Strona główna » Jaki piekarnik wybrać, aby ułatwić sobie życie?

Jaki piekarnik wybrać, aby ułatwić sobie życie?

by HAART
piekarnik Haier

W czasach, gdy szybkie tempo życia i obowiązki potrafią przyprawić o zawrót głowy, posiadanie inteligentnych urządzeń, które poprawiają komfort życia, jest zbawieniem. Wybierając piekarnik, warto skupić się nie tylko na dobrym wyglądzie, mocy i wydajności (bo to podstawa), ale również na funkcjach, dzięki którym wyniesiemy potrawy na wyższy poziom i zaoszczędzimy czas spędzony w kuchni. Tak, to możliwe!

Jakiś czas temu pisałam na HAART pralko-suszarce Haier. Opowiedziałam o jej zaletach, funkcjach i specjalnych możliwościach, takich jak np. odświeżanie ubrań parą. Pralko-suszarka nadal jest z nami, a moje zadowolenie jest niezmienne.

Tym razem odwiedziłam salon Haier, by przetestować piekarniki z serii I-Touch. Opowiem o ich możliwościach i udowodnię, że dzięki sztucznej inteligencji, która podpowiada optymalne ustawienia i prowadzi przez cały proces pieczenia, możemy zaoszczędzić dużo czasu i ułatwić sobie życie. Jestem pewna, że część funkcji Was zaskoczy! A na koniec podam przepis na dwa dania z gruszkami w roli głównej.

Dostępność modeli, opis funkcji i cenę piekarnika znajdziecie na stronie haier.com.

Haier piekarnik

Pierwsze wrażenie

Od razu rzuca się w oczy elegancka, minimalistyczna forma oraz interaktywny, kolorowy panel dotykowy, który pozwala kontrolować każdy etap pracy. Czarne szkło, wzbogacone elementami z ciemnego aluminium, nadaje urządzeniu nowoczesny i luksusowy wygląd. Drzwiczki otwierają się łatwo i bezgłośnie, co świadczy o dobrze zaprojektowanych zawiasach. Wewnątrz znajdziemy dwie lampy boczne, które zapewniają dobrą widoczność potrawy w trakcie pieczenia.

Najważniejsze funkcje piekarników Haier:

Książka kucharska z 350 przepisami

To nie jest zwykła książka kucharska. Szukając pomysłu na obiad, kolację czy deser masz do wykorzystania 350 przepisów zapisanych w pamięci urządzenia. Możesz przygotować potrawę, wstawić ją do piekarnika i na panelu sterowania potwierdzić nazwę dania. Wszystkie parametry takie jak czas pieczenia, temperatura, tryb (termoobieg, grill, grzałka góra/dół), a nawet wstępne nagrzewanie piekarnika, ustawią się automatycznie. To się nazywa oszczędność czasu! 🙂

Oczywiście możesz ustawić własny program lub modyfikować dostępne, a nawet zapisać je w ulubionych tak, aby następnym razem skrócić czas wyboru ustawień i nie zastanawiać się, czy francuskie rogaliki pieczemy w 200, czy 220°C. Możesz również łatwo łączyć programy, jeśli potrawa wymaga np. pieczenia przez 30 minut w temperaturze 180°C, a potem przez kilka minut w wyższej.

książka kucharska w piekarniku Haier

Termosonda

Tego jeszcze nie widziałam, a przynajmniej nie w takiej formie. Termosonda pozwala na bieżąco kontrolować temperaturę wewnątrz potrawy bez wyciągania jej, rozkrawania itp. Składa się z sondy widocznej na zdjęciu i przewodu, który wkładamy w wewnętrzną ścianę piekarnika. Ostry koniec wbijamy w danie i zamykamy piekarnik. Nic więcej nas nie interesuje. Idealnie!

termosonda w piekarniku Haier

Aplikacja hOn

Zarządzanie piekarnikiem z poziomu telefonu też jest możliwe. Siedząc na kanapie, można np. sprawdzić, ile minut zostało do końca programu, a gdy danie będzie gotowe, aplikacja od razu nas o tym poinformuje. Dzięki zintegrowaniu z termosondą, w każdym momencie można sprawdzić temperaturę wewnątrz potrawy, a w wolnej chwili zainspirować się, przeglądając przepisy.

aplikacja Haier piekarnik

Autoczyszczenie

Czyszczenie piekarnika nie należy do przyjemnych czynności i dlatego system autoczyszczenia jest moją ulubioną funkcją piekarników Haier. System włącza się automatycznie po skończonym pieczeniu i w zależności od modelu może to być czyszczenie pyrolityczne, katalityczne lub parowe. Brzmi bardzo poważnie, ale najważniejsze, że działa 🙂. Pyroliza zamienia osady tłuszczu i resztki jedzenia w popiół w temperaturze prawie 430°C. Po wszystkim wystarczy dół piekarnika wytrzeć wilgotną gąbką lub ściereczką i gotowe.

