Pierwsza zabawy z farbami przyprawiają rodziców o palpitacje serca – przynajmniej ze mną tak było. Roczniak wszystko wkłada do buzi. Dlaczego miałby nie wkładać farb plakatowych?

Rozwiązaniem jest przygotowanie JADALNYCH FARB. Oczywiście nie zachęcam do pochłaniania łyżkami kolorowych mikstur, ale nic się nie stanie, jeśli maluch włoży pędzelek czy rączkę do buzi. Możecie spokojnie zając się zabawą.

Jak zrobić jadalne farby HAARTPodstawą jest JOGURT naturalny. Tak, tak, taki zwykły, ze sklepu spożywczego. Do tego barwniki spożywcze (można kupić w sieci – ok. 1 zł za kolor). Barwniki są bardzo wydajne i dają wiele możliwości. Kupując kilka podstawowych kolorów możecie mieszać je ze sobą uzyskując nieskończenie wiele odcieni.


KROK PO KROKU
  • Przygotuj kilka miseczek. Najlepiej szerokich, aby dzieci mogły malować nie tylko pędzelkiem, ale i rączkami.
  • Do każdej miseczki włóż 2-3 łyżki jogurtu.
  • Ostrożnie dodaj odrobinę barwnika i wymieszaj. Jeśli chcesz uzyskać bardziej intensywny kolor, dodaj więcej barwnika i ponownie wymieszaj.
  • Przygotuj papier i pędzelki.

jadalne farby


UWAGA! Barwniki spożywcze barwią skórę. Po takiej zabawie dzieciakom zostają niebieskie języki i czerwone obwódki wokół paznokci. Woda z mydłem ratuje sytuację, ale trzeba uważać z intensywnością barwnika.

Jak zrobić jadalne farby z jogurtuJadalne farby dają sporo mozliwości. Polecam odbijanie rączek i przerabianie ich na np. drzewa, ludzi czy zwierzątka. Można stworzyć obrazki z odbitych rączek i powiesić w ramkach, w dziecięcym pokoju.

Dajcie znać czy podoba się Wam ten pomysł. Chętnie zobaczę Wasze prace.

Miłej zabawy i głowy pełnej pomysłów!

Hania