Strona główna » Teatrzyk Playmobil

Teatrzyk Playmobil

by HAART
teatrzyk playmobil, zabawa z dziećmi w domu

Raz w miesiącu do naszego przedszkola przyjeżdża grupa teatralna i przybliża maluchom magię teatru lalek. Szymek bardzo lubi przedstawienia. Z wypiekami na twarzy opowiada co się podczas nich działo, a ja pękam z zadowolenia, że przedszkole serwuje im takie atrakcje. Pozazdrościłam im pomysłów i wymyśliłam domowy teatrzyk od Playmobil.

Teatrzyk Playmobil

W styczniowy piątek miało się odbyć kolejne przedstawienie. Misiek od kilku dni mówił o tym wydarzeniu. W czwartek wieczorem dostał gorączki i został uziemiony na kilka dni w domu. Choroba chorobą, ale szkoda przedstawienia… W takich sytuacjach DOMOWY TEATRZYK jest wybawieniem.

  • CENA ok. 150 zł.
  • SKŁAD: rozkładany teatrzyk w formie walizki, 6 figurek, kilkanaście dodatków (kapelusze, szable, koszyki, kwiatki, grzyby itp.), dwie dwustronne dekoracje sceniczne, dwie dwustronne boczne plansze, kreator dźwięków.
playmobil teatrzyk dla dzieci

Teatralne zabawy rozwijają wyobraźnię. Szymek zaskakuje mnie swoją kreatywnością. Opowiada historie, które są plątaniną rzeczywistości i bajek. Siedzę na widowni i mam dodatkowe, ważne zadanie. Na kolanach trzymam kreator dźwięków. Mogę wywołać śmiech lub oklaski, włączyć jedną z dwóch melodii (podkładów muzycznych). Szymek wygląda zza kurtyny:

– Mamo, włącz oklaski jak powiem BUM.

Potem zmiana. Ukrywam się za dekoracją i ustawiam figurki. W głowie szukam pomysłów na ciekawą historię. Proszę widownię o szukanie jagód w bajkowym lesie i wspólne wołanie księżniczki. Szymek piszczy z radości.

– Mamo, uważaj, krokodyl!

playmobil teatrzyk dla dzieci figurki

Będę się powtarzać… to cudowne chwile. Wspólne, niepowtarzalne, jedyne.

MOJA OCENA: Walizka jest lekka i bez trudu może ją przenieść 3-latek. Wymiana dekoracji nie sprawia większych problemów. Figurki i drobne elementy można ukryć w kilku kieszonkach znajdujących się w obudowie teatru. Dobra jakość wszystkich elementów. MINUS – teatrzyk trzeba ustawić na równej powierzchni. W przeciwnym wypadku kurtyna /drzwi, będą się zamykać.

5 1 głos
Oceń wpis:

Podobne

Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Bella
Bella
10 lat

chciałabym zobaczyc wasza zabawe 🙂

1
0
Ciekawy wpis? Dodaj swój komentarz.x