Strona główna Dom Kartka dla Powstańca

Kartka dla Powstańca

by HAART
kartka dla powstańca

Będzie poważnie, patriotycznie i wzruszająco, bo kartka dla Powstańca to wspaniała inicjatywa upamiętniająca uczestników Powstania Warszawskiego. Fundacji Sensoria – BohaterON przygotowała biogramy żyjących Powstańców. Możecie zobaczyć ich twarze, przeczytać historie i… napisać do nich list. “Dla nas to tak niewiele – dla nich to czasami cały świat”.

Chcę dołożyć swoją cegiełkę to tego projektu, bo czuję, że jest ważny i potrzebny. Przygotowałam instrukcję jak wykonać prostą, patriotyczną kartkę, którą będziecie mogli wysłać do Powstańca.

Potrzebne materiały

  • biała lub kremowa kartka A4
  • czerwony i biały filc
  • klej uniwersalny
  • nożyczki
  • czarny flamaster
materiały do zrobienia kartki dla powstańca

Kartka dla powstańca, krok po kroku

Kartkę z bloku technicznego w formacie A4 składamy na pół, tworząc rozkładaną kartę. Można użyć ozdobnego papieru czerpanego, do scrapbookingu lub kartonu w kolorze ecru. Nie musicie się trzymać tego formatu. Zasada tworzenia będzie taka sama, tylko trzeba zmienić proporcje. Standardowe kartki tworzy się z arkuszy A5.

materiały na kartki

Flaga z filcu

Z białego i czerwonego filcu wycinamy dwa prostokąty o wymiarach 115 x 45 mm. Filc można kupić w sklepach papierniczych oraz pasmanteriach. Arkusz A4 kosztuje ok. 3 zł.

flaga z filcu

Uniwersalnym klejem przyklejamy filcowe prostokąty do kartki. Najpierw czerwony filc na dole, potem biały na górze. Trzeba wybrać klej, który łączy różne materiały, w tym filc z papierem.

materiały na kartki
kartka dla powstańca diy

Znak Polski Walczącej

Na grubej białej kartce (blok techniczny) szkicujemy literę P, z kotwicą na dole. Jest to Znak Polski Walczącej.

znak Polski walczącej

Czarnym flamastrem poprawiamy znak i mocno go pogrubiamy. Powinien mieć wysokość ok. 60 mm. Nie przejmujcie się gdy nie będzie idealny. Nie musi.

powstanie warszawskie
znak Polski walczącej

Wycinamy Znak Polski Walczącej. Najlepiej użyć małych nożyczek, które poradzą sobie z precyzyjnym wycięciem otworu w literce P.

Polska walcząca kartka

Znak odwracamy na lewą stronę i smarujemy klejem.

przyklejanie papieru

Przyklejamy na środku flagi. Gdy wyschnie możecie delikatnie poprawić czarnym flamastrem niedomalowane miejsca.

zrób kartkę dla powstańca

Ramka

Na koniec dodajemy ramkę. Czarnym flamastrem rysujemy małe kreseczki wzdłuż wszystkich krawędzi kartki.

zrób kartkę dla powstańca

Kartka dla powstańca gotowa! W środku jest dużo miejsca na życzenia i ciepłe słowa.

pocztówka dla powstańca

Wyślij kartkę

Co dalej? Gdzie wysłać kartkę? Wejdź na stronę BohaterON.pl i zobacz biogramy Powstańców. Wybierz osobę, do której napiszesz kilka ciepłych słów. Kartkę zapakuj do koperty, napisz do kogo jest kierowana (imię i nazwisko Powstańca), naklej znaczek i wyślij na adres: FUNDACJA SENSORIA, BohaterON, ul. Ołtaszyńska 7, 53-010 Wrocław. Fundacja przekaże kartki Powstańcom. Jeśli mieszkasz we Wrocławiu, kartkę możesz dostarczyć osobiście do siedziby fundacji.

karta dla powstańca
kartka dla polskiego powstańca

Zrób dzisiaj coś dobrego! 🙂 “Dla nas to tak niewiele – dla nich to czasami cały świat”.

Zobacz także...

avatar
Mariusz S.
Gość
Mariusz S.

Piękna i prosta kartka! 🙂 Naprawdę dobrze i oryginalnie się prezentuje 🙂

Aby strona działała prawidłowo, w celu analizy ruchu oraz korzystania z narzędzi marketingowych wykorzystywane są pliki cookies. OK, rozumiem. Więcej...

haart hanna kozlowska popup facebook

HAART logotyp 370x102 - haart.pl blog diy zrób to sam

 

Lubisz DIY? Zostań ze mną na dłużej i obserwuj HAART na Facebook'u. Dołącz do ok. 15 000 fanów mojego bloga. Bądź na bieżąco, komentuj i dziel się swoimi pomysłami w grupie "Pokaż co potrafisz DIY z HAART". Serdecznie zapraszam!