Dzień nauczyciela nadchodzi wielkimi krokami. W szkołach zaczyna się gorączkowe dreptanie w miejscu i odwieczne pytanie: co robimy? Przygotowałam mini poradnik, który pomoże podjąć decyzję w zakresie wyboru prezentu, opakowania i życzeń. Na deser mam dla Was KARTKI do DRUKU, które możecie umieścić na prezentach… nie tylko z 8 autorskich propozycji poniżej.
Jaki prezent przygotować na dzień nauczyciela?
Wielokrotnie słyszałam pytanie: co robimy na dzień nauczyciela? Rodzice i dzieciaki zastanawiają się jak uczcić ten dzień i jaki prezent przygotować. Kwiaty, książki, a może wielki kosz słodyczy? W sieci królują “stroiki” okolicznościowe, które nie należą do moich ulubionych. Za dużo, za pstrokato i za plastikowo. Jestem zwolenniczką małych prezentów, bo przecież nie o nie tu chodzi. Ważne, aby okazać wdzięczność i docenić zaangażowanie wychowawcy.
1. Kwiaty
Proste i bardzo klasyczne rozwiązanie, ale przecież takie są najlepsze. Jeśli bukiet będzie od całej klasy to można zaszaleć z wielkością. Kupując duże kwiaty np. lilie, w tej samej cenie będziecie mieli dużo większy bukiet. Cena już od 50 zł. Osobiście uwielbiam kwiaty w pudełkach (flower box), które królują w wielu kwiaciarniach. Możecie je wykonać samodzielnie za połowę ceny. Wystarczy kupić kwiaty, pudełko, folię i gąbkę florystyczną. Polecam krótki film Jak zrobić kwiaty w pudełku.
2. Kubek ze specjalnym nadrukiem
Kubek to częsty prezent, ale wszystko zależy od tego co na nim napiszecie. Jestem przekonana, że wyluzowany nauczyciel ucieszy się z kubka z napisem “Mów do mnie Brzydko! Wziąść. Włanczać. Przyszłem“. Można skorzystać z gotowych wzorów, jak ten z podpiętego linku lub odwiedzić punkt zajmujący się nadrukami, w którym wybierzecie zarówno kształt kubka, kolor jak i tekst. Cena ok. 40 zł.
3. Słodycze
Ponownie klasyka, ale w wielu wydaniach. Można przygotować mały kosz ze słodyczami i wielką kokardą, kupić jedno większe opakowanie czekoladek lub zamówić tort z dedykacją. To jednak klasyczne rozwiązania. Teraz moja kreatywna wersja prezentu:
- “najlepszy cukiernik w klasie” piecze ciasteczka;
- kupujecie lukier w pisakach (kilka kolorów);
- każdy uczeń pisze swoje imię na ciasteczku;
- pakujecie całość do pudełka i zawiązujecie dużą kokardę;
4. Wieczne pióro
Nauczyciel → nauka → pisanie → pióro. Dobre pióro potrafi sporo kosztować, ale jeśli prezent jest od całej klasy i wybierzecie nieco tańszą wersję, budżet zamknie się na przyzwoitym poziomie.
5. Pudełko z życzeniami
Nie chodzi o pudełko z dedykacją, ale pudełko z ręcznie pisanymi przez uczniów życzeniami. Każdy uczeń na małej kartce, swoim długopisem (chodzi o to aby kartki różniły się kolorem tuszu) pisze jedno krótkie życzenie np. “Dużo słońca. Kamil”, “Wyjątkowej podróży. Hania”, czy “Wspaniałego zdrowia. Monika.” Karteczki zwija się w rulony i wkłada do ozdobnego pudełka.
6. Książka
Zawsze, ale to zawsze, książka jest dobrym prezentem. Oczywiście temat należy dopasować do osoby, ale to bardzo bezpieczny prezent. Jeśli dobrze znacie swojego nauczyciela, a zakładam, że znacie, to wiecie czy jest fanem florystyki, podróży czy może boksu tajskiego.
