Strona główna » Bezpłatne warsztaty DIY dla czytelników HAART

Bezpłatne warsztaty DIY dla czytelników HAART

by HAART
warsztaty DIY w Warszawie

Warsztaty DIY to najciekawsza i najlepsza część mojego blogowania. Nie przesadzam! Uwielbiam kreatywne spotkania i każde traktuję bardzo osobiście. Od dawna chciałam zorganizować warsztaty dla czytelników HAART i zależało mi na tym, aby nie ponosili żadnych kosztów związanych ze spotkaniem. Chciałam w ten sposób podziękować za zaangażowanie, wsparcie, komentarze i codzienne obcowanie. Teraz to się udało, przy wielkim wsparciu Sound Garden Hotel!

Koszty wynajęcia sali są zazwyczaj największym, obok materiałów, obciążeniem i to one wpływają na ostateczną cenę warsztatów. Zgłosiłam się do Sound Garden Hotel, z którym współpracuję od dawna i opowiedziałam o swoim pomyśle. Jak zwykle, przyjęli mnie bardzo ciepło i… zgodzili się!  Otrzymaliśmy na cały dzień piękną salę konferencyjną, ciasteczka, napoje, kawy i inne dobra 😊 Jestem im ogromnie wdzięczna!

Warsztaty DIY w Sound Garden Hotel Warsztaty DIY Hania Kozłowska Warsztaty DIY w Sound Garden Hotel w Warszawie Warsztaty DIY w Sound Garden Hotel

 

Mając zapewnioną salę, mogłam ogłosić na blogu, FB i Insta zapisy na warsztaty DIY. Cieszę się, że tak miło przyjęliście pomysł, choć pojawiło się sporo pytań o inne lokalizacje: A Kraków? Przyjedziesz do Łodzi? Co z Poznaniem? Mam nadzieję, że kiedyś będę mogła przygotować całą trasę bezpłatnych warsztatów i spotkamy się w wielu polskich miastach.

 

Co się działo na warsztatach DIY

Dziewczyny i Bartek (tak, mieliśmy jednego chłopaka w grupie) bardzo mnie zaskoczyli. Przede wszystkim zaangażowaniem, pomysłami i niespodziewanymi prezentami. Wzruszyłam się dostając kartkę z życzeniami, kwiaty, koraliki i inne materiały do pracy. Takich akcji nie zakładałam 😊

Kasia przejechała 120 km, aby wziąć udział w warsztatach. Rozłożyła mnie na łopatki tą informacją i naprawdę nie wiedziałam jak jej dziękować. BARDZO miłe! Magda przyprowadziła na warsztaty swoją mamę i córkę. Wspaniale jest patrzeć jak pracują razem trzy pokolenia. Asia pokazywała nam zapomniane metody wiązania muliny, a Bartek rysował samoloty.

Oczywiście osoby, które najczęściej mówiły „nie umiem, nie mam talentu” pokazały BARDZO ciekawe prace. Grzyby malowane na koszulce przez Izę zrobiły furorę. Pokazywałam je kilku koleżankom DIY i wszystkie były zachwycone.

 

 

Biżuteria z bawełnianych sznurków

Przygotowałam kilka instrukcji bazujących wokół bawełnianych sznurków i na samym początku pokazałam dziewczynom jak wykonać proste, ale efektowne bransoletki. Ile osób, tyle interpretacji. Powstały romantyczne, letnie, tryskające barwami, z koralikami, zaplatane jak makramy. Kilka osób wykonało dodatkowo naszyjniki i breloczki.

Warsztaty DIY sznurkowe bransoletki Warsztaty DIY bransoletki i breloczki Warsztaty DIY bizuteria ze sznurków Warsztaty DIY biżuteria Warsztaty DIY w Sound Garden Hotel Warsztaty DIY bawełniane bransoletkiWarsztaty DIY bransoletki ze sznurków

Warsztaty DIY w Sound Garden Hotel

 

Koszulki z arbuzami

Na kilku letnich warsztatach hitem okazały się koszulki z arbuzami. Pokazałam uczestnikom jak, przy pomocy połowy ziemniaka, pędzelka i farb do tkanin, przygotować wyjątkową i radosną koszulkę. Po kilku godzinach rysunek trzeba przeprasować (wysoka temperatura utrwala farby) i spokojnie można prać T-shirt w tem. 40 stopni. W podobny sposób można pomalować torby, spodnie, kurtki lub plecaki.  Zobacz wpis torba z szablonem z serwetki.

