Pomysł na bardzo prostą dekorację – ozdobne świeczki.  Wykonanie zajmie 5 minut i  naprawdę każdy sobie poradzi. Świeczki mogą stanowić element większej dekoracji, ale o tym napiszę później. Zapraszam.


POTRZEBNE MATERIAŁY

 

  • Świeczki.
  • Nożyczki.
  • Dekoracyjna taśma samoprzylepna.

Zestaw 24 mini-świeczek kosztuje ok. 10 zł. W sprzedaży są również mniejsze zestawy, po 3 lub 10 szt. Dekoracyjne taśmy można kupić w sklepach papierniczych. Wybór jest bardzo duży i  cały czas pojawiają się nowe wzory. Ceny zaczynają się od 4 zł, a  kończą na 15 zł. Dużo sieciówek wprowadza taśmy do sprzedaży, a to gwarantuje niższe ceny.  Przed świętami z pewnością pojawią się nowe zestawy w Biedronce i Lidlu. Bądźcie czujni  : )

ozdobne świeczki


Ozdobne świeczki, krok po kroku

Oczyszczamy metalową osłonkę świeczki. Powinna być odtłuszczona,  aby taśma dobrze się trzymała. Można przetrzeć wacikiem nasączonym w spirytusie lub dobrze wyczyścić i osuszyć płynem do mycia naczyń.

Wybraną taśmę przyklejamy do metalowej obudowy świeczki. Wyrównujemy do góry, a następnie odcinamy nadwyżkę taśmy na dole. To ważne,  aby na górze była równa krawędź. Ewentualne nierówności nie będą widoczne na dole.

ozdobne świeczki

Świeczki wyglądają świetnie i są częścią większej, romantycznej dekoracji. Stara rama, srebrny świecznik, oryginalny list z 1806 roku. Mała rzecz,  a cieszy. Oczywiście taśmy powinniście dostosować do miejsca, w którym będą prezentowane. Do moich ulubionych należą paski i kropki. Niby tradycyjnie, a jednak nowocześnie. Polecam wpis JAK ZROBIĆ LAMPIONY ZE SŁOIKÓW. Jeśli lubicie romantyczne klimaty, to ten wpis powinien się Wam spodobać.

ozdobne świeczki

Kto ma ochotę na przemianę zwykłych świeczek? : ) Dajcie znać czy lubicie takie proste rozwiązania. Ostatnio spotkałam się z opinią, że brakuje na HAART kursów dla początkujący. Pomysł na ozdobne świeczki jest BARDZO prosty ; )

Pozdrawiam

Hania