7. Balon w pudełku
Kupujemy balon z helem (chodzi o to, aby unosił się w powietrzu) i przywiązujemy do niego długi sznurek. Na małych karteczkach wpisujemy imiona uczniów po czym przyklejamy je do sznurka, jeden pod drugim. Transparentnym flamastrem piszemy na balonie “DZIĘKUJEMY!” i umieszczamy całość w kartonie. Nauczyciel otworzy karton, balon uniesie się w powietrzu, a na sznurku pojawią się imiona uczniów. Fajne, prawda? 🙂
8. Krzyżówka
Ten prezent wymaga zaangażowania i trochę czasu. Kartka w formie krzyżówki jest super prezentem i pokazuje, że spędziliście sporo czasu nad tym pomysłem. O co chodzi?
- Wymyślacie 9 prostych pytań związanych z klasą np. najlepszy pływak w szkole (jeśli macie mistrza pływackiego), kolor hali sportowej, nazwisko patrona szkoły.
- Hasła trzeba ułożyć tak, aby po rozwiązaniu krzyżówki, w pionie pojawiło się słowo “DZIĘKUJEMY”.
- Całą krzyżówkę zapisujecie na sztywnym papierze i wkładacie w ramkę (oczywiście bez szkła).
Prezent na dzień nauczyciela – pakowanie
Szalenie ważny element, o którym wielu zapomina. Najmniejszy drobiazg w odpowiednim opakowaniu potrafi wycisnąć łzy wzruszenia. Kolorowy papier i kokarda to podstawa. Książkę lub czekoladki zapakujecie w podstawowy sposób. Gorzej z nieregularnymi kształtami. Mam na to jeden patent:
- wycinam z papieru duży kwadrat;
- na środku stawiam prezent;
- łapię wszystkie rogi i łączę na górze;
- zawiązuję kokardę;
Do dekoracji prezentu można wykorzystać żywe kwiaty, gałązki bukszpanu, koronkę, a nawet guziki. Pomysłów jest bardzo dużo. Specjalnie na dzień nauczyciela przygotowałam romantyczny projekt, który możecie wykorzystać do dekoracji prezentów. Niżej znajdziecie plik do pobrania. Zawiera 3 grafiki o różnej wielkości. Największa sprawdzi się na dużych prezentach (bombonierki, książki), średnia świetnie pasuje do pudełek 10 cm x 15 cm, a najmniejszą można umieścić na wstążeczkach.
Oczywiście będzie mi bardzo miło jeśli pokażecie zapakowane prezenty na Facebooku lub Instagramie i umieścicie przy nich info, że pochodzą z @haartblog oraz #haartpl 🙂 Będzie to bardzo miłe podziękowanie za bezpłatny projekt. Pobierz grafikę ↓↓↓
Projekt dopasowałam do formatu A4, czyli klasycznie używanego w drukarkach. Możecie kupić grubszy papier lub wykorzystać standardowy. Jeśli grafikę chcecie wykorzystać do przygotowania klasycznej kartki z życzeniami, papier musi być grubszy. Jeśli przykleicie karteczki do prezentu wystarczy standardowa grubość.
Wszystkie prezenty owinęłam cienkim pogniecionym papierem. Boki skleiłam taśmą klejącą, a karteczki z życzeniami taśmą dwustronną. Możecie wykorzystać klej na gorąco lub zwykły klej biurowy. Na koniec dokleiłam kokardy z satynowych wstążek.
Bawcie się dobrze przy pakowaniu prezentów. Z romantycznymi karteczkami to naprawdę przyjemne zajęcie 🙂 Chętnie poznam Wasze pomysły na prezenty dla nauczycieli. Czekam na zdjęcia i komentarze.
Wpis zawiera linki afiliacyjne.
Dodaj komentarz