Boże Narodzenie nieodzownie kojarzy mi się z czerwienią. To kolor moich świąt. Tegoroczny kalendarz adwentowy również się czerwieni.

Wymyśliłam wersje do małych mieszkań, gdzie każdy metr jest na wagę złota i nie ma miejsca na duże dekoracje. Na ścianach wiszą obrazy, na podłodze stoją meble i kwiaty. Gdzie powiesić kalendarz?  Na szafie! Wolna, czysta przestrzeń, którą można zagospodarować na 24 dni grudnia. Oczywiście trzeba użyć taśmy do przyklejania, która łatwo się odklei i nie zostawi plam. Co mogę polecić, co sprawdziłam? Od roku współpracuję z marką tesa i testuję ich produkty. Z pewnością to zauważyliście, bo każdą taką współpracę jasno oznaczam. Do przyklejenia przezroczystych haczyków, na których zawiesiłam sznurki z torebkami,  użyłam również produktów tesa, samoprzylepnych plastrów Powerstrips. Po tygodniu odkleiłam część plastrów, aby sprawdzić, czy na szafie zostanie klej. Plasterki mocno się trzymają, ale „przeciętnej mocy kobieta” poradzi sobie z odklejeniem. Klej w całości został na plasterkach, a po przetarciu mokrą szmatką, szafa była jak nowa. Pomysł na tyle mi się spodobał, że mam już podobny plan na dekoracje sylwestrowe.


Potrzebne materiały
  • nożyczki i klej
  • biały sznurek
  • piórka, papierowe serwetki
  • czerwony papier do pakowania prezentów
  • plastikowe haczyli i samoprzylepne plastry
  • cyferki (zostaw komentarz, wyślę szablon do wydrukowania)

materiały kalendarz


Kalendarz adwentowy krok po kroku

Wycięłam  z czerwonego papieru 24 prostokąty. Każdy o nieco innych wymiarach, aby torebki się różniły. Zagięłam krawędzie (zdjęcie 2) tak, aby powstały paski o szerokości ok. 5 mm. Paski posmarowałam klejem i złożyłam na pół. Powstały „torebki”, w których zrobiłam dziurki.

kalendarz adwentowy Torebki DIY

Każdą z torebek ozdobiłam. Do dekoracji możecie użyć cekinów, wstążeczek, naklejek,  guzików.  Moje dekoracje ograniczyłam do białych piórek i serwetek. Na każdą torebkę przykleiłam jedną z 24 cyferek. Możecie użyć gotowych naklejek (do kupienia w sklepach papierniczych) lub zostawić komentarz pod wpisem. Wszystkim zainteresowanym wyślę moją wersję cyferek.

Do szafy przykleiłam 4 haczyki, które były w zestawie z samoprzylepnymi plastrami. Torebki zawiesiłam na sznurkach. Pamiętajcie, że na dole powinny się znaleźć mniejsze cyfry (1,2,3,4,5), na środku wyższe (6,7,8,9,10)  i  tak dalej. Będziecie odcinać koperty od 1 grudnia, a skończycie na 24. Do środka włożyłam czekoladki i cukierki.

HAART kalendarz adwentowy krok po krokukalendarz adwentowy 8kalendarz adwentowy HAARTkalendarz adwentowy DIY HAART

Już nie mogę się doczekać grudnia. Nasz syn jeszcze bardziej. Dajcie znać czy podoba się Wam ten pomysł, jakie macie kalendarze i czy chcielibyście zobaczyć świąteczne inspiracje na HAART? Zapraszam również do obejrzenia zeszłorocznego kalendarza.

Pozdrawiam serdecznie!

Hania


Wpis powstał przy współpracy

Tesa logo