Strona główna » Węzeł rybacki, czyli jak wykończyć makramę

Węzeł rybacki, czyli jak wykończyć makramę

by HAART
makrama dla poczatkujących węzeł rybacki

Tytuł brzmi jak wstęp do filmu kryminalnego, ale w ten właśnie sposób najwięcej osób szuka informacji w jaki sposób zakończyć kwietnik, chwosty lub makramę. Węzeł rybacki, nazywany również opaską bosmańską, jest jednym z najczęściej używanych węzłów w makramie. Świetnie wygląda zarówno przy plecionych, grubych sznurkach jak i klasycznych skręcanych o różnej grubości. Najczęściej wykorzystuje się go do tworzenia dekoracyjnych chwostów, pasków, kwietników, ale również przy tworzeniu romantycznych aniołów.

węzeł rybacki w makramie
Węzeł rybacki w makramie
węzeł rybacki w makramie

Jak zrobić węzeł rybacki?

Przygotowanie materiałów: Możesz wybrać sznurek w kolorze kontrastującym lub pasującym do twojego projektu, w zależności od efektu, który chcesz osiągnąć. Długość sznurka jest uzależniona od grubości sznurków, które chcesz związać oraz długości samego węzła. Najładniej wyglądają węzły mające co najmniej 5-6 warstw. Na początek przygotuj sznurek o długości ok. 30 cm.

Tekst nigdy nie zastąpi wizji, więc zapraszam do obejrzenia filmu instruktażowego, w którym pokazuje dokładnie, jak wykonać węzeł rybacki.

Zastosowania węzła rybackiego

  • Dekoracyjne chwosty: Doskonale nadaje się do tworzenia ozdobnych chwostów na końcach makramy. Możesz użyć różnych kolorów sznurka, aby dodać więcej kreatywności i uroku twojemu projektowi.
  • Kwietniki: Wykorzystaj go, aby zakończyć swoje kwietniki w elegancki sposób. Węzeł jest mocny i dobrze utrzyma nawet ciężkie doniczki.
  • Paski: To rozwiązanie można zastosować również w paskach. Oczywiście wiązanych, a nie z klamrą.
  • Bransoletki: Kojarzysz sznurkowe bransoletki? Tu również świetnie sprawdza się węzeł rybacki.
  • Romantyczni aniołowie: Jeśli jesteś fanem makramowych aniołów, to wiązanie w tali możesz wykonać właśnie tym węzłem.

Węzeł rybacki odegrał ważną rolę w moim projekcie „Makramowe drzewo”. Jeśli jesteś ciekawa,  jak wygląda to makramowe dzieło w praktyce, zapraszam do obejrzenia filmu na moim kanale YouTube, gdzie pokazuję cały proces tworzenia. Zobaczysz jak może być użyty w praktyce.

Węzeł rybacki to nie tylko praktyczne narzędzie do zakończenia projektów makramowych; to także sposób, aby dodać trochę stylu i charakteru do twoich dzieł. Kiedy używasz tego węzła, makramowy kwietnik czy inne projekty nabierają „profesjonalnego” charakteru. To takie proste rozwiązanie!

Nie musisz być profesjonalistką, żeby cieszyć się makramą. Wystarczy trochę ciekawości i chęci do zabawy. A węzeł rybacki? To taka mała magia, która sprawia, że twoje dzieła stają się jeszcze bardziej wyjątkowe.

5 1 głos
Oceń wpis:

Podobne

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
0
Ciekawy wpis? Dodaj swój komentarz.x