Jak przygotować wyjątkową, niepowtarzalną torebkę? Wystarczy kupić farbę do tkanin i papierowe serwetki z dziurkami. Idealny pomysł dla osób, które wierzą w swój wielki antytalent malarski. „Nie potrafię malować. To nie dla mnie. Malowanie na tkaninach jest dla artystów”. O nie! W tym projekcie, nie potrzebujesz zdolności malarskich : ) Pokażę, jak w prosty sposób, wykonać dekorację na bawełnianej torbie. Oczywiście  KROK PO KROKU.

POTRZEBNE MATERIAŁY
  • farby do tkanin
  • pędzelek
  •  gąbka do tapowania
  • papierowa serwetka
  • bawełniana torba

farby do tkanin


FARBY DO TKANIN – PRZYGOTOWANIE

Jest sporo farb do tkanin. Ceny zaczynają od 2-3 zł za małe pudełeczko. Miałam kilka różnych kolorów, więc je wymieszałam, aby uzyskać niejednolity kolor. Oczywiście w swoich pracach możecie wykorzystać jeden, wybrany kolor. Kupując jedną farbę obniżycie również całkowity koszt wykonania pracy.

farby do tkaninfarby do tkanin


MALOWANIE

Do torby włożyłam plastikową podkładkę, która udzieliła dwie warstwy torby. Dzięki tamu mój rysunek „nie przebił” się na drugą stronę. To bardzo ważne. Można  wykorzystać grubszy karton lub podkładkę śniadaniową.

Na środku torby ułożyłam dużą papierową serwetkę. Gąbkę z farbą przykładałam do krawędzi serwetki. Farba przenikała przez dziurki serwetki. Gdy gąbka była sucha, rozcierałam nią krawędzie wzoru tak, aby uzyskać efekt cieniowania.

Farby do tkaninfarby do tkaninfarby do tkanin

Małą serwetkę ułożyłam na środku wzoru i powtórzyłam malowanie. Tym razem nie wychodziłam za krawędzie serwetki. Malowałam pędzelkiem. Dzięki temu powstał klasyczny wzór.

farby do tkanin


UTRWALANIE FARBY

Torbę zostawiłam na kilka godzin do wyschnięcia, a następnie kilka razy wyprasowałam. Wysoka temperatura utrwala farbę i dzięki temu torbę można prać.

farby do tkaninfarby do tkanin

Jeśli chcesz zobaczyć inne pomysły na wykorzystanie farb do tkanin, zapraszam:


Dajcie znać, jakie są Wasze doświadczenia z malowaniem na tkaninach. Kto już próbował? Może macie jakieś wypróbowane, dobre farby? Dajcie znać. Czekam na Wasze komentarze.

Pozdrawiam

Hania