Strona główna » Zgadnij, kto się schował?

Zgadnij, kto się schował?

by HAART
zgadnij kto się schował, kreatywna zabawa z dzieckiem diy

Najprostsze zabawy są najlepsze. Przedstawiam zabawę w „znikające zwierzątka”, czyli zgadnij kto się schował.

Zgadnij kto się schował – zabawa

Czego potrzebujesz

  • zestaw zwierzątek – można zastąpić samochodami, obrazkami, misiami; ważne, aby się od siebie różniły i dziecko potrafiło je nazwać;
  • miska lub pudełko, w którym zmieści się każdy z elementów zabawy;

Zasady zabawy

Ustawiamy wszystkie zwierzątka i nazywany je po kolei. Jeden z uczestników zabawy zamyka oczy (tu następuje spontaniczne machanie nogami i chichot), a drugi chowa pod miską jedno ze zwierzątek.

Dziecko otwiera oczy i stara się przypomnieć sobie, którego zwierzątka brakuję. Im więcej elementów tym trudniejsza zabawa. Na zdjęciach przedstawiam prostą wersję, składającą się z 5 elementów. Oczywiście wszystko zależy od wieku dziecka.

– Mamo, teraz ja. Schowam zebrę, dobrze?  🙂

zgadnij kto się schował, zabawa z dzieckiem diy

Zabawa jest banalnie prosta (w wykonaniu), a rozwija zapamiętywanie, spostrzegawczość i przede wszystkim daje DUŻO RADOŚCI. Prawdę mówiąc to również, świetna zabawa dla dorosłych. Zamiast zwierzątek można rozłożyć karty, zdjęcia lub przedmioty użytkowe.

Miłej zabawy!

Hania

0 0 głosów
Oceń wpis:

Podobne

Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Mama modelarza
Mama modelarza
9 lat

Bardzo fajna zabawa. Najlepsze są takie zabawy, które są kreatywne i rozwijają umysł dziecka. Ja swojemu synowi kupiłam model samochodu rc do samodzielnego złożenia. Teraz razem z tatą godzinami spędzają czas na składaniu. A jestem szczęśliwa, że moje dziecko bawi… Czytaj więcej »

1
0
Ciekawy wpis? Dodaj swój komentarz.x