Strona główna » Rowerem przez Podlasie

Rowerem przez Podlasie

by HAART
podlasie rowerem, z dzieckiem, bez pośpiechu, naturalnie - haart.pl blog diy zrób to sam

Podlasie. Wstaję rano w naszej prawie wiejskiej chacie. Piję kawę i leniwie patrzę przez okno. Ciepło, cicho, miło. Jadę rowerem po bułki. Sielanka…

 

Podlasie – nic się nie dzieje?podlasie rowerem, z dzieckiem, bez pośpiechu, naturalnie - haart.pl blog diy zrób to sam 1

Ne zawsze mi się chce. Nie zawsze mamy czas. Nie zawsze jest pogoda. Tym razem się udało 🙂 Pan HAART zaplanował rowerową wycieczkę. Wyznaczył trasę i przygotował sprzęt. Szymek od rana przypominał wszystkim, że to właśnie TEN dzień. Pakował plecak, czyścił kask, wybierał przekąski. Cały dzień pod hasłem „WYCIECZKA”. Rodzice wiedzą, co to znaczy… Modliłam się o dobrą pogodę, bo najgorszą rzeczą na świecie są niespełnione marzenia maluchów.

podlasie rowerem, z dzieckiem, bez pośpiechu, naturalnie - haart.pl blog diy zrób to sam 2 podlasie rowerem, z dzieckiem, bez pośpiechu, naturalnie - haart.pl blog diy zrób to sam 3 podlasie rowerem, z dzieckiem, bez pośpiechu, naturalnie - haart.pl blog diy zrób to sam 4 podlasie rowerem, z dzieckiem, bez pośpiechu, naturalnie - haart.pl blog diy zrób to sam 5

Przejechaliśmy 15 km. Były obowiązkowe przystanki z bułą i sokiem w ręku, ucieczki przed wiejskimi psami i leśne spacery. Czas spędzony tylko we troje i nasze małe tajemnice.

podlasie rowerem, z dzieckiem, bez pośpiechu, naturalnie - haart.pl blog diy zrób to sam 6 podlasie rowerem, z dzieckiem, bez pośpiechu, naturalnie - haart.pl blog diy zrób to sam 7 podlasie rowerem, z dzieckiem, bez pośpiechu, naturalnie - haart.pl blog diy zrób to sam 8 podlasie rowerem, z dzieckiem, bez pośpiechu, naturalnie - haart.pl blog diy zrób to sam 9

Podlasie jest piękne i naturalne. W małych miasteczkach i wioskach znajdziecie stare drewniane domy. Wyjątkowe, pięknie zdobione, często zniszczone i zapomniane. Każdy dom jest inny i każdy ma swoją historię.

 

Baba na wsi

Przy okazji polecam pomysł BABY NA WSI, która zainicjowała stworzenie wirtualnej mapy drewnianych chałup, które zachowały się w różnych częściach Polski. Mam nadzieję, że powstanie WIRTUALNY SKANSEN. Oto apel BABY NA WSI:

Apeluję, odwołuję się do Waszej wrażliwości, uczuć i wszystkiego, co na Was działa i w końcu proszę Was bardzo – wysyłajcie na babanawsi@gmail.com zdjęcia wszystkich napotkanych wiejskich drewnianych chałup z krótkim opisem, wszystko, co o niej wiecie, albo, chociaż miejsce, w którym się znajduje. Jeśli widzicie, że niektóre mają gospodarzy, nie bójcie się zapukać i porozmawiać. Mogą powiedzieć nam coś szczególnego, a historia tego domu nabierze zupełnie innego znaczenia. Ratujmy je, chociaż w ten sposób. Będziemy je umieszczać pod jednym szyldem i wydaje mi się, że dzięki temu w pewnym sensie je uratujemy.

