Strona główna » Sewilla – hiszpańskie miasto na urodziny

Sewilla – hiszpańskie miasto na urodziny

by HAART
Sewilla w Hiszpanii

Sewilla podczas urodzin. 35 lat, mąż, syn, dom, praca. Kryzys wieku średniego – BRAK 🙂 Moje małe podsumowanie w stylu Bridget Jones jest całkiem na miejscu.  Tak się czuję w Hiszpanii. Tak się czuję w Sewilli.

Sewilla – Hiszpania w pigułce

sewilla andaluzja hiszpania spacer po mieście z dzieckiem
weekend w sewilli z dzieckiem

Sewilla to miasto idealne na weekendowe zwiedzanie. Dwa, trzy dni wystarczą, aby zobaczyć najważniejsze miejsca. Oczywiście nigdy dość romantycznych wieczorów w wąskich uliczkach z flamenco w tle. Szczególnie, gdy obchodzisz urodziny 🙂

Miasto jest pełne zabytków. To właśnie stąd do Indii wypłynął Krzysztof Kolumb. Sewilla miała królewski monopol na handel z koloniami, a zdobyte w Nowym Świecie bogactwa znacząco wpłynęły na rozwój miasta.

andaluzja, hiszpańskie przekąski tapas, bary, katetra

Złota Wieża (hiszp. Torre del Oro)

Znajduje się niedaleko mostu Puente de San Telmo. Wieża była obserwatorium, więzieniem, kaplicą, składem prochu i – jak mówi legenda – składem złota przywożonego z Nowego Świata.

Uwaga! Tu trwały negocjacje z małym podróżnikiem. W wózku czy na nogach, banan czy jabłko, woda czy sok, z daszkiem czy bez?

sewilla złota wieża torre del oro

Jak Sewilla to arena walk byków

Plaza de Toros de la Real Maestranza de Caballería de Sevilla to najstarsza arena tego typu w całej Hiszpanii. Dwa tygodnie po świętach Wielkanocnych odbywa się tu słynny festiwal walk byków (Feria de Abril). Arena walk byków i torreadorów jest udostępniana zwiedzającym (bilet 7 EUR). Można tu znaleźć muzeum corridy.

Sewilla, Andaluzja, Hiszpania z dzieckiem, katedra, giralda, alkazar, plaza de toros, plaza de espana, plaza nueva
haart banner 100 zł airbnb

Alkazar w Sewilli

sewilla, sevilla, pałac królewski, alkazar

Pałac Królewski Alkazar (hiszp. El Real Alcázar de Sevilla) znajduje się blisko katedry. Budowę rozpoczęto w 913 roku na życzenie Abd Al-Rahman III, pierwszego kalifa Andaluzji. Pamiętajmy, że były to czasy, gdy Półwysep Iberyjski był w dużym stopniu opanowany przez Arabów. Później Alkazar w Sewilli przez ponad 500 lat był wielokrotnie przebudowywany. Można się zaszyć na kilka godzin w cienistych ogrodach, ścieżkach, pomieszczeniach.

sewilla, alkazar, pałac królewski, patio i krużganki
  • CIEKAWOSTKA: Rada Miasta Sewilli (obecny właściciel Alkazaru) przyznała królowi i jego rodzinie prawo do części pomieszczeń.
  • GODZINY OTWARCIA: 9:30- 19:00
  • CENA BILETU: 7,5 EUR
sevilla, pałac królewski alcazar, ogrody

Spędziliśmy tu całe popołudnie, ale to nie był najlepszy dzień miśka. Na każdym kroku pokazywał, że nic mu się nie podoba. Dopiero wieczorem odzyskał humor i pozwolił nam delektować się atmosferą Sewilli. Wysoka temperatura w betonowym mieście robi swoje…

sewilla miasto nocą, zabawa, bary i restauracje

Wróciliśmy do hotelu bardzo późno, położyliśmy miśka do wielkiego łóżka i zaczęliśmy planować kolejny dzień. Rano okazało się, ze kuchnia naszego hotelu „się zepsuła” i śniadanie zjedliśmy w pobliskim barze w towarzystwie prawdziwych Hiszpanów.  Na tę okoliczność otrzymaliśmy od hotelu specjalne vouchery. Urodzinowa Sewilla pełna niespodzianek…

sewilla, zwykli ludzie, bary i restauracje, weekend z dzieckiem
3.7 3 głosów
Oceń wpis:

Podobne

Subscribe
Powiadom o
guest

4 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
superbabcia
superbabcia
10 lat

Też tak chce!

HAART
HAART
10 lat

🙂

MARTA
MARTA
9 lat

Pięknie

izolacja
izolacja
9 lat

Fabuła bliska każdemu

4
0
Ciekawy wpis? Dodaj swój komentarz.x