolki po papierze toaletowym.

stempelki

FOREMKI DO CIASTECZEK

Gwiazdki, koła, serduszka, zwierzątka. Każda foremka idealnie sprawdzi się w roli pieczątki. Na drugim zdjęciu pokazuję jak można wykonać cieniowanie. Wystarczy na gąbkę nanieść odrobinę farby, rozetrzeć ją palcem i delikatnie przyciskać do tkaniny.

Stempelki

ZIEMNIAK i INNE WARZYWA

Dzięki owocom i warzywom można stworzyć wyjątkowe wzory. Cytryna lub pomarańcza pozwala uzyskać piękne, przestrzenne odbicie. Korzeń selera naciowego lub kapusta stworzą kwiaty. Napiszę o tym w oddzielnym artykule, bo temat jest bardzo obszerny. Dzisiaj pokażę sposób wykorzystania ziemniaka. Dokładny opis znajdziecie w TYM ARTYKULE.

stempelki

KAPSLE I ZAKRĘTKI

Jeśli macie w domu małego odkrywce i chcecie narysować kolorowe planety wystarczy kilka nakrętek. Powinny różnić się wielkością, aby stworzyć prawdziwą galaktykę. Nanieście farbę podstawową (niebieska na moim zdjęciu), a później kilka kolorowych pasków. Odbijcie na tkaninie i delikatnie przekręćcie o 1-2 milimetry. Farba się rozmaże i pojawi się efekt widoczny na zdjęciu.

stempelki

Mam nadzieję, że Was zainspirowałam 🙂  Miłej zabawy.

Napiszcie o swoich pieczątkach. Jestem ciekawa Waszych pomysłów.

Pozdrawiam

Hania