Strona główna » Stara stodoła jest przeszłością

Stara stodoła jest przeszłością

by HAART
stara stodoła, remont domu na podlasiu, drewno, ognisko - haart.pl blog diy zrób to sam

Stara stodoła mieszkała na Podlasiu. Straszyła eternitem i krzywymi belkami. Znosiliśmy jej humory, niezamykające się drzwi i dziwne położenie. Skupialiśmy się na chacie, choć wiedzieliśmy, że przyjdzie czas na remont stodoły. Spędziliśmy kilka wieczorów na planowaniu przestrzeni małej działki. Rysunki, zdjęcia, plany. Projekt, który wymyśliliśmy, spełnia nasze oczekiwania, choć wymaga jeszcze kilku poprawek.

 

Stara stodoła

Latem rozebraliśmy stodołę. Deska po desce, belka po belce. Cała działka zmieniła się w składowisko drewna i rupieci. Koszmar…

stara stodoła, remont domu na podlasiu, drewno, ognisko - haart.pl blog diy zrób to sam 1stara stodoła, remont domu na podlasiu, drewno, deski - haart.pl blog diy zrób to sam 2stara stodoła, remont domu na podlasiu, drewno, gałęzie - haart.pl blog diy zrób to sam 3stara stodoła, remont domu na podlasiu, drewno, piła spalinowa - haart.pl blog diy zrób to sam 4stara stodoła, remont domu na podlasiu, drewno, ławka - haart.pl blog diy zrób to sam 5Kilka dni zajęło nam porządkowanie przestrzeni. Pod płotem ustawiliśmy dwa rzędy desek, które wyglądają jak wyrafinowany drewniany mur. Uwielbiam ten widok. Sporo desek zostawiliśmy na tajne projekty, część oddaliśmy, końcówki spaliliśmy. Na swoje 5 minut czekają stare drzwi.

stara stodoła, remont domu na podlasiu, drewno, stare drzwi do stodoły - haart.pl blog diy zrób to sam 6

W domu mniejsze zmiany, raczej kosmetyczne. Jadalnia wzbogaciła się o kilka elementów, które dobitnie reprezentują styl shabby chic. Królową jest witrynka, a wtórują jej stary stół i sekretarzyk. Na ścianie powiesiłam kolaż starych ram. Każda inna i z odzysku. Wybiorę zdjęcia i grafiki, które wypełnią bielone ramki.

stara stodoła, remont domu na podlasiu, jadalnia, róża, ramy i zdjęcia - haart.pl blog diy zrób to sam 7

W jasnej jadalni śniadania smakują inaczej. Optymistycznie i spokojnie. Na stole zagościły wiejskie sałaty i domowe pesto. Czasem mam ochotę siedzieć kilka godzin przy takim stole.

stara stodoła, remont domu na podlasiu, śniadanie, woda, dafi - haart.pl blog diy zrób to sam 8stara stodoła, remont domu na podlasiu, śniadanie, pomidory, sałata, chleb - haart.pl blog diy zrób to sam 9

W kuchni spokój i cisza. Można powiedzieć, że wykonaliśmy plan i zostały jedynie detale do wykończenia. Tak, pamiętam, obiecałam wpis o naszej kuchni. Obiecuję, jak się tylko trochę uspokoi w moim życiu, pokażę całą przemianę.
Sypialnia dostała nowy żyrandol i firanki. Zastanawiam się czy nie przerobić kloszy na bardziej eleganckie. Po głowie chodzą mi kryształki i wisiory. Może macie jakieś pomysły?

Niewątpliwie sypialnia jest moim ulubionym pomieszczeniem. Biel, błękit i delikatne wzory. Miejsce relaksu.

stara stodoła, remont domu na podlasiu, kuchnia, sypialnia - haart.pl blog diy zrób to sam 10Kolejny weekend spędzimy w naszym domku. Modlę się o słońce, bo mamy tyle planów, że tylko pogoda może je pokrzyżować. Trzymajcie kciuki!

stara stodoła, remont domu na podlasiu, ogród, dynia, szopa - haart.pl blog diy zrób to sam 11

Chcesz przeczytać wcześniejsze wpisy dot. remontu starego drewnianego domu? Zapraszam:

 

Pozdrawiam,

Hania

0 0 głosów
Oceń wpis:

Podobne

Subscribe
Powiadom o
guest

3 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze
Ania
Ania
9 lat

Macie tam coraz piękniej.
Zrobiłam się głodna po zdjęciach śniadania.

BabaMaDom
8 lat

Haniu ile dobra, ile pomysłów się przewija choć to nie moje dechy 😉
Zazdroszczę i wyczekuję kolejnych zmian <3

3
0
Ciekawy wpis? Dodaj swój komentarz.x