Strona główna » Praga atrakcje – co zobaczyć, gdzie nocować, co jeść

Praga atrakcje – co zobaczyć, gdzie nocować, co jeść

by HAART
praga atrakcje praha co zobaczyć, gdzie nocować, co jeść - z dzieckiem panorama landscape - haart.pl blog diy zrób to sam

Praga atrakcje ma przeróżne i każdy tutaj coś dla siebie znajdzie. My szukaliśmy rozrywek chyba dość klasycznych 🙂 Praga także zaskakuje… swoim skondensowanym centrum. Mieszkaliśmy na Kampie, czyli w samym sercu starej Pragi (Mala Strana). Hotel o tej samej nazwie (Hotel Kampa) był bardzo dogodnie usytuowany, a do wszystkich obowiązkowych zabytków mieliśmy kilka kroków.

Praga atrakcje

panorama pragi w czechach, starówka, hradczany
praga, staromiejski rynek, zabawa dzieci

Praga jest piękna. Odnowiona, dopieszczona. Każda kamienica zaskakuje detalami. Jest czysto i trochę „niemiecko”. Oczywiście we wszystkich sklepikach króluje KRECIK i SZWEJK ale w morzu tandety można znaleźć prawdziwe perełki. Kupiliśmy metalową tablice z reprodukcją plakatu JOSEF STAUS, która zamieszkała w wiejskiej kuchni.

praga atrakcje, mala strana
praga z dzieckiem, krecik szwejk sklepy

Staromiejski Rynek

To najważniejsza część Pragi. Pełna zabytkowych kamienic, wąskich uliczek i magicznego klimatu.

atrakcje pragi, czechy, staromiejski rynek
rynek starego miasta w pradze
puszczanie baniek, praga, rynek staromiejski

Zegar astronomiczny Orloj

Znajduje się on na południowej stronie ratusza, na Staromiejskim Rynku (Staromestske Namesti). Ma ok. 600 lat. O każdej pełnej godzinie poruszają się średniowieczne figurki umieszczone przy słynnym zegarze. Plac odwiedziliśmy kilka razy, ale nigdy nie załapaliśmy się na pokaz. Ostatniego dnia postanowiliśmy „zaliczyć” ten punkt programu. Spóźniliśmy się na 20., wykonaliśmy kilka rundek po zabytkowych uliczkach, sklepikach, zaułkach i o 20:45 zajęliśmy miejsce przed wieżą. Misiek wiedział, że za chwilę coś się wydarzy i niecierpliwie dreptał w miejscu. Oczywiście w ostatnim momencie, niemiecka wycieczka władowała się tuż przed naszym idealnym strategicznym miejscem i zasłoniła małemu podróżnikowi cały widok!

Nasze oczekiwania rosły wraz z każdą minutą. POKAZ – kilkadziesiąt sekund machania głową, ręką i dzwoneczkiem. Pan HAART spojrzał na mnie wymownie i dodał „szaleństwo…” 🙂 Cóż… należy docenić średniowieczny pomysł i wykonanie, ale mając pod nosem, w mazurskiej ŚWIĘTEJ LIPCE, organy (co prawda dużo młodsze bo z 1719 roku), z kilkudziesięcioma ruchomymi elementami, miałam nieco większe oczekiwania.

praga atrakcje, zegar astronomiczny orloj
haart banner 100 zł airbnb

Praga atrakcje – Most Karola

Pocztówkowy, piękny i strasznie zapchany turystami. Na zdjęciach wydawał się taki duży… Ogarnęło mnie przerażenie, gdy przypomniałam sobie, że podczas budowy w XIV wieku, używano kurzych jaj do zaprawy. To brzmi mało stabilnie. Mam nadzieję, że to tylko mit.

Niewątpliwie to romantyczne miejsce. Można wynająć łódkę lub ŁABĘDZIA 🙂 i zobaczyć most z tafli wody. Oczywiście o każdej porze dnia i nocy. Podobnie z imprezowiczami, którzy nie licząc czasu bawią się na niewielkich wyspach na Wełtawie całą dobę.

most karola, balon nad wełtawą w pradze
praga atrakcje, most karola

Figura św. Jana Niepomucena

Do pogłaskania, obowiązkowo! Znajdziecie ją bez trudu, bo zawsze jest oblepiona turystami marzącymi o szczęściu.

most karola, figura św. jana niepomucena

Wieczorami, pod murami mostu, znajdziecie niezapomniany klimat czeskich knajpek, restauracji. Nie widziałam zbyt wielu policyjnych patroli, ale czuliśmy się bezpiecznie.  To miasto z pozytywnym klimatem.

praga atrakcje, wieczór na malej stranie

Część II wkrótce…

0 0 głosów
Oceń wpis:

Podobne

Subscribe
Powiadom o
guest

4 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Placha
Placha
10 lat

Właśnie jesteśmy w drodze… 🙂

blogobligacje
blogobligacje
9 lat

jak dla mnie to ,,niemieckość” czuje się w Wiedniu, za to w Pradze czuję się jak u siebie. Jest to miejsce, do którego mógłbym się przeprowadzić aby mieszkać na stałe, czego nie mogę powiedzieć o kilku polskich miastach. Trochę w… Czytaj więcej »

brunonam
6 lat

Świetna relacja, też ta byłam ostatnio i twoje wskazówki https://www.haart.pl pomogły 🙂

4
0
Ciekawy wpis? Dodaj swój komentarz.x