Panele ścienne nie były moim marzeniem. Miałam wrażenie, że wszystkie wyglądają jak plastikowe podkładki śniadaniowe. Białe, szare lub imitujące naturalne materiały. Nie chciałam w domu takich materiałów.

Nasz salon (o ho ho, jak to dumnie brzmi ; ) przechodził wiele etapów. Zmieniał się wraz z całym domem, bo był pierwszym pomieszczeniem, które remontowaliśmy. Na początku był sypialnio – jadalnio – salonem. Później sypialnio – salonem a teraz już tylko salonem. Głównym elementem salonu jest eko kominek i przestrzeń wokół niego. Opiszę kiedyś pełną przemianę tego pomieszczenia, bo to długa historia. Dzisiaj pokażę tylko  kominek i panele ścienne, które zamontowaliśmy wokół niego.

drewniane panele ścienne

Mieliśmy kilka pomysłów na dekoracje przestrzeni wokół kominka. Na początku była to czysta ściana z drewnianą półką nad kominkiem. Planowaliśmy położyć w tym miejscu długie drewniane deski np. te ze starej stodoły.  Później pojawił się pomysł z plastrami brzozy a po kilku tygodniach Pan HAART kupił panele PURE z serii WOOD COLLECTION™. Zaskoczył mnie… Powiedział, że w domu czeka na mnie niespodzianka : )

drewniane panele ścienne (1)

Panele ścienne wykonane są pociętych na plastry drewnianych pieńków. Każdy panel jest inny i niepowtarzalny. Są dalekie od doskonałości i to jest w nich najlepsze! Kominek ma wreszcie odpowiednią oprawę. Ściana wokół drewnianej ramy wymaga odświeżenia ale to już detale.

W przyszłości przy kominku postawimy wiklinowe kosze: z drewnem, z poduszkami i kocem.  Chcemy stworzyć przytulną, naturalną przestrzeń.

drewniane panele ścienne (3)

 Panele ścienne PURE – informacje techniczne

  • Wymiary: 760 x 380 x 33 mm
  • Waga Panelu:  ok. 5 kg
  • Opakowanie zawiera: 0,58 m2 (2 szt.)
  • Produkt zaimpregnowany
  • Cena opakowania (2 szt.) 85 zł

Do naszej dekoracji potrzebowaliśmy 5 zestawów, czyli 10 paneli, w cenie 425 zł.

Minusy

Widoczne przerwy między panelami. Po przyklejeniu paneli plastry drewna nie tworzą  idealnej płaszczyzny. Są widoczne miejsca łączenia paneli. Znaleźliśmy proste rozwiązanie. Odkleiliśmy kilka mniejszych kawałków z jednego z paneli i przykleiliśmy w miejscach łączenia. Dzięki temu stworzyliśmy złudzenie całości i ukryliśmy łączenia. Musimy jeszcze w kilku miejscach powtórzyć operację ale już wyglądają dużo lepiej.

drewniane panele ścienne (2)

drewniane panele ścienne (4)

Życzę Ci miłego dnia i wielu twórczych pomysłów!

Hania