3 pomysły na dekoracje dla zakochanych, które możecie wykorzystać  nie tylko w Walentynki. Będzie słodko i cukierkowo, ale przecież to taki czas. Teraz nam wolno ; ) Pierwszy pomysł to LAMPIONY. Zawsze wyglądają dobrze i „robią klimat”. Przecież romantyczny wieczór nie może się obyć bez blasku świec. Drugi to GIRLANDA. Słodka dekoracja z filcowych serduszek. Na koniec ręcznie wykonana WALENTYNKA. Trzy proste elementy, które zapewnią wyjątkowy wieczór.


LAMPION ZE SŁOIKA

POTRZEBNE MATERIAŁY: słoik, tasiemki, koronki, kawałek czerwonego filcu, klej. Słoik trzeba oczyścić z naklejek. Etykietę zerwiecie bez trudu, ale z klejem może być nieco trudniej. Dobrym sposobem jest posmarowanie powierzchni olejem lub oliwą, a następnie pocieranie szmatką, aż klej się odklei.

3 pomysły DIY dla zakochanych ŚWIECZNIK (1)

Na słoik należy przykleić kilka tasiemek lub koronek. Najlepiej, aby górna warstwa była lekko przezroczysta (koronka), a dolna nieprześwitująca (satynowa tasiemka). Do mojego słoika przykleiłam dwie warstwy tasiemki (w kropki oraz w paski)  i koronkę. Użyłam kleju Magic, który po wyschnięciu jest przezroczysty (cena ok. 2-3 zł).

3 pomysły DIY dla zakochanych ŚWIECZNIK (2)

Tym samym klejem przykleiłam serce wycięte z czerwonego filcu. Oczywiście może to być inny materiał, ale filc jest bardzo wygodny. Nie siepie się, łatwo się wycina i  jest nieprzezroczysty. Serce przykleiłam na środku. Do słoika wstawiłam świeczkę. Powinna być nieco niższa, aby płomień nie wystawał z lampionu.

3 pomysły DIY dla zakochanych ŚWIECZNIK (3)


GIRLANDA Z SERDUSZEK

POTRZEBNE MATERIAŁY: 4 arkusze filcu (czerwony, różowy, jasnoróżowy i biały), mulina lub inny grubszy sznurek. Wycięłam 7 serduszek. Oczywiście ilość zależy od tego jak długą girlandę chcecie otrzymać. Najlepiej wyciąć z papieru wzór serduszka i odrysować na filcu. Dzięki temu, serduszka będą miały ten sam kształt  i  wielkość.

3-pomysły-DIY-dla-zakochanych-GIRLANDA HAART

Ustaliłam kolejność serduszek  tak, aby ten sam kolor nie występował obok siebie i przeszyłam igłą z muliną. Zrobiłam to delikatnie (tylko cieniutką warstwę filcu), jak na zdjęciach poniżej. Dzięki temu nie widać przeszycia.

3 pomysły DIY dla zakochanych GIRLANDA (2)

Końce girlandy można przywiązać (np. do zagłówka łóżka) lub przykleić plasterkami do ściany. Można przygotować kilka nitek z serduszkami  i  stworzyć większą kompozycję.

3 pomysły DIY dla zakochanych GIRLANDA


WALENTYNKA

POTRZEBNE MATERIAŁY: biała kartka, czerwona farba, ołówek z gumką. W sklepach papierniczych można kupić gotowe, złożone kartki z kopertami. Jeśli nie macie do nich dostępu, wystarczy złożyć na pół kartkę grubszego papieru. Najlepiej wybrać format A5 (148x210mm) i złożyć do A6 (148x105mm). Na pierwszej stronie naszkicowałam ołówkiem serce. To konieczne, bo bez szkicu nie uzyskamy idealnego kształtu. Później gumkę moczyłam w farbie i odbijałam na kartce.

3 pomysły DIY dla zakochanych WALENTYNKA (2)3 pomysły DIY dla zakochanych WALENTYNKA (1)


Dajcie znać co myślicie o moich pomysłach dla zakochanych. Czekam na komentarze i wiadomości. Jeśli oznaczycie zdjęcia #HAART, będę miała szansę zobaczyć Wasze prace i umieścić na facebooku, w albumie PRACE CZYTELNIKÓW.

3 pomysły DIY dla zakochanych HAART

Romantycznych Walentynek!

Hania