Gorący tydzień za mną. Spotkania, warsztaty, szkolenia, a w tle praca na etacie. W przedszkolu Szymka choroba goni chorobę i dzieciaki padają jak muchy. Na razie się trzymamy, ale wiem, że za chwilę zacznie się pylenie drzew i będę musiała odświeżyć kalendarz alergika. Tak, jestem alergikiem. Pyłki to tylko niewielka część problemu. W moim przypadku niezbyt uciążliwa. Problem stanowi uczulenie na owoce pestkowe: wiśnie, czereśnie, śliwki, morele czy nektarynki. Muszę bardzo uważać, bo już raz obudziłam się z ustami jak po nieudanym botoksie. Nawet niewielka ilość powoduje problemy z oddychaniem, a to już nie jest zabawne.


Food Blogger Fest

Skoro jesteśmy przy owocach, gładko przejdę do gotowania : ) To był mój pierwszy raz z Food Blogger Fest. Szósta edycja spotkań blogerów kulinarnych. Siedzibę Agory wypełniły cudowne zapachy i tłumy fanów gotowania. Spotkałam kilku znajomych, ale muszę otwarcie powiedzieć, że nie znam zbyt wielu blogerów kulinarnych. Otrzymałam zaproszenie na warsztaty Bakalland prowadzone przez Andrzeja Polana i Kasię Bujakiewicz. Pomyślałam, dlaczego nie… Na pewno sporo się nauczę, a to dla mnie bardzo ważne. Andrzej Polan zaskoczył przepisami. To zielone coś na zdjęciu to CHIPSY ze SZPINAKU. Zakochałam się w tym pomyśle. Już testowałam w domu przepis na kaszę pęczak z kurczakiem, żurawiną i pomidorami. Poznałam kilka osób, usłyszałam ciekawe historie, zobaczyłam nowe pomysły. Świetny dzień.

warsztaty

Warsztaty przypomniały mi również pomysł z kulinarnymi filmami ZRÓB TO SAM. Chciałabym pokazywać, w krótkich filmikach, jak zrobić np. BANANY NA PATYKU. Filmy byłyby uzupełnieniem wpisów na blogu. Dajcie znać czy podoba się Wam ten pomysł.

warsztatywarsztatyZdjęcia dzięki uprzejmości: Bakalland.


Warsztaty Perfomance Content

W zeszłym tygodniu otrzymałam również zaproszenie na warsztaty Performance Content do ZenithOptimedia. Skondensowana wiedza na temat SEO, Google Analytics, Facebooka i tematów pochodnych. Blog ma dwie strony. Zewnętrzną, czyli to, co widzicie na co dzień i wewnętrzną, odpowiedzialną za to, aby mój przekaz do Was dotarł. Zsynchronizowanie tych światów nie jest proste. Po 6 godzinach szkolenia parowała mi głowa, ale już w tramwaju pisałam TOP 10 pomysłów usprawniających zaplecze bloga.

warsztatyZdjęcia dzięki uprzejmości: ZenithOptimedia.


Weekend spędziliśmy w Starym Domu. Dwa dni spokoju i relaksu. Zimą ma zupełnie inne oblicze. Najlepszym przyjacielem jest odnowiony piec i ciepła herbata. Czas płynie za szybko i nie mogę się doczekać marcowego urlopu. Tak, zaplanowaliśmy urlop w marcu. Dość nietypowo. Chcemy wykończyć poddasze i postanowiliśmy wyjechać na dwa tygodnie właśnie na Podlasie. Wiem, że czekacie na kolejny wpis o remoncie poddasza. Będzie : ) Obiecuję!

Pracuję również nad świątecznymi wpisami. Pisanki, stroiki, dekoracje, czyli to, co lubicie przed Wielkanocą. Powstaną również krótkie filmy, które pokażę na VINE. Dla niewtajemniczonych jest to serwis, w którym można publikować 6 sekundowe filmy. Sprawdźcie moje konto – VINE HAART. Mam nadzieję, że Wam się spodoba : )  Proszę dajcie znać, czy wolicie takie krótkie formy, czy jednak dłuższe filmy na YouTube? 

Miłego dnia kochani!
Hania