Strona główna » Wieszak w stylu shabby chic

Wieszak w stylu shabby chic

by HAART
wieszak w stylu shabby chic - haart.pl blog diy zrób to sam

Pisałam już o moich mazurskich znaleziskach (wieszak i sekretarzyk). Od początku miałam pomysł na metamorfozę wieszaka. Plan był prosty: pobielić, postarzyć i postawić w wyjątkowym miejscu. Jak mi wyszło?

Wieszak… do roboty!

Wieszak kupiłam w małym mazurskim sklepiku ze starociami za 25 zł. Śmiesznie niska cena za taki wyjątkowy przedmiot. Biała farba akrylowa i papier ścierny kosztowały ok. 15 zł. Nie licząc mojej pracy, całość kosztowała ok. 40 zł. 

wieszak, renowacja w stylu shabby chic, before i after

Krok po kroku

  1. Wieszak był pokryty bordową farbą. Była w dobrym stanie i tylko lekko ją przeszlifowałam papierem ściernym. Zaszpachlowałam uszkodzenia i bruzdy, a następnie wyrównałam powierzchnię.
  2. Krawędzie wieszaka przetarłam świecą. Tak, tak – zwykłą świeczką. To prosty i efektowny zabieg (niżej opiszę jaki efekt można w ten sposób uzyskać). Smarowałam grubą warstwę, bo chciałam, aby przetarcia były dobrze widoczne.
  3. Pomalowałam całość białą farba akrylową (dwa razy).
  4. Przetarłam papierem ściernym miejsca pokryte świecą. Farba pięknie schodziła z „naświecowanych” miejsc.
wieszak shabby chic, samodzielna renowacja mebla

W tym zadaniu czynny udział brał mój synek

Ma już przecież 1,5 roku i czas na naukę rzemiosła 😉 Poważnie mówić wyrywał mi z ręki papier ścierny i sam szlifował nóżki wieszaka. Jaki był szczęśliwy… Prawie tak,  jak w dniu, gdy tata pozwolił mu odłożyć na miejsce wkrętarkę. Oj, chyba  obarczyliśmy go genetycznie zamiłowaniem do majsterkowania. Wieszak gotowy! Tylko przedpokój przypomina jeszcze stodołę, a nie mieszkalną część domu.

5 1 głos
Oceń wpis:

Podobne

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Ciekawy wpis? Dodaj swój komentarz.x