Obiema rękami, nogami i głową podpisuję się pod tą inicjatywą.

podlasie rowerem, z dzieckiem, bez pośpiechu, naturalnie - haart.pl blog diy zrób to sam 10 podlasie rowerem, z dzieckiem, bez pośpiechu, naturalnie - haart.pl blog diy zrób to sam 11 podlasie rowerem, z dzieckiem, bez pośpiechu, naturalnie - haart.pl blog diy zrób to sam 12 podlasie rowerem, z dzieckiem, bez pośpiechu, naturalnie - haart.pl blog diy zrób to sam 13 podlasie rowerem, z dzieckiem, bez pośpiechu, naturalnie - haart.pl blog diy zrób to sam 14 podlasie rowerem, z dzieckiem, bez pośpiechu, naturalnie - haart.pl blog diy zrób to sam 15 podlasie rowerem, z dzieckiem, bez pośpiechu, naturalnie - haart.pl blog diy zrób to sam 16 podlasie rowerem, z dzieckiem, bez pośpiechu, naturalnie - haart.pl blog diy zrób to sam 17 podlasie rowerem, z dzieckiem, bez pośpiechu, naturalnie - haart.pl blog diy zrób to sam 18 Mam nadzieję, że jeszcze w tym sezonie, odwiedzimy kilka wiosek. Szymek z radością wspomina rowerowe wycieczki, a to dla nas dodatkowy motywator. W przyszłym roku będzie już jeździł swoim rowerem. Na razie jeździ za wolno i nasze trasy są dla niego za długie. Wszystko przed nami 🙂


 

Wszystkich fanów rowerowych wycieczek odsyłam na blog Łukasza – ROWEROWE PORADY. Łukasza poznałam na warsztatach Och My Blog (relacja Asi z warsztatów) i zachwycił mnie swoją pasją. Zapewniam, że odpowie na każde Twoje pytanie, jeśli tylko będzie dotyczyło rowerów 🙂

Pozdrawiam,

Hania

 


Uwaga! Jeśli skorzystasz z tego linku, otrzymasz w prezencie od Airbnb środki na podróże w wysokości 100 zł. Udanego urlopu!


4 1 głos
Oceń wpis:

Podobne

Subscribe
Powiadom o
guest

17 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Iwona
Iwona
9 lat

Podlasie jest piękne! 🙂 W Czyżach i okolicach jest jeszcze dużo drewnianych chat, a w Dubiczach Cerkiewnych jest jeszcze taka strzechą kryta, piękna!

Plachaart
9 lat

Cudowne tereny! I my uwielbiamy wycieczki rowerowe 🙂

Asia prezentuje prezenty
Asia prezentuje prezenty
9 lat

o wow! czytam czytam i zupełnie nie spodziawałam się linka do swojego bloga! ale w pełni się zgadzam, że Łukasz jest absolutnym rowerowym guru i też podziwiam tę jego pasję. Podziwiam też Was, bo dla mnie jedną z najstraszniejszych rzeczy w jeździe… Czytaj więcej »

Asia i prezenty
Asia i prezenty
9 lat

czytam sobie spokojnie wpis, a tu nagle link do mojego bloga! wielkie dzięki! W pełni też się zgadzam, że Łukasz jest niekwestionowanym specjalistą od wszystkiego co rowerowe!
A Was podziwiam za tak ambitną wycieczkę; ja bym nie dała rady…

Asia i prezenty
Asia i prezenty
9 lat

Haniu, przepraszam za zamieszanie, ale będą dwa moje komentarze, bo myślałam, że tego nie przepuści filtr spamowy – wordpress nie lubi hasła 'prezentuje prezenty’ 🙁

Asia i prezenty
Asia i prezenty
9 lat

Haniu, jesteś THE BEST! :*

Łukasz Przechodzeń

Hejka, dzięki za link 🙂 Do swojej listy tematów na najbliższy czas, zapisuję pomysły jak odgonić napotykane na swojej drodze psy. Ale od razu mogę napisać, jeśli nie jesteśmy przygotowani, a pies wygląda na naprawdę groźnego – to najlepszym sposobem… Czytaj więcej »

Ania
Ania
9 lat

Piękne zdjęcia

Plachaart
9 lat

No z psami to jest problem…u naszych sąsiadów jest taki jeden co lubi wyścigi z rowerzystami i samochodami. Wyskakuje znienacka z krzaczorów i nieźle można się wystraszyć…Sposoby na psy? a) można włączyć turbodoładowanie, b) mieć w zanadrzu jakiś kąsek kiełbasy… Czytaj więcej »

17
0
Ciekawy wpis? Dodaj swój komentarz.x