Pomysł dla minimalistów – stroik wielkanocny w skorupce jajka. Szybki, prosty i efektowny. Wystarczy przygotować kilka zielonych gałązek, skorupkę jajka i podstawkę. Dla urozmaicenia dorzucić kilka białych piórek i przykleić bawełnianą tasiemkę. Prosta forma i bardzo naturalny wygląd.

Potrzebne materiały

stroik wielkanocny

OPASKA NA SERWETKĘ. Stanowi podstawę całej konstrukcji. To ważny element stroika. Użyłam dekoracyjnej, ceramicznej opaski, ale sprawdzą się również drewniane lub plastikowe. Można również pociąć na paski podstawę papierowych ręczników (sztywny rulon, który zostaje po wykorzystaniu wszystkich ręczników) i  okleić go papierem lub tkaniną.

SKORUPKA JAJKA. Nie wymaga szczególnej oprawy. Przy okazji robienia jajecznicy zostawiamy jedną skorupkę i dokładnie myjemy. Oczywiście skorupkę można pomalować, obsypać brokatem lub udekorować w inny sposób.  Moja kompozycja z założenia miała  być minimalistyczna  i  dlatego odgraniczyłam się do naturalnego koloru.

BAWEŁNIANA TASIEMKA. Długość powinna odpowiadać obwodowi opaski na serwetkę. Wybrałam bawełnianą wstążeczkę w czerwoną kratę. To jedyny ostry akcent kolorystyczny.

BIAŁE PIÓRKA. 3 lub 5 małych piórek, które dodadzą lekkości. Można je kupić w kwiaciarniach i sklepach papierniczych. Paczka 50 piórek kosztuje ok. 4 zł.

GAŁĄZKI BUKSZPANU. Zamiast bukszpanu może być inna zielona roślinka, która wytrzyma 2-3 dni bez wody. Świetnie sprawdzą się iglaki.

KLEJ UNIWERSALNY. Potrzebny do sklejenie bawełnianej tasiemki. Najczęściej używam kleju Magic (cena ok 2-3 zł). Można również zszyć tasiemkę.

 

Stroik wielkanocny krok po kroku

 

Opaskę owijamy bawełnianą tasiemką i sklejamy lub zszywamy. Czerwona tasiemka ożywi kompozycję  i  zwróci uwagę na podstawę. Do opaski wkładamy skorupkę jajka, a następnie pojedynczo gałązki bukszpanu. Nie powinny być zbyt duże, aby nie przewróciły konstrukcji. Można w środek skorupki włożyć wacik nasączony wodą. Dzięki temu rośliny przetrwają znacznie dłużej. Z tyłu wkładamy kilka białych piórek.

Wykonanie jest bardzo proste i nie powinno sprawić kłopotów nawet początkującym. Można również przygotować większą kompozycję ze skorupkami jajek, ustawiając je w jednym naczyniu. Stroik jest minimalistyczny  i  delikatnie podkreśla świąteczny nastrój. Uwielbiam takie małe formy.

stroik wielkanocnyW naszym domu już czuć wielkanocny klimat. Pomalutku powstają świąteczne dekoracje. Jestem ciekawa na jakie Wy się zdecydujecie. Dajcie znać w komentarzach co planujecie. Tylko proszę nie piszcie jak moja koleżanka Asia, że maluje jajka na jeden kolor i wstawia kwiaty do wazonu 😉 To jest dopiero minimalizm!

Wesołych!

Hania