 Warsztaty DIY malowanie T-shirtów Warsztaty DIY koszulka z arbuzami Warsztaty DIY w Sound Garden Hotel Warsztaty DIY malowanie koszulek Warsztaty DIY Hania Kozłowska Warsztaty DIY w Sound Garden Hotel

 

Bawełniane makramy

Bawełniane sznurki można wykorzystać na wiele sposobów, a jednym z moich ulubionych są makramy, które w ciągu ostatnich miesięcy stały się prawdziwym hitem w social mediach. Oczywiście nie miałam tyle czasu, aby pokazać szczegółowe techniki wiązania sznurków, ale chciałam zaszczepić pomysł i zachęcić do tworzenia. Znając nawet jeden podstawowy splot, można wyczarować wspaniałe zawieszki i makramy.

Warsztaty DIY makramy i zawieszki Warsztaty DIY tworzenie makram Warsztaty DIY makramy i zawieszki

 

Stempelki z kapusty pekińskiej

Przed warsztatami odwiedziłam sklep spożywczy i kupiłam kapustę pekińską. Chciałam pokazać, że warzywa i owoce, to świetne stempelki. Trzeba tylko znaleźć na nie sposób. Kapustę przecięłam na pół, pomalowałam czerwoną farbą do tkanin i odbiłam na bawełnianej torbie. Powstały piękne kwiaty, które po dodaniu listków wyglądały naprawdę świetnie.

Warsztaty DIY malowanie stempelkami z warzyw Warszataty DIY stempelki z warzyw

 

Koszulki malowane farbą w sprayu

Bawiliśmy się również farbami w sprayu, które dają bardzo ciekawe efekty. Na koszulki można nakleić, wycięte z taśmy malarskiej różne kształty, spryskać całość farbą, a po wyschnięciu oderwać taśmę. Super efekt murowany. Więcej koszulek malowany w ten sposób znajdziesz we wpisie warsztaty – przerabianie ubrań.

Warszataty DIY malowanie koszulek

 

Szablony

Szablonami zajęła się Asia i stworzyła przepiękną torbę, którą wszystkich oczarowała. Wykorzystała kilka ciepłych kolorów, a na deser zawiązała czarny (oczywiście ręcznie robiony) chwost. Piękna, prawda? Jeśli nie macie gotowych szablonów, możecie wykorzystać przedmioty codziennego użytku. Zajrzyjcie do wpisu domowe stempelki, sprawdźcie jak przy pomocy ołówka zrobić idealne kropki i do dzieła!

Warsztaty DIY szablony do malowania Warsztaty DIY malowanie na tkaninach

 

Warsztaty DIY

Poza opisanymi pomysłami, uczestnicy wykonali wiele autorskich prac. Uwielbiam patrzeć jak rozwijają skrzydła i głęboko wierzę, że wystarczy tylko zaszczepić idee, pokazać jak zacząć, a potem czekać na niesamowite efekty 😊 Ogromnie się cieszę z tego spotkania i BARDZO mocno pozdrawiam wszystkich uczestników. Jeszcze raz dziękuję Sound Garden Hotel, bo bez #SoundTeam to by się nie udało.

Warsztaty DIY w Sound Garden Hotel w Warszawie

 

Na koniec podziękowania dla Ani z bloga Ania Maluje, bo zaszczepiła we mnie pomysł bezpłatnych warsztatów. Obcowanie z dobrymi ludźmi owocuje dobrymi pomysłami 😊 Jeśli jeszcze nie znacie Ani, to koniecznie zajrzyjcie na jej bloga. Cudowna, mądra dziewczyna!

Mam ogromna ochotę na kolejne warsztaty i zachęcam Was do zapisania się na newsletter, bo tam w pierwszej kolejności informuję o zbliżających się wydarzeniach.

Do zobaczenia!

5 3 głosów
Oceń wpis:

Podobne

Subscribe
Powiadom o
guest

9 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Makramy
4 lat

Super są takie warsztaty, przypominają trochę te zamierzchłe czasy, kiedy to kobiety spotykały się w wiejskich izbach. Tak czy inaczej każde diy czy handmade jest super!

Jolka
Jolka
4 lat

naprawde świetne! musze koniecznie wbic na twojego instagrama 😀

Krystyna
Krystyna
3 lat

Bardzo ładne, chyba sama spróbuję swoich sił 😉

Patii
Patii
3 lat

Bardzo mi się podobają, każdy wzór jest ciekawy 🙂

Monia
5 miesiące

Genialnie wyglądają te róże z kapusty pekińskiej! Najpierw myślalam, że to pomalowany sztuczny kwiat odbity na materiale. Fajny pomysł <3

9
0
Ciekawy wpis? Dodaj swój komentarz.x