Strona główna Dom Wieszak w stylu shabby chic

Wieszak w stylu shabby chic

by HAART
wieszak w stylu shabby chic - haart.pl blog diy zrób to sam

Pisałam już o moich mazurskich  znaleziskach (wieszak i sekretarzyk). Od początku miałam pomysł na metamorfozę wieszaka. Plan był prosty: pobielić, postarzyć i postawić w wyjątkowym miejscu. Jak mi wyszło?

 

Wieszak… do roboty!

Wieszak kupiłam w małym mazurskim sklepiku ze starociami za 25 zł. Śmiesznie niska cena za taki wyjątkowy przedmiot. Biała farba akrylowa i papier ścierny kosztowały ok. 15 zł. Nie licząc mojej pracy, całość kosztowała ok. 40 zł. 

wieszak w stylu shabby chic, instrukcja krok po kroku, poradnik, jak zrobić, malowanie, biała farba - haart.pl blog diy zrób to sam 1

 

Krok po kroku

  1. Wieszak był pokryty bordową farbą. Była w dobrym stanie i tylko lekko ją przeszlifowałam papierem ściernym. Zaszpachlowałam uszkodzenia i bruzdy, a następnie wyrównałam powierzchnię.
  2. Krawędzie wieszaka przetarłam świecą. Tak, tak – zwykłą świeczką. To prosty i efektowny zabieg (niżej opiszę jaki efekt można w ten sposób uzyskać). Smarowałam grubą warstwę, bo chciałam, aby przetarcia były dobrze widoczne.
    wieszak w stylu shabby chic, instrukcja krok po kroku, poradnik, jak zrobić, malowanie, biała farba - haart.pl blog diy zrób to sam 2
  3. Pomalowałam całość białą farba akrylową (dwa razy).
  4. Przetarłam papierem ściernym miejsca pokryte świecą. Farba pięknie schodziła z “naświecowanych” miejsc.

 

W tym zadaniu czynny udział brał mój synek

Ma już przecież 1,5 roku i czas na naukę rzemiosła 😉 Poważnie mówić wyrywał mi z ręki papier ścierny i sam szlifował nóżki wieszaka. Jaki był szczęśliwy… Prawie tak,  jak w dniu, gdy tata pozwolił mu odłożyć na miejsce wkrętarkę. Oj, chyba  obarczyliśmy go genetycznie zamiłowaniem do majsterkowania. Wieszak gotowy! Tylko przedpokój przypomina jeszcze stodołę, a nie mieszkalną część domu.

Sprawdź również...

avatar

Aby strona działała prawidłowo, w celu analizy ruchu oraz korzystania z narzędzi marketingowych wykorzystywane są pliki cookies. OK, rozumiem. Więcej...

haart hanna kozlowska popup facebook

HAART logotyp 370x102 - haart.pl blog diy zrób to sam

 

Lubisz DIY? Zostań ze mną na dłużej i obserwuj HAART na Facebook'u. Dołącz do ponad 13 513 fanów mojego bloga. Bądź na bieżąco, komentuj i dziel się swoimi pomysłami w grupie "Pokaż co potrafisz DIY z HAART". Serdecznie zapraszam!