Strona główna » Girlanda z sercami

Girlanda z sercami

by HAART
girlanda z sercami

Dzisiaj będzie bardzo serdecznie, bo w roli głównej wystąpią romantyczne serca, a właściwie cała girlanda z sercami. Jest to urocza dekoracja, którą możesz samodzielnie przygotować w swoich domu. Nie potrzebujesz maszyny do szycia, ani innych skomplikowanych narzędzi.

girlanda z sercami

Potrzebne materiały

  • kolorowe tkaniny
  • nożyczki
  • bawełniany sznurek
  • wstążki
  • igła, nitka lub mulina
  • watolina

Girlanda z sercami krok po kroku

Szablon

Z kartki papieru wycinamy serce, które będzie szablonem. Najprościej złożyć kartkę na pół, a następnie wyciąć połowę serca i rozłożyć kartkę. Na filmie zobaczysz dokładnie jak to zrobić.

Wycięty szablon układamy na tkaninie, odrysowujemy kształt i wycinamy. Na każde serce potrzebujemy dwa wycięte elementy. Dobrze jest przygotować kilka różnych rozmiarów serduszek, bo dzięki temu girlanda będzie wygładzać ciekawie.

Fastrygowanie

Odcinamy 30 cm bawełnianego sznurka i związujemy na supełek. Do zszycia serduszek można wykorzystać zwykła nitkę, ale dużo lepiej wygląda mulina lub kordonek. To takie grube nitki wykorzystywane do haftowania lub szydełkowania. Znajdziecie je w każdej pasmanterii.

Nawlekamy mulinę na igłę i wbijamy w supełek sznurka, a następnie sznurek układamy we wcięciu, na górze i tu właśnie zaczynamy zszywanie. Dlaczego w tym miejscu? Na koniec doszyjemy wstążeczkę, która poza walorami estetycznymi, ukryje miejsce łączenia nitek.

Igłę wbijamy w dół i wyciągamy 5 mm dalej. Powtarzamy tą operację przez całą długość serduszka.  Z założenia fastryga to ścieg tymczasowy, ale u nas pełni funkcję dekoracyjną. Warto skupić się na tym, aby odległości były dość równe. Widoczna fastryga jest dodatkową dekoracją girlandy.

Wypełnienie i dekorowanie

Na górze zostawiamy małą dziurkę, przez która włożymy wypełnienie. To może być watolina, zwykła wata kosmetyczna lub ścinki tkanin. Zszywamy serce do końca, kilka razy przeszywamy w jednym miejscu aby nitka się dobrze trzymała. Igłą przesuwamy watę we wszystkie kąciki serduszka i sprawdzamy czy dobrze wygląda.

 Na koniec zawiązujemy kokardę ze sznurka lub satynowej wstążki. Można tez wykorzystać rafię, która jest bardzo fajnym, plastycznym materiałem. Kokardę doszywamy na górze, ukrywając przy okazji miejsce zszycia. Serduszko gotowe.

girlanda z sercami
girlanda z sercami

Łączenie serc

Takie pojedyncze serduszka łączymy w girlandę. Można je po prostu powiesić na sznurku czy wstążce lub tak jak ja, połączyć je zawieszkami. Jak to zrobić? Przez pętelkę przekładamy serduszko i luźno puszczamy. Bierzemy kolejne i ponownie przekładamy przez pętelkę. W ten sposób powstaje romantyczna kompozycja.

girlanda z sercami

Jeśli szukasz więcej romantycznych inspiracji sprawdź koniecznie wpisy: Walentynkowe pudełko do druku oraz Herbaciana galeria. Nie zawiedziesz się!

5 2 głosów
Oceń wpis:

Podobne

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Ciekawy wpis? Dodaj swój komentarz.x