Przedstawiam drugą edycję TOP 5 projektów DIY. Będą meble, dekoracje a nawet doniczki. Poza skomplikowanymi projektami, jak metamorfoza komody, pokażę bardzo prosty sposób na wyjątkowy wieszak. Pojawią się patyczki, stare paski i  kilka innych dziwnych przedmiotów. Zapraszam.


1. DONICZKI MALOWANE

Ola z bloga O ZEBRZE pokazała jak przy pomocy flamastra do porcelany odmienić zwykłe doniczki. Banalnie prosta sprawa i bardzo szeroki wachlarz możliwości. Pomyślałam od razu o doniczkach w czarne kropki, trójkąty, kwadraty.  Doniczki po pomalowaniu należy wstawić do piecyka (temperatura i czas „pieczenia” wg wskazań producenta flamastra do porcelany). Zdjęcia pochodzą z O ZEBRZE.

TOP 5 DIY sierpień 5


2. METAMORFOZA KOMODY

Zaskakująca metamorfoza zwykłej komody. Beti i Ania z bloga PANI TO POTRAFI udowodniły, że farby kredowe sprawdzają się nawet na meblach z płyty MDF. Nie trzeba zdzierać wierzchniej powłoki ani przecierać papierem ściernym. Wystarczy oczyścić i pomalować. Pisałam już o farbach kredowych przy wpisie o starej walizce. Dziewczyny  zrobiły dużo więcej niż zwykłe malowanie. Użyły szablonów i  stworzyły lekko marokański klimat. Jestem pod wielkim wrażeniem ich dokładności. Szczerze mówiąc nie porwałabym się na takie detale. Brawo! Całą metamorfozę i więcej zdjęć znajdziecie na blogu dziewczyn PANI TO POTRAFI.

TOP 5 sierpień 2


3. TRYPTYK ZE SŁOMEK

Zakochałam się w projekcie Doroty! Proste a takie genialne. Czarne słomki + klej +  podkładka = przestrzenna konstrukcja. Koniecznie zajrzyjcie na blog BABA MA DOM. To nie jedyny wyjątkowy projekt Doroty. Baba ma pomysły 🙂

Top 5 DIY sierpień 1


4. WIESZAK Z PATYKÓW

Cztery kije  i  kawałek sznurka. Wiązanie i już mamy wieszak. Zaskakujący pomysł, który zachwyca swoją prostotą. Nie widziałam wcześniej takiego rozwiązania. Autorką jest Kasia z bloga KASIA AT HOME.


5. UCHWYTY ZE SKÓRY

O Magdzie pisałam w poprzednim zestawieniu TOP 5  projektów DIY. Jestem jej wielką fanką. Dziewczyna ma głowę pełną wyjątkowych pomysłów. Ostatnio pokazała jak ze starego paska zrobić uchwyty do szuflad i szafek. Tutorial i zdjęcia znajdziecie na blogu ANTYWIESZAK.

TO 5 DIY sierpień 3


Który projekt podoba się Wam najbardziej? Który jest najciekawszy? 🙂

Zapraszam do sprawdzenia innych edycji  TOP 5 lipiec  i  TOP 5 wrzesień

logo_aboutme