Funkcje specjalne

Piekarniki Haier poza standardowymi trybami takimi jak termoobieg, grill, czy dolne grzanie, posiadają sporo funkcji specjalnych. Jedną z najpotrzebniejszych jest rozmrażanie, a najciekawszych funkcja pary. O ile rozmrażania nie trzeba wyjaśniać, to w przypadku pary warto dodać, że dzięki niej można przygotować zdrowsze potrawy bez konieczności dodawania tłuszczu. Piekarnik sam dozuje odpowiednią ilość pary, aby potrawy były soczyste, miękkie i zdrowe. Entuzjastów domowego pieczywa zainteresuje funkcja zaczyn, w której komora piekarnika jest odpowiednio i delikatnie podgrzewana, aby zapewnić wzrost pieczywa i wypieków. W książce kucharskiej, o której pisałam wcześniej, jest sporo przepisów na domowe pieczywo i ciasta.

pieczenie w piekarniku Haier

Jakie potrawy przygotowałam w piekarniku Haier?

Jesień to idealna pora na delektowanie się gruszkami. Przygotowałam dwie wersje pieczonych gruszek, które można włożyć do pieca w tym samym czasie. Jeśli planujesz spotkanie w większym gronie, to bawiąc się jedynie dodatkami, zmultiplikujesz ilość potraw i zaskoczysz gości.

Gruszki z camembert, orzechami i miodem

Gruszki myjemy, wycieramy i kroimy na pół. Nożem delikatnie usuwamy gniazda nasienne. Do środka wkładamy pocięty ser camembert, a na górę orzechy włoskie. Ilość sera i orzechów zależy od indywidualnych preferencji. Na trzy połówki gruszek położyłam połowę camemberta i garść orzechów. Na górę dodajemy po 1-2 łyżeczki miodu i gotowe.

Gruszki z camembert przepis
Gruszki z camembert orzechami i miodem

Camembert z gruszką i figą

Druga wersja jest bardziej kolorowa i pięknie wygląda po upieczeniu. Umyte gruszki kroimy na małe kawałki i wkładamy do miseczek wyłożonych papierem do pieczenia. Na gruszkach układamy kawałki camemberta i dekorujemy kilkoma plastrami dojrzałej figi. Na wierzch można dorzucić odrobinę żurawiny, która przełamuje smak i dodaje potrawom charakteru.

gruszki z camembert przepis
Piekarnik Haier Hania Kozłowska

Pieczenie

Obie potrawy wstawiamy do nagrzanego piekarnika. Co ciekawe piekarnik Haier sam informuje, kiedy jest odpowiednio gorący i gotowy do pracy. Na ekranie ustawiamy temperaturę i czas pieczenia. Zalecam 15 minut w temperaturze 200°C, a jeśli lubisz mocno podgrzany (właściwie spieczony) ser, to nawet 20 minut.

piekarniki Haier

Pamiętaj, że możesz skorzystać z opcji dodania potrawy do ulubionych przepisów. Piekarnik zapisze ustawienia, a przy kolejnym pieczeniu wystarczy jedno dotknięcie, aby uruchomić program. To duża oszczędność czasu.

pieczenie w piekarniku Haier
wnętrze piekarnika Haier
Piekarnik Haier Hania Kozłowska

Obie wersje po upieczeniu wyglądają pysznie i zapewniam, że tak też smakują. Pierwszy przepis, który zawiera miód, jest dużo słodszy, za to druga wersja, dzięki żurawinie ma kwaskowatą nutkę. Każdy znajdzie coś dla siebie. Koniecznie sprawdźcie!

dania z gruszek przepisy

Podsumowanie

Bardzo się cieszę, że mogłam przetestować piekarniki Haier i Wam o nich opowiedzieć. Wszystkie udogodnienia sprawiają, że przygotowanie potraw jest prostsze i szybsze, a do tego mamy ogromną dawkę inspiracji w książce kucharskiej. Automatyczne funkcje na pewno pomogą osobom, które zaczynają swoją przygodę w kuchni, a starym wyjadaczom pozwolą zaoszczędzić czas i ułatwią życie. Jestem pewna, że przy kolejnym remoncie kuchni wybiorę jeden z testowanych modeli.

Przy okazji zachęcam do obejrzenia pozostałych urządzeń kuchennych, bo Haier ma w swojej ofercie także płyty kuchenne, okapy, chłodziarko-zamrażarki, mikrofale i zmywarki. Klikając w zielony przycisk, poznasz pełną ofertę.


Artykuł powstał przy współpracy reklamowej z marką Haier.

4.8 4 głosów
Oceń wpis:

Podobne

Subscribe
Powiadom o
guest

6 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
mamawiktora
mamawiktora
11 miesiące

Wszystko wygląda bardzo smacznie. Fajnie jest tak potestować 🙂

relaxmed
relaxmed
9 miesiące

Przy zakupie nowego piekarnika zawsze się gubię w różnych opcjach. Twój artykuł pomógł mi zrozumieć, na co zwrócić uwagę, dzięki!

Marta
Marta
8 miesiące

Stoje przed wyborem nowego piekarnika i te porady na pewno ułatwią mi podjęcie decyzji.

6
0
Ciekawy wpis? Dodaj swój komentarz.x